Dojite z ene ali obeh dojk naenkrat (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


mojcapr -> Dojite z ene ali obeh dojk naenkrat (6.7.2007 9:05:50)

Zanima me, če dojite z ene dojke na obrok ali z obeh - malo z ene malo z druge. Kaj pa je prav?????????[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




lunca2 -> RE: Dojite z ene ali obeh dojk naenkrat (6.7.2007 9:21:09)

Če imaš na eni premalo za obrok je najbolje, da dojiš iz obeh hkrati. Drugače pa najprej en obrok iz ene in drug obrok iz druge da se ta čas že nabere mleko v drugi.
[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] se doji največ 15-20 minut nato se igra.

Takšno je moje mišljenje in tud tko so  mi rekle v bolnic.





srki -> RE: Dojite z ene ali obeh dojk naenkrat (6.7.2007 9:49:54)

Moja sestra doji na obeh, malo na eni, nato še na drugi.

Svojih izkušenj pa žal nimam.




dskubin -> RE: Dojite z ene ali obeh dojk naenkrat (6.7.2007 9:59:08)

Jaz dojim vsak obrok samo iz 1 - očitno je dovolj, ker se pupa sama odstavi, ven pa lahko še vedno kaj prikaplja. No razen ene parkrat, ko se je jezila (je očitno izpraznila), sem jo dala še na drugo, da se je najedla.
Drugače pa se mi zdi, da tu ni prav - narobe, ampak samo potreba - povpraševanje in zadovoljen otrok in ti. Če dojiš iz obeh pa je fajn, da pri drugem obroku najprej ponudiš tisto dojko, iz katere si nazadnje dojila, da jo izprazni do konca, vsaj zdi se mi, da je tako.




amy26 -> RE: Dojite z ene ali obeh dojk naenkrat (6.7.2007 11:40:13)

V začetku sem dojila njprej na eni in potem na drugi ker še ena ni spila, zdej pa dojim najprej na eni in potem ponudim še drugo, naslednji obrok začnem na tisti na kateri je končala.




eya -> RE: Dojite z ene ali obeh dojk naenkrat (8.7.2007 22:46:06)

Jaz sem na začetku dojila iz obeh, ko je bilo pa mleka dovolj, pa samo iz ene, naslednjič pa iz druge.




Freycha -> RE: Dojite z ene ali obeh dojk naenkrat (9.7.2007 8:37:01)

Mala je stara šele teden dni, zato cele dojke ne more izprazniti. Jo pa prazniva, dokler ni "prazna", kar traja približno cel dan. Torej en dan na eni in potem drugi dan na drugi. Se pa to vedno bolj krajša, saj vedno več poje in tudi potem bom podojila na eni, doker ni prazna in potem na drugi.




Strawberrie Cherrie -> RE: Dojite z ene ali obeh dojk naenkrat (9.7.2007 9:40:16)

Že od rojstva naprej, vsak podoj druga dojka. Pri enem hranjenju panikakor ne sprazni obeh -> vedno eno.




Kaštrun -> RE: Dojite z ene ali obeh dojk naenkrat (9.7.2007 11:48:19)

IZVIRNO SPOROČILO: amy26

V začetku sem dojila njprej na eni in potem na drugi ker še ena ni spila, zdej pa dojim najprej na eni in potem ponudim še drugo, naslednji obrok začnem na tisti na kateri je končala.



jaz delam enako. dojim pa največ 15 min na eni in potem isto na drugi, ker potem vidim, da se začne "igrati"




rožica81 -> RE: Dojite z ene ali obeh dojk naenkrat (18.7.2007 13:59:44)

Jaz sina dojim iz obeh. Začneva pa na tisti, kjer je prejšnji podoj končal. Meni so rekli v porodnišnici, naj tako delam. Najprej naj eno izprazni, nato ponudiš še drugo (naj bi se najprej najedel, potem pa še odžejal na drugi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]). Vmes sem ga nekaj časa samo na eno dojila, pa je bil pol ves siten...

LP




Stran: [1]