škodljiv cink (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


bellamia -> škodljiv cink (12.6.2007 9:01:24)

imam vprašanje
neka "medicinka" mi je rekla, da naj bi bil cink v kremah (npr. Praška pasta) škodljiv????
Ko sem za to vprašala fasrmacevtko mi je rekla: od tega ni še nihče umrl? Halo?????

Nato sem raje izbrala Bepanthen, ki ne vsebuje cinnka....
Vaše mnenje?

hvala in lp




živa -> RE: škodljiv cink (12.6.2007 11:04:41)

Po mojem nobena mama ob pleničnem izpuščaju, ki ga praška pasta in podobne kreme s cinkom - ki jih, mimogrede, v takih primerih priporočajo pediatri! - lepo osušijo, ne bo več parlamentirala o škodljivosti. Za vsakdan pa takih krem tako ali tako ne uporabljamo, ali ne?

Lp,

živa




Sandra* -> RE: škodljiv cink (12.6.2007 11:22:16)

Jaz uporabljam hladilno mazilo lekarniško in tudi na ritko najbolj paše, ne vsebuje cinka.

Če pa so kakšne pikice pa samo malo bolj na debelo namažem pa je čez noč dobro.

Po kremah ki vsebujejo cink ima moj fantič čist suho ritko, kr hrastice se mu začnejo delat, ne vem pa če je res lahko škodljiv, še nisem slišala.




Anonimen -> RE: škodljiv cink (12.6.2007 11:27:13)

Meni je bila Praška pasta ravno s strani pediatra odsvetovana, ker vsebuje škodljiv cink.




Aja1 -> RE: škodljiv cink (12.6.2007 13:37:10)

Nam je pa dermatolog priporočil ravno kremo baker cink (od Uriage) za problematično kožo (je imela pikice). [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Krema ji full odgovarja.




Majchi -> RE: škodljiv cink (12.6.2007 19:32:32)

Cink pospešuje celjenje, tudi vnete ritke.
Drugače pa sem od ene farmacevtke slišala, da po homeopatskih načelih naj bi cink krasno deloval, vendar pa potem tisto, kar ma za ven udarit, udari ven kje drugje. Zato je svetovala, da se na zdravo ritko ne daje cinka, na vneto pa takoj, ker res lepo pospešuje celjenje.

Jaz sem ravno pri svoji punčki (stara je 3 tedne) na začetku nanašala kremo s cinkom. Potem sem pa ravno iz tega razloga pešaltala na navadno hladilno mazilo od Ljubljanskih lekarn in je takoj dobila pikice.
Sedaj sva že dva dni na Mustelini kremi Stelactiv za plenični izpuščaj, v kateri je cink, in zadeva je že skoraj ok.
Jutri bom spet sprobala hladilno mazilo, in če se zadeva ponovi, bom vedela, kok je ura in spet uvedla kremo s cinkom.




Naja30 -> RE: škodljiv cink (12.6.2007 19:55:15)

Nisem vedela, da je v praški pasti cink. Kakšna mama sem, še sestavin ne preberem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
No, mi jo uporabljamo, kadar je vneta ritka in sicer po nasvetu pediatra, farmacevta, patronažne... In res pomaga.
Sem pa bila skeptična, ko mi je pediater svetoval za vročinske izpuščaje, da jih napudram. puder naj bi tudi vseboval cink.




Stran: [1]