Pikice pri dojenčku! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


sončica1 -> Pikice pri dojenčku! (9.7.2007 20:20:10)

Moja hčerkica je stara 6 tednov in zadnje dva dni opažam da ima v predelu prsnega koša take male rdeče pikice, sicer jih ni veliko ampak toliko da se opazijo. Zgledajo kot kakšni mozoljčki.
Ali gre mogoče za kakšno alergijo? Se polno dojiva.

Hvala za odgovore in lep večer.




Ropotuljica -> RE: Pikice pri dojenčku! (9.7.2007 20:43:46)

Je možno, da je alergija. Tudi moja hčerka je bila polno dojena in je imela prve tedne po telesu polno nekih pikic in flekov. ker to rpi 2 mesecih še vedno ni izginilo, sem šla na dieto - najprej mleko in jajca, ker ni izginilo, pa še brez glutena. V treh tednih se je koža popravila. Takrat sem najprej uvedla nazaj gluten, ker mi je bilo brez tega najbolj težko. Izpuščaji se niso pojavili. nato sem poskusila še z mlekom in jajci, in izpuščaji so prišli. Tudi testiranja so pokazala, da je mala alergična na mleko in jajca (pa še kaj drugega). naslednjih 7 mesecev, kolikor sem še dojila, sem bila na popolni dieti. Sicer pa smo alergije popolnoma pozdravili z bioresonanco.





LuLu -> RE: Pikice pri dojenčku! (9.7.2007 20:48:14)

moj jih dobi ko mu je vroče, od znoja. Pa ga malo umijem - osvežim z mokro plenico. Mogoče je tak pri tebi tudi.




Anonimen -> RE: Pikice pri dojenčku! (9.7.2007 20:48:59)

Pikice so lahko tudi zaradi vročine ali potenja.




Aja1 -> RE: Pikice pri dojenčku! (9.7.2007 20:53:11)

Tudi mi smo imeli veliko problemov s pikicami. Hodili smo od zdravnika do zdravnika, testiranja,.... no, na koncu nam je pomagal dermatolog, ki je dal prave kreme za nego in veliko nasvetov. Eden glavnih nasvetov je, da naj bo otrok oblečen toliko kot ti in nič več. Zdaj v tej vročini je zelo verjetno, da ima pikice od tega.




N _ B -> RE: Pikice pri dojenčku! (9.7.2007 21:12:19)

IZVIRNO SPOROČILO: poštarca

Pikice so lahko tudi zaradi vročine ali potenja.


Pri nas so se pri obeh pojavljale od vročine in smo ju umivali s kamilicam. Pomiri kožo in pomaga.




Naja30 -> RE: Pikice pri dojenčku! (9.7.2007 21:47:25)

Tudi pri naši je bilo zaradi vročine in potenja. Po nasvetu zdravnice sem jo umila z mlačno vodo in zvečer malo napudrala.




KT -> RE: Pikice pri dojenčku! (10.7.2007 7:53:48)

Tudi pri nas so pikice nastale zaradi vročine - poskusi naredi tako kot so ti svetovale punce pred menoj in koža se bo hitro umirila - počakaj pa le kak dan dva in če ste na sprehodu zunaj preveri, če ni mokra okoli vratu in po prsnem košu in jo takoj obriši s suho plenico.




moci -> RE: Pikice pri dojenčku! (10.7.2007 8:25:25)

dojenčkom se koža čisti in to izgleda kot mozoljčki. lahko je tudi to ... vsekakor pa upoštevaj ajin nasvet.
se mi kar zvrti, ko vidim kakšne mamice z dojenčkom, zavitim kot pozimi. same pa v kratkih rokavih.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Stran: [1]