Uz kolkov pri novorojenčku (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


skuštrana -> Uz kolkov pri novorojenčku (21.6.2007 13:01:02)

Mene pa nekaj zanima, če morda kdo ve.

Če jaz rodim v porodnišnici, kjer nimajo UZ za kolke oz. ne naredijo UZ kolkov takoj po rojstvu ali lahko novorojenčka po odpustu nesem na pregled v porodnišnico, ki ta UZ opravlja? Se mi zdi brezveze, da bi široko povijala, če za to ni potrebe. Morda bi šlo samoplačniško, če že na kartico ne? Katere porodnišnice v Slo sploh opravijo ta UZ? Vem za Celje, kaj pa ostale?




Anonimen -> RE: Uz kolkov pri novorojenčku (21.6.2007 13:30:04)

Vem za Brežice in Ljubljano, da delajo UZ.




N _ B -> RE: Uz kolkov pri novorojenčku (21.6.2007 13:30:55)

Kranj




skuštrana -> RE: Uz kolkov pri novorojenčku (21.6.2007 13:39:17)

Kaj pa Postojna? 




Maleal -> RE: Uz kolkov pri novorojenčku (21.6.2007 15:00:47)

Mariborska[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




solatja -> RE: Uz kolkov pri novorojenčku (21.6.2007 17:36:05)

Postojna dela uz kolkov ob rojstvu. lahko pa neseš svojega otroka tudi k pediatru, ki ga bo obiskovala oz. tja, kjer ji bodo kasneje delali uz (tisti pregled). pokliči v zd in se pozanimaj... v tej vročini je res tečno povijat... če pa je treba, pač boš, ne glede na zunanje temperature, kot smo mi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




nena82 -> RE: Uz kolkov pri novorojenčku (22.6.2007 9:42:12)

Če je izvid kolkov 1A, ni potrebe širokega povijanja. Drugače kolikor vem, morajo ob odpustu novorojenčka pregledat tudi pediatri in pregleda tudi kolke.




anajj -> RE: Uz kolkov pri novorojenčku (31.7.2007 13:58:04)

Sicer malo pozno, pa vendar: jaz sem rodila v Postojni in je imela hčerka oba kolka 1a. Kljub temu so mi rekli, naj 3 mesece široko povijam z eno tetro+povijalna. Tudi v Izolski porodnišnici delajo UZ kolkov in kljub 1a kolkom svetujejo široko povijanje. Na šoli za starše v Lj pa so govorile, da ni potrebno.




Stran: [1]