koliko spije mleka pri 3 mescih (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


buša -> koliko spije mleka pri 3 mescih (29.5.2007 14:37:18)

živjo koliko vam spije [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]adapt.mleka na dan star bo 3 mesece  in koliko krat.Jaz mojemu dajem APTAMIL PRE čez dan je na vsake 2 uri ponoči pa spi dajem mu pa 130ml,mislim da mu to ne zadošča zato pa je lačen tako hitro kaj ve pravite[image]http://www.ringaraja.net/forum/micons/m5.gif[/image]




beki24 -> RE: koliko spije mleka pri 3 mescih (29.5.2007 19:29:46)

probaj najprej z Aptamil 1, ker , a ni PRE za tiste z nizko porodno težo                        ( nedonošenčke)??? Najprej zamenjaj mleko pa boš videla, Aptamil 1 je do 4 meseca, potem je pa že 2!!




Izabela_07 -> RE: koliko spije mleka pri 3 mescih (30.5.2007 8:44:39)

Moj 3 msečenik spije 6 flašk po 170ml Aptamila 1. Je pa na tri, štiri ure, odvisno. Ponoči pa vedno spije eno.
lp




TONČI. -> RE: koliko spije mleka pri 3 mescih (30.5.2007 13:06:27)

Najprej sem mu dajala hipp, pol pa humano. Pil na tam okoli 3-4 ure. Spil pa kolikor je želel. Se nisem uzirala na to, kaj zadaj piše. No, sem gledala kg in ne starost. Če bi gledala starost, bi bil vedno lačen.




TONČI. -> RE: koliko spije mleka pri 3 mescih (30.5.2007 13:07:12)

Aja, ponoči pa tud samo eno. Pa še to je kmalu opustil.




Barči78 -> RE: koliko spije mleka pri 3 mescih (31.5.2007 9:13:59)

Moj ga spije zelo malo in sicer ima 5 obrokov na dan, v stekleničko mu pripravim 150 ml, pa se malokrat zgodi, da zares vse poje. Včasih pusti tudi 50 ml ali več. Sem pa zamenjala že 5 vrst mleka, ker sem pač razmišljala, da mu okus ni všeč, pa vedno brez uspeha. Zraven pa še vsako mleko, ki ni Aptamil AR, močno poliva.
Neja pa je vedno popila nekje toliko mleka, kot piše zadaj na škatli, da naj bi otrok popil.




Teja29 -> RE: koliko spije mleka pri 3 mescih (31.5.2007 19:11:25)

Tudi moj spije zelo malo, cca. 650-700 ml na dan razdeljeno na 5 obrokov. Star je 3 mesece in en teden, težo pa ima 5.900 g.  Ponoči je okrog 4 ure, potem ko se zjutraj okrog 7 zbudi pa sploh noče jest, oz. še ni lačen in je šele okrog 8.30. A se tudi vam to dogaja?
 
Na koliko ur  ga hranite, oz. a ga hranite ko pokaže da je lačen ali bolj na ure?
 
Jaz sem do zdaj  hranila bolj na ure (3,5), pa se mi zdi da ni pametno, ker včasih sploh še ni lačen in potem odklanja hrano.




atena777 -> RE: koliko spije mleka pri 3 mescih (31.5.2007 22:46:54)

Enkrat sem zasledila to tabelo nekje:

___________________________________________________________________
 
DOJENCKOVA TEZA (kg) * 190 = kolicina ml / 24 ur       
 
Primer:
Otrok tezek 3.900g:
3,9 *190 = 740 ml v 24 urah....sedaj je pa odvisno, koliko obrokov imata.... 
7 obrokov: 105 ml na obrok, 6 obrokov: slabih 125ml na obrok
___________________________________________________________________

Mislim pa, da velja za dojene malčke, za tiste, ki so na adaptiranem mleku veljajo drugačne norme.




Barči78 -> RE: koliko spije mleka pri 3 mescih (1.6.2007 21:58:55)

Teja 29 - naš ima zadnji obrok ponavadi okoli 20.30 zvečer, če pa takrat slučajno že spi, ga pa ob 21.30 dvignem samo toliko, da ga nahranim, ker drugače bi prespal še 5. obrok. Naslednji obrok ima ob 6 h zjutraj, takrat se ponavadi zbudi, pa moram rečt, da se poštemo namučim, da poje vsaj 120 ml. Potem pa ga tudi sama nekje na 3,5 - 4 ure hranim, pa malokrat poje cel obrok, pripravim mu 150 ml, ponavadi se kar joka vmes, ga zvija, pa potem kar spusti cucelj, hudo. Prov mučno hranjenje.
Je pa tko, jaz tudi če 5 ur čakam, bo še vedno zavračal mleko, ko ga bo popil 1 dl, ostali 50 ml mu pa s težavo dol spravim.




tinaaja -> RE: koliko spije mleka pri 3 mescih (1.6.2007 22:10:52)

Barci, kaj pa ce je problem v flaski oz cuclju?




Barči78 -> RE: koliko spije mleka pri 3 mescih (1.6.2007 22:14:06)

Tinaaja - udi to sem pomislila, smo imeli najprej aventovo stekleničko, potem NUKovo, potem Tommie ..., pa nič bolje, z NUKovo nekje še najlepše pije, čeprav tud pol ure traja da popije 150 ml. Pa sem mu dala potem že večji cucelj, ker je pač malo bolj gosto mleko, pa je samo slabše, sploh ne vleče, kar nekaj cuclja. Pojma nimam.




Teja29 -> RE: koliko spije mleka pri 3 mescih (3.6.2007 19:03:23)

Barči78-naš tudi ful joka ko je. To traje že nekje od 2. meseca. 14 dni je bilo ok, zdaj pa se je spet začelo in kar traje. Zgleda pa tako, da ko poje cca 40-50 ml, odrine cucelj, se zvije nazaj in začne jokati. Potem ga dam podret kupček in spet probam dat jest, on potegne ene 3x in potem spet v jok. To hranjenje je tako mučno, da ti ne znam opisat kako. Potem pa jok na jok, dokler ni tako utrujen, da zagrabi in spije. Zdaj sva prišla na 5 obrokov, ker 6 mi jih sploh ne znese, ker noče jest. Po novem pa tudi kar čakam, da mi pokaže da je lačen, ker tako vsaj malo več poje.
Včasih se mi zdi, kot da ima zamašen nosek, oz. slišim neko sluz med hranjenjem, potem spucam nosek in dostikrat mi potem pije naprej. Ne vem pa v čem je problem. Res ne vem. Vse na svetu bi dala, da bi ugotovila, kaj ga moti. Probala sem že različne cuclje in flaške, ampak smo prišli nazaj na Nuk s silikonskim cucljem.




Stran: [1]