Sezamov napitek (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


Maleal -> Sezamov napitek (6.4.2007 10:11:48)

Kako zgleda in kje ste ga kupile,res ospeši nastajanje mleka?

















































NAVT -> RE: Sezamov napitek (6.4.2007 10:40:14)

O posebnem sezamovem napitku ne vem mičesar - takem, ki bi bil že pripravljen. V času, ko sem prvič rodila, torej pred dvema letoma, sem na RR ali MON zasledila recept za sezamov čaj, ki je menda zelo slabega okusa, a njegov učinek ful dober. Sezamova semena dobiš v večjih marketih (Mercator, Interspar...).

Navodila za pripravo:
2 žlički sezamovih semen daš v 2 dcl vode. Seme pred tem lahko zdrobiš v terilniku. Ko zavre, kuhaš na zmernem ognju še 20 min. Spiješ ohlajeno in neprecejeno.

Učinek pričakuj po par dnevih, ne takoj. Kolikšna količina je priporočena v enem dnevu, nimam podatka, najbrž ne gre pretiravati. Sicer pa je pri nastajanju mleka vedno zelo pomembno, da je dovolj stimulacije, torej da otroček sesa. Kadar se je pri našemu fantu pojavila večja potreba po hrani, se je 3-4 dni dojil veliko pogosteje, potem sem pa tudi sama čutila, da je telo začelo proizvajati večjo količino mleka, posledično se je tudi urnik dojenja vrnl na stare tire.

Za kakšno izkušnjo poglej malo po omenjenih forumih, in sicer v prvi polovici leta 2005.

Pa srečno pri dojenju!




Stran: [1]