Vprašanja (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Natas@ -> Vprašanja (8.11.2004 8:00:51)

Pozdravljene,
stari smo 4 tedne in naš problem je takšen:
večkrat na dan se mu v ustih nabira neakšna skutica (sesirjeno mleko), ki ga zelo težko spravi ven, pri tem se skoraj da duši in zelo joka. ZAnima me kako ta problem odpravit.
Ima tudi zamašen nos, ki ga rešujemo s FR, pumpice pa še nimamo. Kakšno priporočate?
Zanima me pa tudi koliko časa se široko povija oz. kdaj je preged za kolke. zdravnika imamo šele v petek.
Kdaj ste pa začele dajat čaj in kakšen?





BARBARA R. -> Vprašanja (8.11.2004 8:51:11)

Pozdravljena! na vse ti ne morem odgovoriti,se bom pa potrudila.
:) Dokler je ptrok polno dojen,če je kadar koli želi,mu ni potrebno ponujati drugih tekočin.Tako,da sem jaz Kristini prvič ponudila nesladkano kompotno vodo pri štirih mesecih.Za čaj pa najbolj priporočajo kar klasično kumino in janež,ki pomaga tudi proti krčem.
:) Mi nismo nič široko povijali,ker je imela ultrazvok že v porodnišnici.Če uporabljaš Racman plenice ni potrebno široko povijanje.
:) Za čiščenje noska sem jaz najbolj zadovoljna s pršilom AquaMaris.Pumpico imam klasično,ki sen jo kupila v lekarni.Takšne so bile že pred 20-timi leti.
:) Glede sesirjenega mleka mislim,da nimaš kaj narediti.Bodi pozorna,da kupček podirata takoj in se ji ne bo čez celi dan vračalo v usta.

Upam,da sem ti vsaj delno pomagala,sicer pa se ti bodo še ostale javile s svojimi iskušnjami.Uspešno še naprej! ;)

:muca:




malika -> Vprašanja (8.11.2004 9:15:39)

Za čiščenje noska uporabljam prav tako fiziološko in vatico.
Glede na to, da se je začela kurilna sezona in je zrak bolj suh, lahko ponudiš kakšen čajček, vendar ni nujno, da go bo sploh vzela.Moj je začel piti šele pri 6 mesecih.Čaj lahko kupiš instant ali ga narediš sama 5 zrn kumine, 5 zrn janeža in 5 kamiličnih cvetov.

Lp




Stran: [1]