Ne more se pokakati! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


saraja -> Ne more se pokakati! (20.6.2007 12:16:16)

Pozdravljene,

moj sinko je star 10 mesecev. Že cel teden ima težave s kakanjem. Kar napenja se, je cel rdeč v obraz, skratka zelo trpi. Ko ga pa grem previt, si pa mislim, glede na to, kakšne so bile muke je najbrž plenica polna. NE, plenica je samo polulana. Kaj naj naredim?

LP




Anonimen -> RE: Ne more se pokakati! (20.6.2007 12:19:31)

Mi smo reševali z jabolčnim sokom oz. če sem ji dala vsak dan jabolko je kakala brez problema.

Drugače smo pa mi to rešili samo tako, da sem jo dala pri 8,5 mesecih na kahlico, ker ni mogla drugače tiskat in poleg dosti animacije.
Od takrat kakamo samo v kahlico, mislim da je samo 2x pokakala še v plenico. Če pa ne bo nič pomagalo pa svečka, katera pri nas ni rodila sadov, ker so samo ven kapale cele tudi po eni uri.




beba76 -> RE: Ne more se pokakati! (20.6.2007 12:23:41)

Daj mu pit sok od suhih sliv, pol pa še slive za pojest. Sok fajn sladkaj, kuhanim slivam pa dodaj še kuhano jabulko in pretlači. Naša je to imela kot en obrok, ko je bila zaprta in je 100% pomagalo. Barva tr hrane je sicer čudna (rjava), je pa bilo okusno in še kakala je po tem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Olivija -> RE: Ne more se pokakati! (20.6.2007 12:53:27)

IZVIRNO SPOROČILO: beba76

Daj mu pit sok od suhih sliv, pol pa še slive za pojest. Sok fajn sladkaj, kuhanim slivam pa dodaj še kuhano jabulko in pretlači. Naša je to imela kot en obrok, ko je bila zaprta in je 100% pomagalo. Barva tr hrane je sicer čudna (rjava), je pa bilo okusno in še kakala je po tem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]


se strinjam, suhe slive delajo čudeže. Jaz sem ji zmešala ovsene kosmiče, slive in jabolko (prej sem oboje kuhala ca. 5 min.).

Pediater nam je pa svetoval kamelični čaj z laktozo (to je mlečni sladkor se mi zdi).

Dokončno so nas pa rešili antibiotiki, po prvi dozi antibiotikov se ji je prebava čisto spremenila. Prej se je morala pa zelo napenjati in moralo jo je tudi zelo boleti, ker je zelo jokala. 




Anonimen -> RE: Ne more se pokakati! (20.6.2007 15:03:27)

Pri nas je take stvari reševal kivi.




hebeba -> RE: Ne more se pokakati! (20.6.2007 17:44:37)

Jaz pa takole rešim pri našem malčku:
- zdi se mi da bi ga vse te stvari preveč napele, čeprav vem da pomagajo- sploh suhe slive, ampak ubožčke potem še bolj stiska in boli.
Evo tako: jaz ga dam na previjalno mizo, pa mu nogice k trebuščku potiskam, tako da se bolj igram z njim, pa malo mu trebušček zmasiram v smeri urinega kazalca - ponavadi mi uspe. Če pa je zelo zaprt pa mu samo malo potisnem termometer v ritko.
Probaj...

Upam, da čimprej rešite problem.

pozdravček




Anonimen -> RE: Ne more se pokakati! (20.6.2007 18:00:38)

Pri nas je to stvar rešila kahlica. Pri 7 mesecih. Ko sem poskusila že vse žavbe in vse nasvete, ki so mi jih dale punce na RR, sem poskusila še zadnjo možnost, čeprav se mi je zdela popolnoma nerealna. Ena uporabnica, ne vem, katera je bila, ampak sem ji še danes iz srca hvaležna, mi je napisala, da naj ga dam na kahlico. Sem si mislila: Ja, pa ja...

In glej ga zlomka - na koncu je prav ta bila OK. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Tako mi že od 7. meseca kakamo na kahlico in več nimamo nikakršnih težav s kakanjem.




Shorty_ -> RE: Ne more se pokakati! (20.6.2007 20:38:06)

IZVIRNO SPOROČILO: hebeba

Jaz pa takole rešim pri našem malčku:
- zdi se mi da bi ga vse te stvari preveč napele, čeprav vem da pomagajo- sploh suhe slive, ampak ubožčke potem še bolj stiska in boli.
Evo tako: jaz ga dam na previjalno mizo, pa mu nogice k trebuščku potiskam, tako da se bolj igram z njim, pa malo mu trebušček zmasiram v smeri urinega kazalca - ponavadi mi uspe. Če pa je zelo zaprt pa mu samo malo potisnem termometer v ritko.
Probaj...

Upam, da čimprej rešite problem.

pozdravček


Pediatri to odsvetujejo ker lahko poškoduješ črevesje. Nam je pomagala vedno cukrana prekuhana voda. V 100ml vode raztopiš žličko sladkorja in to jih požene in jih nič ne zvija.




hariba -> RE: Ne more se pokakati! (20.6.2007 20:44:41)

Na tešče mu daj kefir ali pa kivi.




TONČI. -> RE: Ne more se pokakati! (20.6.2007 21:21:27)

Nam je vedno pomagal čokolino. Za zajtrk je dobil čokolino. Čez kakšno minuto je bil pokakan. Čez dan pa naj pije sladke kamelice. Kameličin čaj.
Samo enkrat se je pa zgodilo da ni nič pomagal. Dala sem ga v banjico kopat. Govorila sem mu, da bi bilo fino kakat. Ob tem sem ga pa masirala po ritki. In je ratalo. Pa če se ti bo želel pokakat mu magar dovoli da se v banjo. Sej voda se tako lahko hitro zamenja.




Naja30 -> RE: Ne more se pokakati! (20.6.2007 22:22:56)

IZVIRNO SPOROČILO: beba76

Daj mu pit sok od suhih sliv, pol pa še slive za pojest. Sok fajn sladkaj, kuhanim slivam pa dodaj še kuhano jabulko in pretlači. Naša je to imela kot en obrok, ko je bila zaprta in je 100% pomagalo. Barva tr hrane je sicer čudna (rjava), je pa bilo okusno in še kakala je po tem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]


Nam tudi to ponavadi pomaga.




Stran: [1]