|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nosečniški čvek-za vse nosečke!
10.4.2007 13:52:55   
janja
Solero jaz bi pri pripomočkih za nego novorojenca dodala (poleg tistega kar je napisala Lunca2) še:
- fiziološko razstopino (se mi zdi bolj primerna (od alkohola - alkohol preveč nadraži kožo) za čiščenje popka in noska),
- zložence (po domače gazice) isto za popek, lahko za čiščenje - ponavadi se iz popka, ko štrcelj odpade še nekaj časa rado kaj pocedi - sploh če ima otrok krče. Z zložencem namočenim v fiziološko razstopino popek nežno obrišeš.
- vatirane palčke - z njimi odstraniš nečistočo iz popka na bolj zgubanih mestih.
Sicer pa ti bo vse povedala patronažna sestra, ko pride.

Lep dan user posted image

_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo! Čuvajmo jih!

http://janja73.mojalbum.com
http://zo-ja.mojalbum.com

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Nosečniški čvek-za vse nosečke!
10.4.2007 14:01:41   
lunca2
Ta seznam, ki sem ga dodala je iz neke revije!

janja
sej čisto zastopim, da je bolje fiziološka raztopina a pravijo, da se bolje očisti popek z alkoholom, ker fiziološka je drugače voda in sol. No sej jz ne vem kaj je bolje za očistit popek ker še nimam otroka (je še v trebuhu).user posted image
Za očistit nosek pa je res bolje fiziološka raztopina.

Vidiš nam je patronažna rekla, da je bolje alkohol za čiščenje popka. Zgleda da ima vsak svoje. (to nam je rekla v materinski šoli).



_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu janja)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Nosečniški čvek-za vse nosečke!
10.4.2007 14:31:15   
janja
Lunca2 nikogar nisem hotela o nečem prepričevat. Povedala sem iz lastnih izkušenj. Tudi sama najbrž veš, da alkohol draži kožo, lahko pa jo razkužiš. Ampak včasih pride popek umazan ravno na bolj nedostopnih delih (pregibih) in takrat je najbolje vliti malo fiziološke razstopine, da se omehča, potem ga obrišeš in še vedno lahko razkužiš z alkoholom. Kako boš ti čistila otrokov popek je torej čisto tvoja stvar. Je pa res, da eni povedo tako, drugi pa spet drugače.



_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo! Čuvajmo jih!

http://janja73.mojalbum.com
http://zo-ja.mojalbum.com

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Nosečniški čvek-za vse nosečke!
10.4.2007 14:37:16   
lunca2
Sej vem, da nisi hotela nikogar prepričevat tudi jaz sem samo povedala kot sem izvedela. Vem pa tako kot si rekla, da alkohol draži kožo. Tudi meni se zdi bol uporabna fiziološka in tudi kože ne draži. Jaz ti dam čisto prav glede tega.user posted image




_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu janja)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Nosečniški čvek-za vse nosečke!
10.4.2007 18:20:50   
skuštrana
Mene pa zanima, kje spi dojenček, ko ga prineseš domov? V katerem prostoru in na kakem mestu v prostoru naj bo postavljena posteljica? Blizu okna, vira toplote, pohištva, rož...? In ali lahko spi na istem mestu podnevi in ponoči? In ali mora biti podnevi in ponoči ista temperatura v prostoru?
Hvala za odgovore.



Naša Liza je spala pri nama prve 3 mesece, ker sem jaz bolj lene sorte in se mi ni dalo za vsako dojenje vstajatuser posted image . Pa še fajn sem se počutila, če je bila zraven mene. Potem je pri 3 mesecih,po sili prilik, dobila svojo posteljico - brez problemov. Koška nismo imeli. Najboljše, da posteljico za začetek postaviš čim bližje vajini postelji, stran od vira toplote, ne na prepihu,...Glede T  prostora je fajn, da je malo višja kot pa za nas. Mi smo imeli cca 25 stopinj v dnevni in pa okoli 20 v spalnici. Smo pa mi v materinski šoli dobili en tak pildek na katerem je pisalo kako naj bo dojenček pokrit glede na to kolika je T v prostoru. (19-21 stopinj...rjuha in odeja; 17-18 stopinj...rjuha in dve odeji; 14-16 stopinj...rjuha in tri odeje; pod 14 stopinj...rjuha in štiri odeje). Tole velje za dojenčka, ki ima oblečeno  plenico, majico in pajacek.Jaz sem se večinoma ravnala po zdravi pameti, če je bila za vratom mrzla jo je zeblo, če pa je imela vrat poten ji je bilo vroče. In sem potem pač dodajala oz. odvzemala pokrivala. Smo jo pa mi kar kmalu dali v vrečo, ker je bila zelo aktiven dojenček.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Nosečniški čvek-za vse nosečke!
10.4.2007 18:48:12   
hruškica84
lunca2 ti imaš pdp takrat ko imam jaz rojstni dan!user posted image user posted image user posted image na najlepši dan....

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Nosečniški čvek-za vse nosečke!
10.4.2007 19:01:23   
lunca2
hruškica84 a na 19.6 imaš rojstni dan? Lepo!user posted image
Pa moja prijateljica je tudi lansko leto na ta dan rodila fantka. S to prijateljico pa imava na isti dan rojstni dan a le da je ona nekaj let starejša.

