otroško ustvarjanje (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Ustvarjamo skupaj



Sporočilo


samomi -> otroško ustvarjanje (30.6.2007 9:56:31)

končno sem kupila gips in danes bosta otroka ustarjala (7 in 4 leta). Gips bom zmešala in potem bosta gor polagala školjke iz lanskega dopusta. Ali imate kakšno sliko, če ste morda vi to že počeli ali karkoli kar bi se dalo iz teh materialov narediti? Prosim za ideje, da bomo naredili kaj lepega . lep dan vam želim




Mikica -> RE: otroško ustvarjanje (30.6.2007 10:22:58)

Mi smo gips vlivali v različne kalupe, tudi v tiste plastične od adventnih čokoladic, suhe odlitke potem pobarvali s temperami in prelakirali, nato pa iz njih naredili magnetke za na hladilnik.




Anonimen -> RE: otroško ustvarjanje (30.6.2007 13:51:38)

V knjigarnah imaš razne kalupe za okvirje, pa naredite okvir, potem pa razne školjkice lahko gor zalepiš. Okvirje lahko uporabiš kot okvirje za slike ali ogledalo ali podtsvke za večje sveče, dišeče rožice, darila....

Lahko pa iz žičke najprej oblikujete kakšnega človeka, okrog namotaš povoj za PP in potem z žličko gor annašaš gips. ŠE lepše je če žičko prej zabiješ na lesen podstavek, da ta človek stoji.




popi -> RE: otroško ustvarjanje (5.7.2007 10:27:49)

Mi smo nazadnje ustvarjali z glino.Cel popoldan smo sedeli zunaj.Smo gnetli,valjali in oblikovali.Otroka vedno rada pacata z mano,delata "umetnije"rečeta.No,smo imeli glino i zraven uporabljali vse kar je bilo na dosegu roke.Mala je ustarjala kipce in za finish posodico,sin pa je z mano delal okrasne ploščice(zvaljaš,odrežeš in vzorec).Svoje bom sicer uporabila za okvir...
Iz takih materialov lahko narediš marsikaj posodice,ploščice,okvirje in jih pobarvaš,polepiš,servetna tehnika...
lp




Stran: [1]