Shranjevanje prilagojenega mleka na morju (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


Anol -> Shranjevanje prilagojenega mleka na morju (19.6.2007 10:00:53)

Živ,

Zanima me kaj menite oz. če imate uzkušnje s shranjevanjem adaptiranega mleka na morju. Mi gremo prihodnji teden v prikolico, kjer je sicer tudi hladilnik in senčka ter vse, ampak nikakor ne morem izpolniti pogojev, ki jih navaja proizvajalec na navodilih, da bi odprto mleko moralo biti na manj, kot 25 stopinjah, še doma v stanovanju imam trenutno več, in ne v hladilniku. Kaj je potem bolje, hraniti odprto mleko v hladilniku ali izven hladilnika. Hvaležna bom za vsak odgovor in predlog.
Hvala.
Anol




beba76 -> RE: Shranjevanje prilagojenega mleka na morju (19.6.2007 10:50:59)

V hladilniku tiher ne, ker je prevelika vlaga. Jaz ga bom imela kar v škatli zaprtega, kot doma.




Anol -> RE: Shranjevanje prilagojenega mleka na morju (19.6.2007 11:09:13)

beba76, jaz imam Comfort in je že pakiran, kot škatla pol bi verjetno to bilo to, prej ko sem imela Apatamil sem pa imela še posebno škatlo.
Samo še eno vprašanje, ali mora biti voda 50 oz. 60 stopinj za vmešanje tega mleka ali je vseeno, da je lahko tudi manj sobna temperatura, to sem nekje zasledila zato sprašujem, da ne bi naredila kakšne neumnosti.




BLAŽIKA -> RE: Shranjevanje prilagojenega mleka na morju (19.6.2007 13:22:32)

Če nebo voda vsaj 50 stopinj bo verjetno mleko ostalo v grudicah, se ne da razmešat. Saj dajte najprej vročo vodo tolko da lahko razmešate potem pa zraven dolijte hladno da bo takoj pripravljeno.




Anol -> RE: Shranjevanje prilagojenega mleka na morju (19.6.2007 14:05:42)

Ja, maš prav Blažika. Hvala.




Anonimen -> RE: Shranjevanje prilagojenega mleka na morju (19.6.2007 14:58:42)

Jaz sem na dopustu uporabljala že skup narejeno adaptirano mleko (aptamil in Milumil jih imata v flaškah), katerega ne rabiš ogrevati, če ju hraniš na sobni temperatauri, drugače pa pogreješ pač, če ga imaš v hladilniku.

ČE pa nisem imela tega mleka, sem pa vodo nalila v flaško in jo dala v umivalnik, kamor sem nalila fejst vročo vodo, da se je voda v flaški pgrela. Pa ne verjmem, da je bilo 50 stopinj, pa se je mleko fajn zmešalo.

Je, pa res, da sem kupovala mleka v Müllerju, kjer imajo originali in ni bil nikoli problem z grudicami. ČE sem pa kupila v Dm-u ali sparu ali drugje, pa tudi, če sem fejst pogrela vodo so bile grudice.




Anonimen -> RE: Shranjevanje prilagojenega mleka na morju (19.6.2007 14:59:58)

Anol jaz bi dala mleko v vakumsko pakirane škatle in jih hranila pač nekje v predalu in ne v hladilniku.




kaya2007 -> RE: Shranjevanje prilagojenega mleka na morju (19.6.2007 17:34:23)

A to se pogovarjate o mleku v prahu? ker jaz imam aptamil iz mullerja doma v predalu in je trenutno sigurno več kot 25 stopinj, pa nisem vedela da je to narobe...pa tudi vode ne segrevam na 50 stopinj pa nimam grudic...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image] zdej mi ni pa nič jasno, a vse narobe delam?




Anol -> RE: Shranjevanje prilagojenega mleka na morju (20.6.2007 14:39:41)

Paštetov kruh, hvala za predloge, bom verjetno res tako hranila mleko, v vrečki v predalu. Dobro je edino to, da se mleko hitro porabi, ko je enkrat odprto, ga imam 3-4 dni max.
kaya2007 jaz sem začela malo brat gor navodila zdej, ko gremo na morje, prej pa tud jst nisem vedla in doma imamo skoz več stopinj in nimam kam dat to mleko, da bi bilo hladneje. Na morju bo pa itak ful bolj vroče.

Anol




kaya2007 -> RE: Shranjevanje prilagojenega mleka na morju (20.6.2007 17:10:27)

sem prebrala celo škatlo, pa nikjer nisem našla to napisano...




Anonimen -> RE: Shranjevanje prilagojenega mleka na morju (20.6.2007 17:14:16)

Mi imamo tudi prikolico na morju, v senci, pa nisem mleka nijkoli imela v hladilniku. Pač na polici v kuhinji. V tisti škatli od Milupe, enako kot doma.




Anol -> RE: Shranjevanje prilagojenega mleka na morju (20.6.2007 21:30:22)

kaya2007 mogoče je odvisno od vrstre mleka, mi imamo Aptamil Comfort 1 in so gor taka navodila. Sem pa šla gledat škatlo od HIPP, ki smo ga imeli prej, pa nisem nič zasledila o shranjevanju, tko da zdej [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].

No vseeno hvala, se bomo mogli znajti po svoje oz. bo bil na temperaturi kakršna bo v prikolici.

Anol




kaya2007 -> RE: Shranjevanje prilagojenega mleka na morju (21.6.2007 8:52:04)

imam tudi jaz aptamil comfort...mogoče pa to piše samo na slovenski varjanti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] mah, jaz se ne bi obremenjevala s tem...




Špacka -> RE: Shranjevanje prilagojenega mleka na morju (21.6.2007 8:54:55)

 
Ne, nisem ga imela v hladilniku, ampak v omari v kuhinji. Ni bilo nič narobe. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]





Anol -> RE: Shranjevanje prilagojenega mleka na morju (22.6.2007 23:26:41)

kaya2007 čist možno, jst ga kupujem v DM-u. Nekje sem sicer slišala, da naj bi bila kvaliteta boljša v Mullerju (avstrijska varianta), a maš ti kakšne izkušnje s tem?

Anol




kaya2007 -> RE: Shranjevanje prilagojenega mleka na morju (23.6.2007 17:46:01)

ja zkupujem samo v mullerju, ravno zato, ker naj bi bila boljša kvaliteta (tudi plenice itd). ne vem pa kakšne je dejansko razlika, ker drugje še nisem kupila. najbolje da probaš!




Stran: [1]