Hranjenje z adaptiranim mlekom (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Barči78 -> Hranjenje z adaptiranim mlekom (28.5.2007 13:25:41)

Žan je star 3 mesece n je že sedaj zelo neješč dojenček. Redi se, vendar na min. Je 5x na dan, noč prespi. Po steklenički spije dl meka, naprej se mormo pa matrat, da še kaj popije. Zamenjali smo že več vrst mleka - Novalac, ni maral, Aptamil PRE - tudi ne, ga je tako grdo pil, da je potem še precej polival, Aptamil AR - ga kar nekako pije, ampak kot pravim dl, pol so pa težave, pa še ful je začel kašljati, zgleda ga draži, ker je gosto mleko in mu prihaja iz želodčka malo težje, se mu ustavi v grlu in povzroča kašelj. Pa še dopoldan in ponoči ga začne zvijati po njem, tko da smo probali še Comformil, ga je samo ven pljunil, je tako usta skup tiščal, da če bi ga še rajš utiščala, ga ne morem.

Katero mleko bi bilo mogoče bolj kalorično, da bi se mogoče od dl mleka najedel, ali pa je sit, samo kaj ko me moti tole tehtanje pri P, ja pa se malo malo redi...., za to težo bi moral pojesti vsaj 800 ml,...




Pikicapokica6 -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (28.5.2007 13:41:56)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]Poskusi še Hipp-ovega.....To je edino mleko, ki ga je naša kolikor toliko sprejela. Drugače pa, nekateri dojenčki (med temi je tud naša punčka) dejansko ne marajo nikakršnega adaptiranega mleka. Za nas, ki smo že večji (7. mesecev), pride v poštev tudi riževo mleko. Pozanimaj se, ali bi tudi vašemu malčku lahko že dala kaj takega. Sicer malo dvomim, da bi zadostovalo glede na to, da je še tako majhen. Mislim pa, da se od mleka do mleka kaloričnost ne spreminja kaj veliko. Naj me katera popravi, če se motim.




sazi -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (28.5.2007 13:46:29)

Nimam neke pametne ideje, imam pa doma zelo neješčega otroka, ki pa je leto starejši. Do 5. meseca je pil Novolac, tam nekje po 6-7 dcl na dan (tudi ponoči). POtem je bil na Aptamilu. Ko sem želela začeti z uvajanjem GH je zaprl usta in pil izključno mleko - do 10. meseca!!!!, pa sem vsak dan probavala vsemogoče. No, pri 10ih mesecih je spil po 1l mleka na dan. Je pa zelo suh - še danes. Ker imamo sum na alergijo na mleko, zdaj pije Allernovo.Najprej je sploh ni hotel, potem som jo nekajkrat malo sladkala, po nekaj dneh pa je začel piti Allernovo brez dodanega sladkorja (pa je res ogabna, samo navaditi se je moral).

Žal ti ne vem svetovati. Jaz sem se presekirala zaradi tega čisto preveč. Je pač bolj suh - sva tudi oba z možem taka. Zdaj je tudi že GH, ampak ne prav veliko. Lepo raste, le redi se ne.




tinaaja -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (28.5.2007 13:49:53)

barci, pri nas je hipp tud sprejela bp. po aptamilu je bila tok boga - krci,zaprta. mora pa bit hipp iz mullerja!




krfjolca -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (28.5.2007 13:53:07)

Poskusi še mleko, ki ima rahel okus po vaniliji. Mislim, da ima tovrstnega Novalac, pa tudi Beba. Naš ni maral nobenega drugega mleka, kot Bebo in zdaj Alete mleko, ki je tudi od Nestleja kot Beba in ima okus vanilije.




Liona -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (28.5.2007 13:54:04)

Jaz našemu sončku dodajam Aptamil Prematil (za nedonošenčke in za dojenčke z nizko težo). Zaenkrat ga prenaša (v kombinaciji z mojim mlekom), po njem pa se full lepo redi, saj je izredno kalorično (še bolj kalorična je Beba, ampak te ne mara tako zelo, ker ni nič sladka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]). Zredil pa se je tudi že 200 gr v treh dneh (od petka do danes [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]).




Pikicapokica6 -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (28.5.2007 13:58:46)

IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

barci, pri nas je hipp tud sprejela bp. po aptamilu je bila tok boga - krci,zaprta. mora pa bit hipp iz mullerja!


Točno tako, iz mullerja! Sem pozabila to napisat. Poskusi! Drugače sem pa tudi jaz dodala ščepec sladkorčka na začetku, da je bil še slajši.




