Adaptirano mleko-predlog (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Liona -> Adaptirano mleko-predlog (6.6.2007 9:17:05)

Ojla,

do zdaj smo našega fanta hranili s Apatamilom Prenatal (za nedonošenčke), kateremo sem dodajala po par ml svojega, načrpanega mleka. Ker pa imamo že čez 3 kg, bomo hrano zamenjali. Kaj predlagate (glede na to, da ga hranim večinoma samo z adaptiranim mlekom). Za Aptamil se mi zdi, da ga včasih kar malo zapre. Naj grem na Aptamil Comfort (proti zaprtju) ali probam kaj drugega (Hipp, Novolac...).?

Hvala za pomoč




LuLu -> RE: Adaptirano mleko-predlog (6.6.2007 9:20:14)

Je možno, da bi ga hranila sam s svojim mlekom? To bi seveda bilo najboljše za vaju.




Anonimen -> RE: Adaptirano mleko-predlog (6.6.2007 9:23:29)

Jaz sem iz Aptamila, ki ga je zapiral, šla na Comformil, to je zdaj Aptamil Comfort, oziroma sem mešala Aptamil in Comformil približno v razmerju pol : pol.




Špacka -> RE: Adaptirano mleko-predlog (6.6.2007 9:26:46)

 
Jaz sem Aptamil zamenjala z nemškim Hipp-om. Nobenih krčev, takoj se ji je uredila prebava, v glavnem super.





spelaz -> RE: Adaptirano mleko-predlog (6.6.2007 10:02:59)

Jaz sem tudi uporabljala aptamil comfort in je bilo vse ok. Še zdaj ji dajem AC2.




Liona -> RE: Adaptirano mleko-predlog (6.6.2007 10:05:22)

LuLu, naš je bil rojen z 33 tedni in je bil prešvoh, da bi vlekel pri meni. Hranili smo ga po cuclju, se je navadil. Tudi zdaj ga pristavljam, ampak noče. Silim ga pa ne. Da bi ga hranila s svojim mlekom pa ni varjante, saj pije 100 ml na 3 ure, jaz pa v celem dnevu načrpak max. 300 ml. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Tako, da mi umetna ne uide.
Kateri Hipp pa naj vzamem. Pre ali kaj drugega???




tinaaja -> RE: Adaptirano mleko-predlog (6.6.2007 10:26:33)

Kateri Hipp pa naj vzamem. Pre ali kaj drugega???


Liona, mislim, da je Pre za vas zaenkrat boljsi - nekako je bolj prilagojen za prebavo nedonosenckov. Tu morda malo preberi http://www.hipp.si/




Špacka -> RE: Adaptirano mleko-predlog (6.6.2007 10:28:13)

IZVIRNO SPOROČILO: Liona

Kateri Hipp pa naj vzamem. Pre ali kaj drugega???


Kupi ga obvezno v Mullerju, od začetka sem kupovala Hipp 1.






anajmad -> RE: Adaptirano mleko-predlog (6.6.2007 11:43:23)

Naša Ula je rojena v 26.T in smo jo od začetka tudi hranili z Aptamilom-Prematil,ki si ga dobil samo v Kolinski in v lekarni. Potem z Aptamil-Pre,ki si ga že lahko dobil v Mullerju. Hkrati sem ji pa še dajala moje mleko,vsaj polovico obrokov cca enih 5. mesecev njene starosti.
Potem pa enkrat ni bilo Aptamila v Mullerju,pa sem kupila Milumil,ki je podobna sestava,samo bolj okusen in gost je.Takoj ga je sprejela,ni imela nevemkakšnih krčev po njemu in še lepše je kakala.
Ker se mi zdi,da Milumil in Aptamil imata največ teh dobrih snovi v mleku,ki jih potrebuje dojenček. Nedonošenčki so pa še bolj in ne vem.....probajte.
Mi ga še sedaj oz. ga Ula pije in ji ga bom dajala do njenega tretjega leta.




Nika v službi -> RE: Adaptirano mleko-predlog (6.6.2007 12:39:49)

Mi smo začeli z Aptamilom, vendar smo kmalu prešli na Hipp, izkušnje podobne kot Špacka.

Začeli s Hipp1, sedaj smo na Hipp3 (samo zjutraj), imamo pa 20 mesecev.
Kupujem ga izključno v Muellerju.

Lepo papcajte in rastite!




mpotocn -> RE: Adaptirano mleko-predlog (6.6.2007 22:07:01)

Pri nas pa se je najbolj obnesel Novalac, tudi proti zaprtju.

Drugače pa se prilagojenih mešanic ne meša med sabo in tudi z materinim ni prav dobro, bi blo boljše, če bi načrpano dodala v 1 ali 2 oz. 3 obrokih(se pravi 3-krat po 100 ml) - da ga probaš zbirat in shranjevat v hladilniku (kar ga boš načrpala).





buša -> RE: Adaptirano mleko-predlog (7.6.2007 15:35:25)

če je po PREJU zaprt mu daj pred obrokom poparjene kamilice z dodatkom sladkorja vendar sladkor po okuso pa bo prebava zriktana[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Stran: [1]