novalac (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


tris -> novalac (1.7.2007 22:09:04)

v petek smo prešli iz aptamil confort na novalac navadno mlečno formulo in kaj se dogaja, cel dan jo napenja je zelo nemirna in mogoče je v celem dnevu skupaj spala 1 uro zvečer jok za umret in kaj naj zdaj naj spet menjamo mleko ali počakam 3 mesee čeprav se mi zdi da se stanje ne bo nič zboljšalo,zdi se mi vedno huje.
prosim za pomoč




*Uršula* -> RE: novalac (1.7.2007 22:24:10)

jaz sem slišala da otroku ni priporočljivo menjat mleka. jaz bi šla nazaj na aptamil.




Liona -> RE: novalac (1.7.2007 22:49:35)

tris, to se je nam dogajalo par dni, ko smo menjali mlečno formulo. Iz Pre smo prešli na AR (Aptamil). Po skoraj tednu dni se je stanje normaliziralo (krčev manj, bolj spi, prebava enaka kot prej...). To je verjetno zaradi menjave formule. Počakaj. Vztrajaj. Bo bolje. Vsaj pri nas je.




saška* -> RE: novalac (5.7.2007 12:23:42)

Pri Novalacu moraš pazit s kakšno vodo ga delaš. Nekateri dojenčki dobijo krče, če ga delaš z ustekleničeno vodo, pa čeprav jo prekuhaš. Meni so rekli naj navadno vodo iz vodovoda kuham deset minut in prah zamešam potem vanjo.




nena82 -> RE: novalac (5.7.2007 16:52:22)

Nam novalac ni nikoli delal težav. Pa jo delam z neprekuhano vodo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




enaS -> RE: novalac (5.7.2007 18:45:01)

tudi jaz dodajam novalac (navaden) in ga mešam z vodo iz pipe, ki jo prej prekuham. ga ne napenja, zdi se mi samo, da več poliva. kaj pa, če bi probala novalac, ki je proti krčem ?




lilka -> RE: novalac (6.7.2007 10:00:10)

Jaz dajem v navadno vodo, ki jo prekuhavam 10 minut Novalak AC1 in je ful boljše......




tris -> RE: novalac (6.7.2007 11:02:01)

Zato ker jo je novalac Ac1 zapiral. Ma ne pomaga nič je prav boga in verjetno bo čas pokazal svoje in verjetno bo to kar nekaj časa še trajalo!




saška* -> RE: novalac (9.7.2007 23:24:41)

Čaw.
Novalac AC ni proti krčem ampak proti kolikam, kar ni ravno isto in zato tudi ni nujno, da krči izginejo.
Ker je mojo Novolac AC zapiral, sem ji dala čajček iz kamilici, janeža in kumine in zdaj ima prebavo super, smo brez krčkov, pa tudi Novalac AC ne uporabljam več, ker so tudi kolike izginile.




frufru -> RE: novalac (10.7.2007 6:02:35)

Tris ni nujno, da so krčki od novalaca. Naš je še vedno dojen, pa je imel najhujše krče v drugem in tretjem mesecu. Poizkusi s komarčkovim čajem ali pa vetrovnimi kapljicami Koroških lekarn




BONI* -> RE: novalac (10.7.2007 11:22:42)

Jaz sem ugotovila, da vsaka nova mlečna formula, pa četudi je to samo prehod iz navadnega Novalaca na Novalac AC ali AR v začetku naredi malo več težav (napenjanje, vetrovi), po parih dneh (cca.3-5 dni) pa se težave umirijo in šele potem lahko presodiš, ali dojenčku mleko odgovarja ali ne.




BONI* -> RE: novalac (10.7.2007 11:25:26)

Pa še to! pazi, da se mlečni prah res dobro raztopi ker če ne, so težave.




kaya2007 -> RE: novalac (10.7.2007 14:37:09)

hmmm, kakšna je pa razlika če prekuhaš ustekleničeno ali pa vodo iz pipe??? res dvomim da to igra kakšno vlogo...




lunca2 -> RE: novalac (10.7.2007 14:58:51)

Mi smo iz novalac1 prešli na HIPP1 in je veliko boljše, ker je bolj gosto in bolj kalorično. Prej po obroku ni in ni hotel zaspati, sedaj pa lepo pridno zaspi.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




lilka -> RE: novalac (10.7.2007 16:04:39)

Zgleda da je res odvisno kaj kateremu otroku paše, naša je pa po Novalaku AC1, zelo super, nima krčkov toliko, fajn kaka, lepo spi.....v glavnem super ji paše, res pa je da je cela štala preden zgruntaš katera hrana otroku paše.




kaya2007 -> RE: novalac (10.7.2007 17:17:05)

Mah, sploh več ne vem katera hrana je boljša...mi smo sicer na aptimilu (mi je všeč, ker imajo za kasneje tiste že narejene napitke [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]), sem pa probala novalac in veliko bolj diši, je boljši okus pa tud na flaško se ne prijema tako kot aptamil. Ne vem pa kakšna je razlika med aptamilom in milumilom, a kdo ve?




saška* -> RE: novalac (10.7.2007 21:20:38)

Probaj prekuhat ustekleničeno vodo in tisto iz pipe. Pri vodi iz pipe plava po vrhu vodni kamen, pri ustekleničeni je pa ko nek malo masten premaz.




lunca2 -> RE: novalac (13.7.2007 11:16:40)

Meni deluje novalac bolj redek. Mi sicer uporabljamo HIPP in je tudi bolj gost kot novalac se pa tudi prime na stekleničke.




Anonimen -> RE: novalac (13.7.2007 21:46:26)

Tris krči niso nujno da so od Novalaca, ampak če ga dojiš so lahko tudi odvisni od tvoje prehrane.




tris -> RE: novalac (15.7.2007 21:57:00)

Jo ne dojim več, ma krči so vedno enaki!!!!




Liona -> RE: novalac (15.7.2007 22:39:49)

tris, še tukaj... Mi smo imeli in imamo blazne krče. Tako hude, da naju je pediater poslal na pediatrično kliniko na Jesenice, kjer sva bila dva dni. Naredili so UZ trebuščka, alergene teste... Naš sonček je na srečo zdrav kot dren (alergičen le na jajca), ampak imamo pač to "nesrečo", da so kolike tako močne in bo potrebno to prerasti. Tam so mi svetovali uporabo Novalaca AC 1, smo ga kupili, ampak ga je tako polival, da je v dveh dneh izgubil 70 gr!!! Tako smo prešli nazaj na Aptamil AR, zvečer in ponoči pa mu dajem Aptamil Comfort. Danes smo tudi uvedli kaplice Sab simplex, zjutraj pa mu dam 20 ml vode in vanjo 10 kaplic Koroških lekaren (vetrovne). To sem mu dala tudi proti večeru. Danes ni bilo nič krčev in zdaj lepo spančka. Ne vem sicer, če je karkoli pomagalo, ali pa je danes le takšen dan, ko krčev ni. Sporočim čez nekaj dni [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].

pa-pa




Stran: [1]