Prilagojeno mleko Aptamil??? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Bejba -> Prilagojeno mleko Aptamil??? (27.10.2004 12:03:18)

Ker nisem ena tistih srečnic, ki bi jim bilo dano polno dojiti, našemu malemu sončku dodajam mleko Aptamil. Vendar pa mi po vsakem obroku hudo bruha, čeprav 2x podereva kupčka. Včeraj je bilo grozno, bruhal je v loku in po moje izbruhal vse kar je pojedel.
Slišala sem že, da jih kar veliko bruha po Aptamilu, vendar ne vem katero drugo mleko je v redu, da bi ga zamenjala.
Prosim za nasvet na podlagi vaših izkušenj, katero mleko je tudi super za naše malčke.
Pa še nekaj: ali moj malček potrebuje tudi kaj za žejo (čaj, voda) glede na to, da ga samo delno dojim. Pred vsakim obrokom na obe dojki, potem pa še po flaški. Ali dobi dovolj tekočine iz mojih dojk?
Aja, stari pa smo 15 dni.

Hvala in lep dan še naprej!

LP; Bejba




kimi -> Prilagojeno mleko Aptamil??? (27.10.2004 13:44:58)

imaš amptamil ki se uporablja če otrok veliko bruha katero je ti bodo pa druge mamice povedale




kimi -> Prilagojeno mleko Aptamil??? (27.10.2004 13:46:27)

reče se mu aptamil AR




cufi -> Prilagojeno mleko Aptamil??? (27.10.2004 13:49:22)

Veliko je prilagojenih izdelkov kot so: Milumil, Comformil,Hipp, Beba Nestle... Ravno danes sem primerjala razne vrednosti v lekarni, ker mi je pediatrinja predlagala zamenjavo in sem videla novo mleko (na žalost pozabila kako se mu reče, je pa v taki embalaži kot pikomil), ki je namenjeno otrokom, ki bruhajo. Vprašaj v lekarni.

Čaj pa sem jaz moji dajala tudi, ko sem še dojila in to med obroki (približno 1,5 ure po obroku).

LP




romy23 -> Prilagojeno mleko Aptamil??? (27.10.2004 13:52:45)

Za dojenčke ki veliko polivajo se uporablja Aptamil AR

http://www.kolinska.si/izdelki_milupa.php?kategorijaid=15&izdelekid=59&milupakategorijaid=5&milupaid=10

Na
http://www.hipp.si
pa lahko pogledaš njihove čajčeke.Imajo pa tudi baby riž, ki(mislim da, ne me držat za besedo) zgosti mleko.
Drugače sm pa je svojemu fantku dajala piti Bebe čaj od Droge, nesladkan ali pa zelo malo sladkan, da je lažje kakal.

Upam da sem kaj pomagala,
lep dan še naprej!

Romana




ZARA -> Prilagojeno mleko Aptamil??? (27.10.2004 14:00:27)

oj...bejba...
jst bi ti reka da probej aptamil AR ker je to posebno mleko za dojencke pri povecanjem polivanju...Jst sem moji skoz dajala Aptamil pa ni blo nobenih tezav,ce ne pa presoltej na Hipp pa se tam mal probej...sam Hipp-a pa ne poznam tko da...

Probas mu pa lahko dat mal caja ker so dojencki po adapt.mleku bolj zejni,no saj pr nas je tako...
Ce bi ga pa polno dojila pa tega ne rabi,ker ze s tvojim mlekom dobi dovolj tekocine...

papa:rozica:




Nogavička -> Prilagojeno mleko Aptamil??? (27.10.2004 14:50:58)

Tako kot so že dekleta povedale, poskusi z Aptamilom AR. Če ne bo šlo, poskusi z novim mlekom, ki ga uvaža Medis - Novolac.

Glede čaja pa pravijo, da ga otroci, dokler pijejo samo mleko, (ne glede na to ali se dojijo ali pijejo umetnega) ne potrebujejo. Jaz sem Hani dajala komarčkov čaj že zgodaj - pa ne za žejo ampak, ker je imela krče.

Mogoče bi bilo fino, če se o vsem posvetuješ s pediatrom.


L.p.

