zibelka ali posteljica (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


pupa79 -> zibelka ali posteljica (28.4.2007 17:10:54)

Pozdravljene!
zanima me ali ima katera zibelko (malo čudno vprašanje vem) za dojenčka. Predvsem me zanima do kater starosti je zibelka primerna za dojenčka. Pravkar sva z možem ugotovila, da imava v spalnici premali prostor za posteljico in bo verjetno potrebna zibelka, če bova hotela, da bo dojenček na začetku čim bliže nama. hvala za odgovore in mnenja.




Anonimen -> RE: zibelka ali posteljica (28.4.2007 17:36:59)

Jaz imam sicer posteljico (imava veliko spalnico), kolegica pa ima zibelko in je bil v njej do 6 meseca (70 cm)...mislim pa, da lahko kupiš tudi večjo zibelko...malo povprašaj po otroških trgovinah ali pobrskaj po spletu...

LP




Anonimen -> RE: zibelka ali posteljica (28.4.2007 18:36:27)

Meni se zdi, da je bila zibelka v uporabi nekje dobre tri mesece....




Anonimen -> RE: zibelka ali posteljica (28.4.2007 19:22:02)

Čisto različno od otroka do otroka. Predvsem glede na to, koliko je "gibljiv",. Od moje sestre punčka je bila gotovo kakšnih 8 mesecev. Ampak ona se je vedno zbudila tao, kot si jo položil spat. Pa tudi takrat se ni dvignila, ampka je pač klicala. Samo takih je res malo. Po moje tudi tam do kakšnega četrtega meseca, potem pa mogoče res več ni varno.




Lunc_a -> RE: zibelka ali posteljica (28.4.2007 19:36:31)

Imeli smo zibelko in posteljico.ker smo bili v spalnici samo ponoči,podnevi pa smo bili vsi v dnevni sobi tako da smo tukaj imeli tudi zibelko,ki je prav prišla.pripoorčam da kupiš rabljeno,ker nove so res drage,pa še toliko časa je ne boš rabila.




bskrle -> RE: zibelka ali posteljica (28.4.2007 19:51:45)

Do šestega meseca. Kupi rabljeno. Je res praktična.




**Petra** -> RE: zibelka ali posteljica (28.4.2007 20:49:54)

Mislim, da smo jo imeli do tretjega meseca. Je pa res čisto odvisno od otroka. Naš se je vedno tako razkomotu, da so mu roke kukale na obeh straneh ven, je kar tisto obrobo odmaknu. Potem sem ga pa dala kar v posteljico.




***pika*** -> RE: zibelka ali posteljica (28.4.2007 21:52:37)

Mi smo si zibko izposodili, pa sem najprej mislila, da jo bomo uporabljali le kake 3 mesece, pa je tamala že 6m, pa je še vedno v njej. Posteljice še ne mara, obrača se pa zaenkrat samo z boka na hrbet in obratno, tako, da ima nekako še dosti prostora v zibki.




Gordana-3 -> RE: zibelka ali posteljica (28.4.2007 22:25:49)

mislim da je najmanjša posteljka, ki jo lahko kupiš 60x120 cm, mi imamo takšno, ker smo v stari hiši tud imeli premalo placa. pa tud sedaj, ko smo se preselili, nam paše ta mala posteljka točno med zakonsko posteljo in steno. ne vem, če je zibka dosti manjša od te posteljke. krajša morda, širša pa ne vem če. odvisno od otroka, ampak nekako do 3 mesecev je varna, potem pa ..... jaz bi probala s ta manjšim kinderbetom.




Stran: [1]