pomarance :) (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


dory -> pomarance :) (13.10.2004 13:31:58)

Prihaja spet sezona pomaranc, pa kivijev in veliko drugih dobrot...med nosecnostjo sem tega pojedla na tone, zdej to zimo, pa bi rada ponudila tudi svoji mali trmici :)...mislite da je prezgodaj? Kdaj ste ve zacele uvajati tovrstne sadeze?

hvala in lp




kimi -> pomarance :) (13.10.2004 13:48:05)

Ej teja mene nekaj zanima. Sem ti kar sem napisala, ker tukaj boš 100% videla. Jaz živim pri fantu vendar sem še prijavljena pri mami. Ampak vrtec imava v fantovem kraju in patronažna sestra je napisala točno v kateri vrtec mora. Verjetno jaz ne bom morala igrati mati samohranilke kajne... če bodo vedeli da sem v kamniku prijavljena pa sem drugje. Koliko časa se pa čaka na vrtec.

No pa še to mogoče bo malčku pomaranča prekisla;) kivi pa verjetno bo ok, ker ima veliko vitaminov




dory -> pomarance :) (13.10.2004 13:51:02)

Hm na to ti tezko odgovorim...jaz zivim doma....ocka pa...kdove kje:zmeden:...tko da bo nas tamal do tretjega leta verjetno doma pri babici :)

Sicer so na CSD neki grozili, da bodo preverjali, a zaenkrat se ni nic...pusti stvari za neki casa tko kot so...s casoma pa bos vidla kaj bo najboljs...vsaj jaz bi tko nardila :)...




Anonimen -> pomarance :) (13.10.2004 14:22:20)

teja haj...poskusi najprej z malimi količinami, C vitamin,ki ga vsbujeta ta dva sadeža mu sigurno ne more škodovati ta vitamin v črevesju veže železo,in se uporablja pri dajanju zdravil železa za slabokrvne.Dobro papanje sadja.:morje::sloncek::kuza:




dory -> pomarance :) (13.10.2004 14:23:32)

A zato sem mela visok hg v nosecnosti 140 :)...


hvala neva6




malika -> pomarance :) (13.10.2004 20:14:38)

S pomarančo in kivijem počakaj vsaj do 10 meseca, ker sta alergena(kot npr. jajčni beljak)




niki5 -> pomarance :) (13.10.2004 20:14:44)

naš je imel prve 3 mesece take hude krče, da sem potem tudi bolj pazila kaj sem mu dala.. no tudi jaz sem bila prikrajšana za moje slastne mandarince :((

po moje bi lahko po malo poskusila in če ne bi imel s črevesjem oz. želodčkom kakšnih težav (napenjalo), verjetno ni nič napačno. Preveč C vitamina pa tako ne more biti, ker se sam potem izloči. Vem, da sem si pisala kdaj sem mojemu malčku kaj dala, škoda da ne najdem več teh zapiskov :( Zdej je sicer že velik, ampak že od majhnega poje ogromno sadja. Ravno prejle mi je vse mandarine pojedel :ups::ups:




niki5 -> pomarance :) (13.10.2004 20:15:53)

malika, tega pa nisem vedela da sta alergena :zmeden:




malika -> pomarance :) (13.10.2004 20:18:44)

Ja, vso tropsko sadje(to nabolj dobro) je alergeno.No male količine ne, ampak pri tako majhnem dojenčku se splača počakat.:)




niki5 -> pomarance :) (13.10.2004 20:29:48)

sem zgleda pozabila, ker je od prvega že toliko časa preteklo :ups:
važno, da zdaj ''na novo'' vem ;)




dory -> pomarance :) (13.10.2004 20:32:27)

Ma sem poskusla ze s kar precej stvarmi in do sedaj ni bilo nobene alergije...bom poskusla po malem pa bomo vidli :)




Seven* -> pomarance :) (13.10.2004 20:51:38)

Problem je v tem, da je pri alergenih zadevah ze prvic prepozno. Ker potem je dostikrat celo zivljenje alergicen na tisto zadevo. Jaz se pri teh zadevah kar knjig drzim in tega kar noter pise.




jasmina -> pomarance :) (13.10.2004 20:59:05)

Pa še to, ko boš dajala kivi, mu odstrani tiste črne koščice, tako je nam svetovala pediatrinja, ker naj ne bi bile vredu za prebavo. Pa dober tek!:bravo:

jasmina




Nataša R. -> pomarance :) (13.10.2004 21:38:56)

Midva sva žačela pri štirih mesecih jesti vso zelenjavo in sadje. Sedaj najbolj obužuje jabolke in hruške. Vsak dan jih dobi pri sosedih tako da jih sploh ne rabim kupiti. A ni to fajn.




ZARA -> pomarance :) (14.10.2004 22:36:46)

oj...teja...
jst sm ji pomaranco in kiwi ze dala...pa ji je blo kr vsec,no kiwi sicer ne tolk,zato pa bolj pomaranca v kombinaciji z banano in piskotkom,njamsi...po kiwi-ju je imela mal redek drekc tko da bom se pocakala drgac pa nic hujsega ni blo...

papa :miska:




Stran: [1]