Tea




beti 1 -> Prilagojeno mleko Aptamil??? (27.10.2004 15:26:02)

Tvoj :duda: res lahko bruha tudi zato, ker se že pri tebi dovolj naje in ne rabi dodatka. Če se bo bruhanje stopnjevalo in bo vedno večkrat bruhal v loku in to po vsakem obroku pa moraš čimprej do pediatra, ker gre za resno stanje, ki pa se ga hitro in popolnoma odpravi. Je pa tvoj :duda: ravno prav star, da bi lahko šlo tudi za to.

lp
beti 1




KIRA -> Prilagojeno mleko Aptamil??? (27.10.2004 17:02:18)

Comformil. To je za take, kot sta tvoj mali sonček in moj mali sonček. Moja je na začetku tudi bruhala, imela krčke in vetrove itd... Zato smo sedaj po že vsem ostalem probali Comformil. Na pakungi piše, da je za uravnavanje prebave, če otroci polivajo in imajo krčke...
LP




oblacek -> Prilagojeno mleko Aptamil??? (27.10.2004 17:21:13)

Pozdravljena.. naš mali je probal milumil in samo to..ti povem da ni imel nobenih krcev ampak je pa medicinska sestra rekla da ni pametno menjat različne vrste prilagojenega mleka. Glede na to da ste se čisto frišni najprej čestitke mamici in upam da se ok držiš in vse naj naj vašemu sončku na tem svetu.
:sloncek:




Abby -> Prilagojeno mleko Aptamil??? (27.10.2004 19:48:59)

Ker sem sama alergik in je bila nevarnost, da sem to prenesla na hčerko, so mi svetovali BEBA NESTLE, če bi bilo treba dodajati. Pa k sreči ni bilo treba.




frutka_ -> Prilagojeno mleko Aptamil??? (28.10.2004 14:04:32)

Predlagam da ostaneš na Aptamilu, ker je to mleko, ki vsebuje posebne mlečne maščobe LCP (dolgoverižne večkrat nenasičene maščobne kisline, ki vzpodbujajo razvoj).

Sicer pa sem jaz dobila v posvetovalnici eno super knjižico, v kateri so opisane zadeve z dojenjem, dohranjevanjem,... Poskusi se pozanimati pri pediatru, toda Apatamil AR ima edini formulo, ko je prilagojena za otroke , da po obroku ne bljuvajo. To je zgoščeno mleko, pripravljeno iz rožičeve moke.
Svetujejo, da otroku za 30 stopinj dvigneš vzglavje (tako v času spanja kot v času nege). Po obroku naj bo mačlek vsaj pol ure v pokončnem položaju, obvezno naj podre kupček, glavico naj ima naslonjeno na ramo. Ko ga mati položi v posteljo, naj bo sprva v desnem bočnem položaju z dvignjenim vzglavjem, šele čez nekaj časa na varnem hrbtnem položaju.

Upam, da sem pomagala. če še te kaj zanima vprašaj in bom pogledala v knjižico kaj priporoačjo.
Glede čaja pa menim, da mu ga ponudiš lahko, morda ga bo sprejel, toda sploh ni potrebno da ga pije, ker z mlekom dobi vse. Moj mali, pri 4-ih mesecih, ne spije niti 10ml čaja, ampak mu ga kuham vsak dan, mu ponudim, če želi in običjano zavržem, ker ga ne sprejme.


LP:sloncek:





Bejba -> Prilagojeno mleko Aptamil??? (29.10.2004 13:23:29)

Hvala za nasvete.

Frutka, kako pa doma dvigneš vzglavje npr. v zibelki, ko ni tako narejena kot tiste posteljice v porodnišnici. Ali s čim podložiš? Si ne predstavljam.

LP; Bejba




Abby -> Prilagojeno mleko Aptamil??? (29.10.2004 14:02:18)

Pod vzmetnico pri vzglavju daš kakšno zloženo brisačo, ali kaj podobnega. V bistvu enako, kot če sebi dvigneš vzglavje, samo da dojenčku daš blazino POD jogi.




KIRA -> Prilagojeno mleko Aptamil??? (29.10.2004 14:07:28)

jaz sem naši dala pod jogi pri vzglavju quelle katalog - saj ga tako ne rabim...




Abby -> Prilagojeno mleko Aptamil??? (29.10.2004 14:34:52)

Če gre za trenutno veljavnega (ta debelega), potem bi moralo dovolj dvigniti vzglavje.
:):):):):)




frutka_ -> Prilagojeno mleko Aptamil??? (29.10.2004 23:40:58)

Sicer so ti punce že povedale. Jaz sem uporabila tadebelo kopalno brisačo.:bravo:

Uživajta in se cartajta!




Stran: [1]