Res je zanimivo tole!user posted image


_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu hruškica84)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Nosečniški čvek-za vse nosečke!
11.4.2007 10:38:14   
hruškica84
lunca2, ja takrat mam rojstni dan, pa moj brat tudi kr sva dvojčka....ful je lepo tko vidt kdo vse se bo še rodil takrat....želim ti vso srečo!!!user posted image

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Nosečniški čvek-za vse nosečke!
11.4.2007 10:53:49   
jasna
Kje dojenček spi? Načeloma tam, kjer je prostor za posteljico, zibelko, košek, torbo... Če imaš možnost izbire mesta stran od radiatorja in okna še toliko boljeuser posted image . Pri nas se je obneslo spanje v posteljici ponoči (spalnica) in v prenosni torbi v dnevni čez dan. Posteljica je blizu okna in radiatorja, zato je radiator zaprt, proti pihanju pa je odličen baldahin.

Vozičkiuser posted image , cela znanostuser posted image . Ampak pomemben pripomoček. Če ga kupuješ pa za več otrok, pa toliko bolj. Mi smo ga kupili pred 4imi leti, bil pa je edini, ki smo ga spravili v prtljažnik takrat majhnega avta.

Seznam. Tudi meni je dosti ljubša fiziološka za čiščenje popka. Umivalnih vrečk nisem marala, za umivanje so se dobro obnesle plenične predloge (Kobacaj), ki sem jih potem vrgla stran.
Namesto tetra majčk se lahko odločiš za bodije na preklop.
2 vrhnji oblačili ali 2 pajcka? Če ti dete poliva, je to veliko premalo.

PDP je 14. 10. sem pa že pozabila vaša, zato predlagam naslednji podpis, če se strinjateuser posted image :

user posted image 13t, LP!

(odgovor članu hruškica84)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Nosečniški čvek-za vse nosečke!
11.4.2007 13:06:35   
lunca2
Tudi jaz bom uporabljala za omivanje user posted image kar tiste krpice za enkratno uporabo. user posted image Tiste vrečke, se men zdijo nekako smešna stvar.

Jasna zakaj si ne narediš tickerja.  Je najbolj enostavno se postavit na nick in vidiš koliko je katera noseča.user posted image


user posted image 30t


_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu jasna)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Nosečniški čvek-za vse nosečke!
11.4.2007 21:15:59   
jasna
user posted image Lunca, to je že zame višja znanostuser posted image . Bom probala...

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Nosečniški čvek-za vse nosečke!
12.4.2007 10:52:20   
ŠpelaP
No, da še jaz pristavim par stvari.

Za umivanje lahko uporabite tudi tetra krpice (velikosti nekje 1/4 tetra plenice). Dajo se kupiti, še ceneja pa je, če razrežete in zarobite nekaj tetra plenic.

Če bo katera uporabljala alkohol, se dajo v lekarni kupiti alkoholne krpice (ene 3x3 cm velike). So kar praktične, tudi za kako drugo razkuževanje, ne samo za popek.
Je pa res, da patronažne sestre priporočajo, da se od začetka popek čisti z alkoholom in ne s fiziološko raztopino, ki v bistvu le očisti ne pa tudi razkuži.



(odgovor članu jasna)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Nosečniški čvek-za vse nosečke!
12.4.2007 12:20:18   
Solero
Za tetrapak sem že slišala, ampak da obstajajo tetra plenice in kapice...in mako... user posted image user posted image user posted image
Hvala za odgovore, zelo, zelo, zelo prav mi pridejo. Tudi če za polovico stvari slišim prvič, hehehe... Bodo že v trgovini vedeli, kaj to je, a ne?!

Moje naslednje vprašanje: kaj so prednosti in slabosti črpanja mleka? Meni je sama ideja kar všeč, pa me zanimajo še izkušnje mamic.

Lp.

(odgovor članu ŠpelaP)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Nosečniški čvek-za vse nosečke!
12.4.2007 12:22:58   
Anonimen
Moje naslednje vprašanje: kaj so prednosti in slabosti črpanja mleka? Meni je sama ideja kar všeč, pa me zanimajo še izkušnje mamic.

Lp.


Če ni nobenih "pametnih" ovir za dojenje, potem je to brezsmiselna izguba časa. Zakaj ti je pa ideja všeč?

(odgovor članu Solero)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Nosečniški čvek-za vse nosečke!
12.4.2007 12:40:05   
ŠpelaP
Solero - pri izrazu "tetra plenice" pa res ni kaj smešnega. Kvečemu se ti lahko zgodi, da se bodo v trgovini smejali, če ne boš vedela, kaj to je. To so pralne bombažne plenice, ki se uporabljajo za povijanje dojenčka, predvsem za prve tedne, ko je potrebno široko povijanje.
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=172534
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=26060


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Nosečniški čvek-za vse nosečke!
13.4.2007 8:49:00   
skuštrana
Moje naslednje vprašanje: kaj so prednosti in slabosti črpanja mleka? Meni je sama ideja kar všeč, pa me zanimajo še izkušnje mamic.

Solero, ne razumem kaj si hotela vprašat s tem? Da sploh ne bi dojila in bi si mleko črpala cel čas ali kako? Ali samo občasno črpanje, drugače pa polno dojenje?


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Kolikokrat kopate dojenčka?
Itkica



vsak dan (32%)

2-3 krat tedensko (45%)

1 krat tedensko (23%)


Število vseh glasov: 272

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!