Kaj že znajo vaši 5 mesečni otročki (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


tajara -> Kaj že znajo vaši 5 mesečni otročki (9.11.2004 22:36:18)

Moj mali sonček bo kmalu star 5 mesecev.:torta:
Kaj vaši srčki že počnejo pri 5 meseh?:duda:
Kaj že papcajo od goste hrane?:kava:
Ali se ponoči še zbujate za hranjenje?9nebesa
Koliko spite čez dan?:muca:

Zanima me če katira od mamic daje kašice za večerjo in katire? Ali dajete tudi kašice od Millupe in Hippa čeprav je notri mleko ve pa uporabljate drugo mleko. S katerimi kašicami ste bolj zadovoljne-od Hippa ali Frutka?
:sloncek:




mateja 26 -> Kaj že znajo vaši 5 mesečni otročki (9.11.2004 22:54:02)

O kolk je cortkan tale tvoj sonček.:bravo::sloncek:.No sedaj pa glede kašic.Naša tamala je stara dobrih 5 mesecev in že od 4 mesecev je razne kašice,pa frutke,...Res pa je ,da je bilo na začetku nekaj težav,saj ni hotela več mleka in dišale so ji samo banane.:zmeden2:Tko,da sem se potem obrnila po nasvet kar tule na RR,kjer so mi prijazne mamice in druge dale nekaj zelo dobrih nasvetov,kako pretentati naše :duda:.Tako,da sedaj je več ali manj vse.:bravo::sloncek::bravo:.
Za zvečer dajem Anji kar hipp-ovo kašico ali pa milubrai in spi celo noč.:sloncek:Ni pa nič narobe ,če mešaš.Saj mleko je mleko.
Saj po moje.:zmeden:

Pa lepo nočko
Mateja:metulj:




Ajsha -> Kaj že znajo vaši 5 mesečni otročki (10.11.2004 8:22:14)

Hojla!

Moja punči je stara 5,5 mesecev in še ne je goste hrane - sem se odločila za dojenje do 6. meseca.

Kaj že zna - nič posebnega. Zna se že 1 mesec prekotaliti iz hrbta na trebuh (obratno ne gre), sedi še ne sama, zvoki ki jih spušča pa so v glavnem vriskanje in neki b-ji in spuščanje mehurčkov. Zagrabi vse kar vidi in seveda nese v usta.

Ena stvar, ki se jo je naučila v zadnjih 14 dneh pa spanje ponoči - od 20h do 7h. Podnevi pa še 2-3x malo zadrnjoha(pol - tričetrt urice).

Najrajši ima človeške obraze in precej divje joka, če jo kdo vzame v naročje - pogovarja pa se z vsakim.

To je približno to, kar bejba sedaj počne.

LP!




Seven* -> Kaj že znajo vaši 5 mesečni otročki (10.11.2004 8:37:43)

Kaj znamo? Prevaliti iz hrbta na trebuh in obratno. Vriskati, "se pogovarjati", pokazati kaj nam je vsec.. Sedimo mogoce 15 sekund sami.

Hruska, banana, jabolko, rizek, breskva


Ponoci se zbujamo vsaj 4x za hranjenje. :(( :((


Cez dan spimo 3x po pol ure cca.

Frutek. Hippa se izogibam zaradi njihovih skandalov.




Anonimen -> Kaj že znajo vaši 5 mesečni otročki (10.11.2004 9:56:07)

NAš je star 5 mesecev in skoraj pol :)-
Zanmo že veliko stvari. Najnovejše odkritje je odrivanje z nogicami, če ga postavim na trdo podlago...kar skače in je tkooo smešen :)- Drugače udarja po mizi, na tla zmeče vse, kar je na miz in kar dobi v roke. :ups:
Če mu ni kaj prav, zna to že dobro pokazat s tečnarjenjem-naprimer pri oblačenju v bundico...kar ritko privzdiguje, tko je trmast :zmeden2:

Drugače se že glasno smeji, spušča najrazličnejše glasove, sam pobere dudo in si jo da v usta...
Rad se gleda v ogledalo, opazuje stvari, ki niso zanj, zvojih igrač pa se hitro naveliča.
Sedi samostojno kakšnih 10 sekund, prevali se iz trebuha na hrbet...in še bi se kaj našlo.

Tudi mi jemo še ponoči 2-3x, podnevi pa spi 2x po 45 minut.




kimi -> Kaj že znajo vaši 5 mesečni otročki (10.11.2004 10:45:12)

moj je star 6mesecev in pol pa se še kar ne zna prekotaliti res pa da je bil nedonošenček. kašice sva začela jesti pri 4 mesecih od hippa se meni zdijo najboljše, jedla sva jih zjutraj ker je tako patronažna rekla-da je sadje zvečer pretežko popoldne pa milupa kašico. Od 4 meseca spimo celo noč podnevi pa parkrat za par minutk




Anonimen -> Kaj že znajo vaši 5 mesečni otročki (10.11.2004 10:57:52)

Sem prej pozabila napisat, da tudi mi jemo kašice od 4. meseca naprej. Vse mu doma pripravim iz bio domačega sadja in zelenjave. Do sedaj mu nisem še dala ne Frutka, ne Hippa. Imam kar neke pomislike o tem. :zmeden2: Kaj pa vem no. Ker imam možnost, da mali je domače stvari, ne mislim kupovat drugega. razen banane kupim in suhe marelice :ups:
Ima pa najraje kašico iz cvetače in bučk. Sedaj sem začela tudi s krompirčkom in se tudi kar oblizuje :bravo::bravo: Kašico pa je tam okrog 14h. ostali obroki so še vedno mlečni-se dojiva.




tajara -> Kaj že znajo vaši 5 mesečni otročki (10.11.2004 21:08:52)

Zahvaljujem se vam za vaše odgovore.
:)




Stran: [1]