Nocno hranjenje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


dory -> Nocno hranjenje (18.10.2004 20:35:58)

Punce, zanima me,do katerega meseca je normalno,da otrocek tudi ponoci papca? Moj sestmesecnik se se vedno cca 3x zbudi na noc in zahteva svoj obrok. Po novem je obrok celo povecal na 140-160ml kar je napredek..ponoci bi pojedel tudi 200ml,ce bi mu dala...je to normlano? Kaj se ne bi moglo to malo umirit? Sem poskusla s cajem...dva dni je zaleglo,tretji dan pa je revcek ves prestradan jedel cez dan...rada bi naredila konec nocnemu hranjenju, samo kaj ko potem cvili in cvili

papa,teja




kimi -> Nocno hranjenje (18.10.2004 20:37:54)

Moj od 4 meseca ne je več ponoč. Spi od 22 do 6 zjutraj. Pa baje da je to zato, ker čez dan premalo poje. Počakj bom pogledala v reviji, če jo bom našla




dory -> Nocno hranjenje (18.10.2004 20:39:45)

Caki al zato ker naj bi cez dan premal pojedu pol ponoc nadoknad? Hm...nas tamal je na tri ure, po zlici vse sorte in kar en fejst obrok popapca....tko da res ne razumem, zakaj je treba se ponoc...se je vrgu po meni al kaj :)




kimi -> Nocno hranjenje (18.10.2004 21:03:04)

teja znorela bom 15 minut ti pišem a4 format navodil in jih ponesreči zbrišem Kar ubila bi se. V glavnem piše da po 6 mesecu naj nebi več jedel ponoči. Če pa je pa mu seštej količino ki jo poje čez noč in naj nebi smela presegati več kot 200 ml mleka. Če pa presega mu pa vsakič ko se zbudi obrok zmanjšaš za 10 ml mleka. Lahko pa mu daš manj kaloričen obrok in isto količino. Tako bo izgubil občutek lakote in bo baje lahko spal. Tako na hitro. Me toliko roka boli pa vse je šlo v nič:(




kimi -> Nocno hranjenje (18.10.2004 21:04:31)

No jaz mojemu še kar dajem mleko, ker se po žlici ne naje kej preveč. Samo 1 krat ali dvakrat na dan imava na žlico. Pa še to sem vztrajna da dobro poje




dory -> Nocno hranjenje (18.10.2004 21:05:15)

Kimi hvala ti za namig in trud...ceprav sem malo skepticna...sem poskusla ze s cajem...par dni ok, pol pa spet vecurno jokanje ponoci...ne vem po vseh pravilih lacen ne bi smel biti...bomo vidli kako bo




dory -> Nocno hranjenje (18.10.2004 21:06:00)

Pri meni je vse zivo...od mleka do govejih juhic,ki jih ima najraje :)




kimi -> Nocno hranjenje (18.10.2004 21:08:28)

Ej najraj bi ti prinesla revijo za prebrat je full napisan. Č ebom našla kaj več časa ti bom na privat še 1 krat poslala mail. Ok




M&P -> Nocno hranjenje (18.10.2004 21:29:56)

Prejle sem brala vajino debato in sta napisali koliko pojesta vajina malčka. In me je skor kap zadel...Moja že zdaj poje 200ml, pa je stara 4 mesece!!!Pa ni ne suha, ne debela, ravno prav. Nekje pa sem brala, da naj bi 4 mesečni otrok pojedel od 160-200ml.
Mislita, da poje preveč? :zmeden:

lp, :rozica:




rosvitaj -> Nocno hranjenje (18.10.2004 21:50:42)

Hoj!

Tudi jaz imam šestmesečnika (8.4), ki ponoči še je. Zjutraj popije flaško mleka (okoli 170ml, včasih manj), čez 3 ure ima sadno malico, potem kosilo(je že skoraj vse in to z veseljem in veliko), za popoldansko malico ima sadje, skutico...zvečer pa zaspi (okrog 20.30) ob flaški mleka z riževo kašico. Pripravim mu na gosto. Običajno popije 230 ml. Zakaj se zbudi že ob 23.30? Po moji logiki ni lačen. Nazaj zaspi ob čajčku, vendar se spet zbudi okrog 2.30. Takrat mu dam flaško mleka - 170 ml. Zadnje tri noči ne popije vsega. Če imam srečo spi do jutra, če ne pa še enkrat čajček.

Tudi jaz sem brala, da naj otročki po 6 mesecu ne bi več ponoči jedli, češ da naj bi čez dan pojedli že dovolj.

Jutri imamo pediatra, pa bomo videli, kaj bo on rekel na to.
Nekaj noči mu bom še dajala mleko, potem pa bom probala samo s čajčkom. Al kaj, ko pa včasim slišim, kako mu kruli po želočku.

Upam na prespane noči in jih želim tudi tebi.




Katja & Kiara -> Nocno hranjenje (18.10.2004 22:21:06)

Meni se je Kiara zbujala ponoci 9 mesecev. Pa so mi govorili naj jo pustim da joka, ampak jaz tega ne bi mogla. Tko da sem jo dojila, nosila, cajcki, kasnej pa mleko v steklenicki. Pa so bili zobje, pa je bila sitnoba... Vse sorte. Zdej pa ene dva tedna spi brez vsega. Od osmih do osmih. Vcasih se sicer se zbudi, ampak jo samo malo pocrkljam, minutko res, in spi naprej. Jaz mislim da ni istega recepta za vse. Je pa res da sem ji dajala najprej polno dozo mleka (210ml) ze nekje od sestega meseca, pol sem ji ga pa ponoci redcila in pocasi zmanjsevala kolicino. In to enkrat ponoci, ostala zbujanja pa sem jo v glavnem nosila. Da bi se kao navadila da se ponoci ne je.
Ne vem. Probaj.




kimi -> Nocno hranjenje (18.10.2004 22:37:42)

No teja so mamice z istimi izkušnjami. Verjetno je vse ok. Moj šestmesečnik poje samo 120 ml mleka na vsake 3 ure.




mateja 26 -> Nocno hranjenje (19.10.2004 8:16:56)

OJ!

Jaz imam pa tukaj srečo.Naša tamala je stara 4,5 mesece in že od samega začetka prespi celo noč.Nazadnje je okoli 21 ure in spi do pribljižno 6 do 6.30.Dam ji pa po 200 ml mleka.
Mogoče je ponoči jedla vsega skupaj 3x.

Lp
Mateja




rosvitaj -> Nocno hranjenje (19.10.2004 9:57:21)

Hoj!

Se moram takoj malo popravit. Danes je prvič prespal celo noč(nič zbujanja) - od 20.30 do 5.30. Nato mlekec in spanje do 7. Bi še dlje, pa smo imeli zjutraj pediatra.

Upam, da bo tudi vnaprej tako.

Lp




BARBARA R. -> Nocno hranjenje (19.10.2004 10:49:11)

mateja 26,ne hvali se prehitro,kot sem se jaz.Od 4. meseca naprej se mi zbuja 2x na noč.Do takrat pa se mi ni niti 1x.
Upam,da je samo prehlad kriv za zmedo.

:muca:




Stran: [1]