zaprtost novorojenčka POMOČ!!!!! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anonimen -> zaprtost novorojenčka POMOČ!!!!! (11.7.2007 16:53:24)

Moj novorojenček je star 13 dni in zanes ponoči in čez dan ni odvajal blato. Ponoči sem mu dala nadomestek mleka NOVALAC , ker sem imela premalo mleka. Zvečer je šel zadne na blato  do zdaj pa NIČ. prosim pomagajte mi kaj naj storim.




Barbara111 -> RE: zaprtost novorojenčka POMOČ!!!!! (11.7.2007 17:00:20)

Jaz sem do 6 meseca dojila imel je malo dodatka pregomin zaradi močne zlatenice. Bil je tudi zelo zaprt skoraj 10 dni.Daj mu v flaško v to mleko nekaj kapljic belega jedilnega olja nam je to pomagalo in je naravno.




Barbara111 -> RE: zaprtost novorojenčka POMOČ!!!!! (11.7.2007 17:01:44)

Pri 6 mesečnemu pa pomaga hippov slivovi in marelični sok.




Lunc_a -> RE: zaprtost novorojenčka POMOČ!!!!! (11.7.2007 17:05:34)

otrok ni zaprt ,je čist normalno da dojen otrok ne kaka do enega tedna.




kaya2007 -> RE: zaprtost novorojenčka POMOČ!!!!! (11.7.2007 17:56:11)

točno tako, otrok sploh ni zaprt. naša niti ni več dojena, pa kaka na par dni in je to čisto normalno. Če bo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] zaprt, boš pa tudi videla da ga napenja in da mu ni dobro trebuščku, v tem primeru pomagajo tudi sladkane kamilice, lahko daš na palčko za ušesa malo kreme in potisneš v ritko, če nič ne pomaga, pa greš v lekarno po svečke.




Anonimen -> RE: zaprtost novorojenčka POMOČ!!!!! (11.7.2007 18:02:29)

se pravi da mleko novalac ne vpliva na to nič.  Kaj potem izloča tisto rmene barv a ni to kakica? Kaj je to. To  ne izloča več kar sem mu dala novalac mleko!




Anonimen -> RE: zaprtost novorojenčka POMOČ!!!!! (11.7.2007 18:18:45)

Maša je hodila kakat na 12 dni.Bila pa je polno dojena.Potipaj ga pod popkom.Če je trdo,pomeni da je zaprt.




manetka -> RE: zaprtost novorojenčka POMOČ!!!!! (11.7.2007 20:14:37)

če dojiš sama spij kak kozarec donata, pa bo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] ziher kakal, pri nas je delovalo.




eya -> RE: zaprtost novorojenčka POMOČ!!!!! (11.7.2007 22:24:33)

Ni nujno, da je zaprt. Dojeni otroci kakajo lahko pogosto, lahko pa tudi po en teden ne. Žiga je kakal vsak dan, po 3x. Tisto rumenozeleno , malo "sesirjeno"-to je kakec, kaj pa drugega.

Ni pa treba nič posebnega ukrepat, tudi če po par dni ne bo kakal.




livia -> RE: zaprtost novorojenčka POMOČ!!!!! (13.7.2007 13:25:51)

Za novorojenčke ni panike če ne kaka 10 dni, 11 dan pa moreš k zdravniku.
Mi smo na začetku kakali 1x na teden.




Stran: [1]