strah pred tujimi ljudmi (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


mtd -> strah pred tujimi ljudmi (28.10.2004 12:16:58)

oj,
čisto na kratko: kdaj se otroci pričnejo bati tujcev??; naš 4,5-mesečnik je včeraj tulil, ko je prišla moja mama in tudi moževa sestra, pozneje pa je začel nabirati, ko se je tast le približal (pa niso prišli vsi naenkrat).
Je pa res, da je obe ženski zagledal naenkrat, ne da bi se mu počasi približevale, nista pa planini vanj - pač sta se mu pojavili pred očmi
Hvala in lp




Teni_ -> strah pred tujimi ljudmi (28.10.2004 12:20:07)

Naša je stara 10 mesecev in se zaenkrat še ne boji tujih ljudi. Mogoče se jih niti ne bo. Ima mogoče to po naju. Ko sem bila jaz mala, bi z vsakim šla, če bi mi rekel. Pa moj tudi. Ne vem pa, kdaj se ta strah pred tujimi ljudmi razvije.

Lp,
Mojca:rozica:




Abby -> strah pred tujimi ljudmi (28.10.2004 12:22:59)

Naša se je začela bati nekje pri 4m, pa še danes, pri dveh letih in pol, jim ne zaupa najbolj. Rada ima pa otroke, pa tudi tujci, ki so pri miru in ne silijo v njo, je ne motijo.
Sicer pa opažam, da precej zaznava moj odnos do sveta. Če mi je nekdo zoprn, bo tudi ona težje vzpostavila z njim stik.




kimi -> strah pred tujimi ljudmi (28.10.2004 12:28:10)

moj je star 6 mesecv in se ne boji nobenega imamo skoz obiske in jaz ga skoz v družbo peljem. Samo pravijo da se pri 8 mesecih začnejo bati




SILVA -> strah pred tujimi ljudmi (28.10.2004 12:45:02)

Moj je star 7 mesecev in se ne mara pestvati pri moških:zmeden2:,razen pri atiju in dediju;),čim ga kakšen moški vzame v roke jok:(( in tuljenje:((,pa če ga kakšen moški ogovori pa da mu glas ni všeč tudi jok:((.Pri ženskah se pa rad pestva:)-,tudi če jih prvič vidi:zmeden2:.Pride pa kakšen dan,ko se hoče pa pestavti samo pri mamici9nebesa.
lp:muca:




frutka_ -> strah pred tujimi ljudmi (28.10.2004 13:02:38)

Starh pred drugimi ljudmi se začne razvijati ravno okrog 5.meseca. To je čisto normalno!Če se skriješ te bo pogrešal in te iskal. Ne sili ga v naročje k drugemu,če noče in ne zapuščaj ga če je žalosten.

V knjigi Vodnik po zgodnjem učenju piše:

"Pri 5.mesecih dojenček ve, da ste enkratni. čeprav razume, da ste le ena sama oseba, pa še vedno ne ve, da obstajate tudi, ko vas ne vidi. Za to spoznanje mora razviti svojo pozornost. Sposoben mora biti pogledati stran in si zapomniti kaj je videl, pogleati nazaj in ugotoviti, da se ni nič spremenilo. Ta sposobnost se razvije med 7. in 9. mesecem. Ko se otr. zaveda, da obstajate tudi, ko niste z njim. Takrat se tudi noče ločiti od vas, ker ve da vas bo pogrešal, če se nekam odpravljate.
Ko se začne zavedati, da se ljudje pojavljajo in izginjajo se zave tudi, da nekatere ljudi pozna in nekatere ne. Začne se bati tujcev. Otroka ne morete kar tako dati komu, da ga poujčka. V naročju neznanca bo tulil in ker si ljudi ne zapomni za dolgo časa, je "neznanec" lahko tudi kdo, ki ga je videl že večkrat!"

Upam, da sem ti pomagala!:sloncek:




dory -> strah pred tujimi ljudmi (28.10.2004 13:03:19)

Moj mali prenese tuje osebe le pod pogojem,da sem v blizini jaz..zadnjic smo testirali in sem se umaknila...tamal je krical dokler me ni spet zagledal..loci pa domace od tujih ze od priblizno cetrtega meseca :)




Stran: [1]