Pomoč prosim (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


kikica -> Pomoč prosim (30.10.2004 12:22:09)

Pozdravljene vse mamice in nosečke na tem forumu. Zopet se obračam na vas s svojim problemom. Naša pikica je stara dober mesec in pol. Skrbi me njeno kakanje-namreč od začetka je bila pokakana skoraj vsakič, ko sem jo previla, blato je bilo normalno pšenične barve. Potem se je stanje umirilo, ko se je pokakala kakih trikrat na dan, zadnji teden pa opažam, da je zopet skoraj vsakič pokakana, blato pa je zelenkaste barve(kot bi kakšne majhne zelene listke vmes nametal) in gostejše. Je to normalno ali bi me moralo skrbeti? :zmeden:Sicer pa polno dojim.

Hvala vam že zdaj za odgovore!




Jančika_ -> Pomoč prosim (30.10.2004 12:28:17)

Mislim, da je normalno. Pri nas je podobno - včasih rumeno, včasih zeleno, včasih po vsakem hranjenju, včasih dvakrat na dan.

Lp!




sabina1909 -> Pomoč prosim (30.10.2004 18:00:57)

Pozdravljena!
Ali ima tvoja deklica morda krče? Patronažna sestra me je namreč opozorila, da lahko pride do tako zeleno obarvanega blata v primeru "črvičenja". Morda ti ta informacija kaj pomaga.
Lep pozdrav




Nika G. -> Pomoč prosim (30.10.2004 20:36:04)


Zelena barva kakca bi bila možna tudi, če si pojedla kaj novega pa tvoje dete na to še ni navajeno.




kimi -> Pomoč prosim (30.10.2004 21:51:24)

jaz sem tudi slišala da je blato zeleno zaradi krčev




Anonimen -> Pomoč prosim (31.10.2004 10:41:58)

Če dojiš, potem je blato rumenkaste barve, če je zelenkaste in malu sluzi zraven, pomeni, da otroku ponudiš napačno dojko. Pomeni:
Preveč prednjega mleka spije. Začni pisati recimo: 13.00leva, čez dve ali tri ure daš drugo dojko, če se pa vmes dojita, pa pazi na čas in zmeraj isto ponudi, dokler ne pride ura, da zamenjata stran oz. dojko.

Lp!




Stran: [1]