Barči78 -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (28.5.2007 13:59:20)

Ali vaši dojenčki kaj polivajo, ker naš je začel še Aptamil AR polivat, pa zdej ne vem, ali zato, ker ga tako grdo popije, ali, ker pač poliva [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Barči78 -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (28.5.2007 14:01:48)

krfjolca - Novalac smo pili, pa mu ni stekel po grlu, Neja je bila pa čist zaprta po njem, kar kepice je kakala. Res pa nismo probali z okusom vanilije. Mogoče bo ta res boljši.




kofetek2010 -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (28.5.2007 14:01:51)

našo je Aptamil tud zapiral in zato sem ji dajala Milumil (iz Müllerja) oz. ga še vedno dajem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

V Müllerju imaš 2 različici (sicer za Milumil-1 nisem čist zihr) en je z dodatkom sladkorja in en brez [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Barči78 -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (28.5.2007 14:03:57)

Naš drugače ni zaprt po Aptamilu, kaka vsak dan 1 - 2x, samo zavija ga, ima vetrove, da zadevo malo olajšajo.

Ali se te mlečne formule mogoče dobijo kje v manjših pakiranjih, ker je res škoda vse stran zmetat, kar noče pojest.




Barči78 -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (28.5.2007 14:04:55)

Ali je katera slišala mogoče za Milupo, kao za dojenčke, ki se bolj malo redijo, ker naš je res drobižek mali.




krfjolca -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (28.5.2007 14:15:23)

Verjetno misliš Milumil - ja, je malo bolj kaloričen kot Aptamil.

Beba ima v 1 pakiranju 2 vrečki z mlečnim prahom, manjših pakiranj pa še nisem zasledila, edino Aptamil je v vrečkicah za en obrok.




Aja32 -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (28.5.2007 14:18:10)

Beba - Nestle... Še tako zbirčni otroci ga baje obrajtajo... Poskusi...

Lp A




Barči78 -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (28.5.2007 17:58:42)

No tko, sm šla v nabavo in kupila škatlo HIPPa v Műllerju in Milumil 2, stekleničko, kjer je že pripravljeno mleko, da ne bo šlo tolk škatel v smeti. Upam, da bo kaj od tega jedel.

A mislite, da bo problem, če mu dam Milumil 2, glede na to, da je od 4. meseca dalje, ker pač začetnih vzorcev nimajo. Žan je bil pa star 3 mesece.




krfjolca -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (28.5.2007 18:06:48)

Ne vem, če je dobro prekmalu začet z nadaljevalno formulo. Na tvojem mestu bi Milumil dala za probat samo glede okusa - če mu bo všeč, pa kupi Milumil1. Če bo enkrat, ne bo nič narobe, okus je pa med 1ko in 2ko običajno enak, vsaj pri Bebi je bil.




Barči78 -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (28.5.2007 18:08:36)

Sej tko sm mislila, samo da probamo, če mu bo sploh odgovarjalo, potem pi pa škatlo enke kupila. Sem ravno HiPP zamešala, zdej pa držte pesti.




ancka1 -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (29.5.2007 11:00:38)

Mi smo tudi z Novalac1 začeli, pa ga je full zaprlo, potem smo prešli na tistega proti zaprtju, ampak se mi zdi, da ga pa po njem še bolj zvija kot ga je sicer. Kakšna ideja tudi zame?




tinaaja -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (29.5.2007 13:29:36)

Kakšna ideja tudi zame?
IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

barci, pri nas je hipp tud sprejela bp. po aptamilu je bila tok boga - krci,zaprta. mora pa bit hipp iz mullerja!


ancka, odgovor bo enak kot barci.

barci, kako mu je pasal hipp?




beki24 -> RE: Hranjenje z adaptiranim mlekom (29.5.2007 19:39:27)

jaz imam Aptamil, imeli smo 1, potem pri 4 mesecih sem hotela dati 2 pa je bilo še premočno- jo je ful zvijalo in sva bili do 5 meseca na Aptamil 1, potem sem enkrat vzela Milumil (JA TA JE ZA TISTE, KI SLABŠE PRIDOBIVAJO NA TEŽI) in Tinkara je dobila drisko[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]- mleka kljub vsem krčom nisva nikoli menjali, popije pa ga še zdaj pri 7 mes in 3 tednih v 1 obroku max. 130ml- nikoli več (enako je bilo, ko je imela samo mlečne obroke, vsake 3 ure od 100-130ml, nič več)




Stran: [1]