krema ali puder? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


bellamia -> krema ali puder? (11.6.2007 10:30:37)

vljudno prosim za nasvet
moji pol leta stari pupici so se po lulici  naredili izuščaji, ki niso glivice.
pediatrinja je rekla da je to od uvajanja goste hrane, ki povzroči da postane urin malo bolj kisel in posledica so izpuščaji.
zanima me kaj naj kupim? kremo ali puder?
cinkovo kremo? ribjo mast? bepanthen? praška pasta?
zanima me katera je najboljša in katera najhitreje pozdravi pikice?

(drugace jo veliko umivam, zračim in umivam s kamilicami pa ni se nic bolje)

hvala vam!!!!

lp

bellamia




paris -> RE: krema ali puder? (11.6.2007 10:50:38)

Pri nas je praška pasta vedno pozdravila plenične izpuščaje.Kolikor vem pudra več ne priporočajo, za druge izdelke pa ne vem.




2 Sraki -> RE: krema ali puder? (11.6.2007 12:10:18)

Pri nas se bepanten zelo dobro obnese, pudra pa se res ne uporablja več.




*Uršula* -> RE: krema ali puder? (11.6.2007 12:15:51)

pri nas smo plenični izpuščaj zdravili s praško pasto, ampak ko se je pa pozdravilo pa uporabljamo puder od mullerja ali od dm, od takrat naprej še ni imela nobenega izpuščaja več. Puder pa uporablja še veliko mojih znank in prav tako od takrat nimajo več vnete ritke.




Naja30 -> RE: krema ali puder? (11.6.2007 15:35:06)

Mi smo za vneto ritko imeli bepanten in praško pasto.




tweed -> RE: krema ali puder? (11.6.2007 20:56:46)

pri nas je bapanthen delal čudeže[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
LP




atteya -> RE: krema ali puder? (14.6.2007 20:14:56)

Puder je menda precej riskantna zadeva, saj svoje negativne učinke pokaže, ko se zmoči, kar pa je pri dojenčku lahko isto minuto, ko zaprete pleničko. Pravijo, da moker puder zna kaj hitro povzročit kaka vnetja, zato je zelo priporočljivo otroka pred nasipanjem pudra dobro in temeljito osušiti po predelih, ki jih napudrate. Jaz sem mazala z običajno hladilno kremo in bepanthenom in do sedaj (moram potrkat), je vedno delovalo.




moci -> RE: krema ali puder? (14.6.2007 22:27:16)

jaz sem mešala praško pasto z bepantenom.
za puder sem pa tudi jaz slišala, da ni primeren.




alja01 -> RE: krema ali puder? (15.6.2007 10:42:29)

Meni je moja patronažna svetovala naj predel nad luliko[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] vedno namažem z bejbi oljem, še posebej razporke med bdračami, tako se urin ne more prijeti na kožo saj kapljice spolzijo po mastni koži. Do sedaj uporabljam to varianto, ritko pa mažem z bubhen kremo, tudi s praško in bepantenom sem poskusila, ampak še vedno prisegam na bubhen. Tudi nam se občasno pojavi rdeča ritka od kar uvajamo GH pa potem izgine.
Lp




Stran: [1]