preveč spi? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Nedonošenčki



Sporočilo


marty7 -> preveč spi? (29.5.2007 9:13:25)

Lep pozdrav vsem na forumu. Tudi jaz imam nedonošenčka, rojenega v 30.tednu in 4/7. Kmalu bo imel 5 mesecev(čez 14 dni) oz. korigirano 3 mesece. Še vedno pa veliko spi. Ponoči spi 12 ur od 21h do 9h zjutraj (enkrat vmes se hraniva približno ob 6h zjutraj)drži največ 2h in potem spet spi včasih tudi 3h skupaj. Vsega skupaj spi približno 18h. Ali se vam zdi, da je to normalno? Ali je še katera imela pobobnega zaspankota, ki bi tako veliko spal? Včasih slišim od mamic, da njihovi dojenčki tako malo spijo.
hvala vsem za vaša mnenja.




Aja32 -> RE: preveč spi? (29.5.2007 9:59:48)

Če ti lepo napreduje na teži, se jaz sploh ne bi sekirala glede spanca... Eni so pač bolj zaspančki, drugi pa so zmožni ves dan prebedeti...

Lp A




Dejča -> RE: preveč spi? (29.5.2007 10:02:53)

Naša sicer ni bila nedonošenček, pa je vedno veliko spala in je tudi zdaj pri skoraj 2 L še vedno velika zaspanka. Že od 3. tedna starosti je prespala vso noč (brez vmesnega hranjenja), potem je po treh urah spet zaspala in spala tudi po 3 ure, popoldne pa še enkrat spanje (2-3 ure, včasih še več, odvisno, koliko je spala dopoldne). Tudi zdaj spi čez noč po10, 11 ur - velikokrat tudi več, čez dan pa čez vikend tudi po tri ure (med tednom v vrtcu le uro, uro in pol, zato jo očitno potem čez vikend "zmatra".
Mislim, da ti ni treba nič skrbeti in bodi vesela, da si lahko v tem času malo spočiješ ali kaj narediš. Naša je bila drugače vseskozi živahen otrok in se zato nisem nikoli obremenjevala, da toliko spi. Pravzaprav sem bila prav vesela, saj sem bila vedno zelo spočita mamica [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].




marty7 -> RE: preveč spi? (29.5.2007 10:40:52)

Hvala vama za vajino mnenje, ki me je potolažilo. Z napredovanjem sploh nimava problemov, ker ima zdaj že 7kg[sm=bravo.gif](ob rojstvu 1.940g, najnižja teža pa 1.600g), zato upam da bo vse vredu.Se še vedno dojiva[sm=smiley1.gif]. Samo to me skrbi, ker nekateri znajo pri tej starosti že prijemati igračke in ne vem kaj še, naš pikec pa se skoraj nima kdaj učiti, ker toliko spi. Hvala še enkrat za mnenja in lep pozdrav!




Stran: [1]