Preiskušanje različnih zdravil proti krčem (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Brbs -> Preiskušanje različnih zdravil proti krčem (23.4.2007 11:11:17)

imamo različna zdravila proti krčem za dojenčka, od avstrijskih kapljic, do lekovega čaja, sirupa, itd.
zanima me, kako naj poskusim, katera zadeva najbolj pomaga oz. kako pogosto naj menjujem različna sredstva? definitivno se ne sme uporabljati več sredstev naenkrat.
zaenkrat uporabljam lefaxin in babynos, sta delno učinkovita, rada pa bi poskusila še z čajem plantex in kuminovim sirupom, pa ne vem, kako....

veliko vas je napisalo, da ste poskušale različna sredstva - s kakšnim "ritmom" ste to počele?
hvala




Anonimen -> RE: Preiskušanje različnih zdravil proti krčem (23.4.2007 11:37:19)

Tudi jaz sem imela en kup kapljic in čajev in vsega proti krčem. Najprej sem mu en teden dajala eno stvar, potem kak dan premora, potem spet en teden drugo stvar...nikoli pa nisem dala dveh skupaj. Itak ni nič zaleglo, razen italijanske kapljice (Milicon) in pa vetrovne kapljice. Ostalo je bilo pa samo za gledat...

Ko je bilo pa ful hudo in ni nič pomagalo, sem se pa samo tolažila s tem, da bo to trajalo samo do 3. meseca...in je bilo res tako.

LP




Lana_s -> RE: Preiskušanje različnih zdravil proti krčem (23.4.2007 15:12:18)

Plantex čaj in kuminov sirup je vse samo iz zelišč (če se še prav spomnim) tako da lahko to tudi daš, čeprav daješ kapljice. Vmes med obroki mu daj čaj ali sirup, kapljice pa tako pri obroku.

Nam ni nič pomagalo, noben čaj, kapljice, samo čas je bil potreben. Upam, da bo pri vas drugače[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/miska.gif[/image]




vanč -> RE: Preiskušanje različnih zdravil proti krčem (23.4.2007 15:29:01)

Pri nas ni pomagalo nič! Prerasli smo zadevo, ko je bil star 5 mesecev. (Še najbolj je pomagalo veliko crklanja in nošenja)




moci -> RE: Preiskušanje različnih zdravil proti krčem (23.4.2007 15:41:09)

no pri nas enako. pomagalo nič, mogoče so čajčki malo omilili. smo jo cele dneve nosili, ostajali v položaju, ko je zaspala, pa magari na trebuhu. pomagal nam je samo čas




lysa -> RE: Preiskušanje različnih zdravil proti krčem (23.4.2007 16:44:57)

Jaz prisegam na kapljice Mylicon. Kadar je imel krče, so mu te takoj pomagale. So mu pa krči ponehali, ko sem iz prehrane črtala mlečne izdelke (če dojiš). Ravno ta teden pa sem jih ponovno vpeljala in sem imela spet cel križ s krči. Je pa imel tudi nenormalno hude krče po umetnem mleku. Drugače pa mu ves čas tudi dajem zeliščne vetrovne kapljice. Star je pa 4 mesece.




saraja -> RE: Preiskušanje različnih zdravil proti krčem (24.4.2007 9:01:31)

Pri nas so bili krči vedno aktualni, še pri 7 mesecih na določeno hrano. Sprobali smo vse živo, Sab simplex, naše koroške kapljice - so le za cartanje, razne čaje, razne kreme za masiranje, nič pa pomagalo. Kupila sem potem Antiflat kapljice v Avstriji z dozirko, v flaško dvakrat kaneš, pa krči so zginli. Resno, če mate probleme, nabavi!!!

MA manj krčev vam želim, Saraja




onina -> RE: Preiskušanje različnih zdravil proti krčem (24.4.2007 12:58:30)

Krče je imel skozi cel dan in tudi ponoči. Ko je bil star caa 1,5 meseca, sem prenehala z mlečnimi izdelki in od tedaj smo brez zvijanja in stokanja. Včeraj je bil star 3 mesece in sem probala čokolešnik, pa ga je zopet zvijalo in je kar jokal, ko je kakal...no, tako bom mlečne izdelke še za nekaj časa črtala iz jedilnika. :(




Stran: [1]