nosek (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


sonček2* -> nosek (2.11.2004 9:58:53)

Moja tri tedne stara punčka ima pa mal zabasan nosek - pa ne da bi mela "svečko", samo sliši se, da mal težje diha. Kaj lohka naredim v tem primeru? :zmeden:

Pa še to, včeri proti večeru (pa dva dni nazaj tut)je fuuul jokala - jst sklepam, da ima krčke, ker je neki časa mirna pol pa kr naenkrat neutolažljivo zajoka, in to zlo. Joj, men je tko grozn, ker ne vem kaj naj naredim (sej niti ne vem, če so "samo" krčki).:((

A ima katera kakšen nasvet- se kr mal zgubljeno počutim.

Lp




malika -> nosek (2.11.2004 10:01:51)

Nosek čisti tako kot si ga do sedaj, le malo pogosteje, lahko pa greš tudi do pediatra, pa ti bo dal recept za kapljice.

Tisto ta drugo pa so najbrž res krčki.Pri nas je pomagal kuminov sirup pa Lefaksin kapljice.Poskusita tudi s komarčkovim čajem.

Lp




Bela -> nosek (2.11.2004 10:06:38)

Lahgko uporabiš fizioliško raztopino.Polhn nosek pa najbrž ima zaradi spremembe iz toplega na hladen zrak(temperaturne razlike).
Nam je pediatrinja p0ovedala, da to ni nič narobe in da zna trajat celo zimo, da bo mal šmrcal in pokašljavalo.
Upam, da pri tebi ne kaj hudega, pa srečno!!

Lp:)




saba01 -> nosek (2.11.2004 10:06:51)

ojla
probaj nosek čistitiz aqua maris ,sprejem za nos nam je pomagal:sloncek:




anaj -> nosek (2.11.2004 11:09:12)

Čimbolj ga čisti, da ne bo prišlo do vnetja ušes. Uporabiš lahko tudi npr. Justovo kremo Materina dušica to je edina krema te firme primerna za dojenčka. Namaži malo odejico, da bo ponoči lažje spala.

:kuza:




dory -> nosek (2.11.2004 12:18:54)

Nosek cistis s fiziolosko raztopino, nivea ima prakticno pakiranje in se bolj prakticno uporabo,ter z vatko...cim bolj pogosteje...

Ce ima krcke najhitreje vidis po tem,ko nogice pokrci k trebuscku..zraven seveda neutolazljivo joka...takrat ji pripravi toplo kopel in potem masiraj trebuscka...ponudi komarckov caj...vcasih pomaga,ce se razvije iz plenick...v skrajni sili pa potem lahko uporabis lefaxin...

Je pa kar hudo,ko otrocek neutolazljivo joka, ti pa ne ves kaj narest ane...ampak par mesecev pa bos notr padla, s Tajo se bosta nasle in vse bo steklo tko kot mora...


lupcka Taji :)




Aly -> nosek (2.11.2004 16:17:26)

Lep pozdrav,

tudi za nas je to aktualna tema.... namreč tudi mi imamo zamašen nosek ..... Najbolj to slišimo pri dojenju, sicer pa ni kaj videt, niti ko čistim z vatico :zmeden2:.... Berem, da noske čistite z fiziološko raztopino, meni pa še zdaj ni jasno, kako to naredite ??????? PROSIM, za podrobnejši opis postopka :)- ! npr. koliko kapljic, kolikokrat na dan..... Doma imam tudi tole od Nivee, "pakirano" po 5 ml raztopine.... sem dala včeraj par kapljic, pa nismo vse do danes z vatico iz noska nič dobili.....:ups: ....

LP :rozica: Aly




sonček2* -> nosek (2.11.2004 19:19:07)

Aly, jst sm prebrala, da ji daš lohka večkrat na dan (dvakrat / trikrat) kapljico do dve v vsako nosnico in potem naj bi jo to vzpodbudilo na kihec in tako se nosek očisti. Nama je zdej ratal, vsaj mal.
Lp




Stran: [1]