pucanje noska (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


tančica -> pucanje noska (10.5.2007 18:06:24)

Kako kaj ve pucate nosek? Jaz zvijem malo vatke,jo namočim v fiziološko in počasi vlečem ven miške. To traja kar nekaj časa in je mali kar precej nestrpen pri tem...kako se pa ve kaj lotite tega?




Anonimen -> RE: pucanje noska (10.5.2007 18:18:15)

Včasih kar z palčko, če ima pa bolj zamašen nosek pa s pumpico.
Mu pa kar v nosek kapnem fiziološko.




Jančika_ -> RE: pucanje noska (10.5.2007 18:22:14)

Celo pumpico za nos (tisto reč, ki zgleda kot recimo balonček) napolnim s slano vodo (zmešam sproti) in mu jo v pokončnem položaju kar močno stisnem v eno in drugo nosnico, da steče nekaj nazaj v usta, nekaj ven in nekaj skozi drugo nosnico. Potem pumpico spraznim do konca, z njo potegem ven, kar je ostalo not, delo pa dokončam še z električno pumpico. Ni srečen, ampak še manj je srečen, ko celo noč ne spi zaradi žnodra, ki se mu seli iz nosa v grlo in nazaj.

Če ima pa samo nekaj mačk v nosu, ga pa pustim pri miru. Zgoraj napisano velja za hud nahod, kot ga ima trenutno recimo.




anajmad -> RE: pucanje noska (10.5.2007 18:35:33)

Tarnajboljš je bil Narhinel aspirator.




Nisaa -> RE: pucanje noska (10.5.2007 20:02:32)

http://www.mama.si/forum/viewtopic.php?t=14555
tale stvar je res zakon  ne zamenjam za nič drugega




martinuška -> RE: pucanje noska (10.5.2007 20:09:20)

S (prazno) pumpico spravim večino ven. Če pa je šmrkelj blizu, potem pa kar z vatirano palčko.




tančica -> RE: pucanje noska (10.5.2007 20:54:32)

Punce a so teli aspiratorji uporabni samo v primeru zabasanega nosa pri prehladu ali tudi samo za pucanje miškov?




eya -> RE: pucanje noska (10.5.2007 21:37:59)

Napšrim mu s fiziološko, potem pa z vatirano palčko previdno ven potegnem, kar gre, skoraj vsak dan mu tako sčistim.




Nogavica -> RE: pucanje noska (11.5.2007 9:34:04)

Mačke ji počistim kar z mokim svaljkom vate, ko pa ima fajn zamašen nos, pa uporabim aspirator od Rotho babydesign (deluje isto kot Narhinel, pa še pri nas se ga da dobit v Arielu).




martinuška -> RE: pucanje noska (11.5.2007 14:54:31)

tančica: Jaz uporabljam v obeh primerih.

Je pa res, da moraš malo vadit to s pumpico, da gre ven (naredit se mora vakuum). Ker če čutiš, da pumpica ne vleče nič ven oziroma da gre še zrak zraven, potem nič ne potegne (jasno).




tančica -> RE: pucanje noska (11.5.2007 20:07:41)

Kupila sem ta Chicotov aspirator, zraven sem dobila dva nastavka - zakaj sta ta dva? Zanima me kako stvar potem spucaš? A smrkljčki ostanejo na vrhu..jih ne potegne notr? Ali očistite to stvar pod vodo samo?
Kako pa s sterimarom? Ali moram iztisniti v obe nosnici ali je zadosti če samo v eno?




majas -> RE: pucanje noska (12.5.2007 12:46:45)

ko je imela zamašenega sem ji vedno našpricala z fiziološka in si nabavila Narhinel za nosek, da je vse lepo ven potegnilo!

zdaj pa ko vidim šmrkeljček pa samo vzamem palčko in spucam. pa še hitro je  končano




Stran: [1]