Do kdaj mazanje ritke? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Veva -> Do kdaj mazanje ritke? (8.11.2004 21:27:53)

Mene pa zanima do kdaj ste svojim malčkom mazale ritke s hladilnim mazilom in ali jih namažete pri vsakem previjanju? Pri nas je previjanje postalo pravi horor. Moja še nekako zdrži med čiščenjem in umivanjem, potem pa jo največkrat ucvre z golo rito in jo moram loviti po postelji, da jo uspem previti do konca. :hudicek:

Lp, Veva




Erdbeere -> Do kdaj mazanje ritke? (8.11.2004 21:30:20)

Jest moji še vedno zvečer ko gre spat (podnevi nima več pleničke) preventivno namažem z riboderminom, ker je imela ko je bila majhna zelooo občutljivo kožo na ritki in sva imeli skoraj do enega leta konstantno rdečo rito, tako da ji še sedaj za plenico namež aja stara bo pa 2 leti pa pol




Anonimen -> Do kdaj mazanje ritke? (8.11.2004 21:32:52)

Jaz sem mu rito mazala, dokler je imel plenice, torej do dveh let in pol. Pa verjetno ne bi bilo treba. Poizkusi. Saj se bo takoj videlo. če bo imela malo rdečo rito, potem jo raje lovi in maži, drugače pa čez dan ni potrebno. Moja prijateljica je način čez noč ja, čez dan pa ne, prakticirala od takrat, ko je bil njen sinček star 6 mesecev, pa je bilo vse v redu. Ampak ritke so različne.




NinaŠ -> Do kdaj mazanje ritke? (8.11.2004 21:44:29)

Jaz Anžetu (8 mesecev) namažem ritko z Bepanthenom skoraj ob vsakem previjanju - skoraj pa zato ker ga tako kot ti praviš včasih ne morem umiriti, da bi ga umila kaj šele namazala, komaj mu oblečem plenico. Mislim pa da dokler ni kake vnete ritke ni panike tud če ni namazan. LP




Bela -> Do kdaj mazanje ritke? (8.11.2004 22:20:13)

Jast pa sem Boru, ki je star štiri mesece mazala ritko, samo prve dni ko smo prišli iz porodnišnice, bogi je dobil take izpuščaje da je bilo ooojej.
Ko so izginili se mu je naredila lepa kožica in ni se mi zdelo več potrebno, nikoli več ni imel problemov in še zmeraj ima takooo lepo ritko!!!




Pikabu -> Do kdaj mazanje ritke? (8.11.2004 22:46:28)

Meni so v prodonišnici in potem babica, ko je prišla po porodu na dom rekli, da je ni potrebno vsakič namazati. Enkrat na dan, če pa vidim, da se kaj dogaja, pa večkrat. Tega se tudi držim. Ko so se ji začele delati pikice, pa ko se začne pojavljati rdeča koža, jo namažem vsakič, potem ko se uredi, pa spet manj. Nikoli ni prišlo do tega, da bi bilo kaj hujšega, vedno sem pravočasno ukrepala.




kimi -> Do kdaj mazanje ritke? (9.11.2004 7:34:45)

jaz svojemu fantku staremu 6 mescev namažem ritko pri vsakem previjanju




Pupica -> Do kdaj mazanje ritke? (9.11.2004 9:35:48)

Jaz tudi po vsakem previjanju namažem moji princeski ritko z hladilnim mazilom iz lekarne.Stara je pa 2,5 meseca.
:muca:




Blink1 -> Do kdaj mazanje ritke? (9.11.2004 15:26:40)

Jaz tudi pri vsakem previjanju....Neja pa je stara 3 mesece




KIRA -> Do kdaj mazanje ritke? (9.11.2004 15:30:54)

jaz jo mažem samo 1 x na dan, po kopanju. jo pa zato čistim z niveiinimi robčki - tistimi kremastimi, pa tistimi oljnatimi, tak da nimave težav z rito.




Blanka77 -> Do kdaj mazanje ritke? (9.11.2004 21:29:05)

Jaz ji ud nsmsžem ritko pri vsakem previjsnju.




Stran: [1]