podiranje kupčkov (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


sju -> podiranje kupčkov (2.4.2007 9:19:18)

stari smo 2 meseca...do sedaj smo podirali kupčke tako da sem ga imela na svojih prsih...glavo je imel na moji rami...sedaj je začel držati glavico in jo v tem položaju zelo rad drži ker mu ugaja....sem pa brala da ni dobro da se preveč nazaj zateguje (ker tako preveč zateguje vratne mišice)
me pa zanima če ste še vedno tako podirali kupčke (kljub zategovanju) ali kako drugače???

Hvala!!!!




Anonimen -> RE: podiranje kupčkov (2.4.2007 9:22:08)

Mi prvi mesec sploh nismo podirali kupčka. Potem smo ga do četrtega meseca tako, da mi je 'visel' čez ramo, od 4,5 meseca ga pa kar sede podre. Včasih ga tudi ne in potem kolca.

LP




gogi73 -> RE: podiranje kupčkov (2.4.2007 9:39:26)

Tudi midva tako podirava kupčke, ker jih drugače ne podre ali pa je bruhnil. Drugače pa ga jz držim kr precej visoko, da lahko glavico fajn položi na mojo ramo. Ne skrbi, glede zategovanja mišic, samo podpri mu glavico z eno rako zadaj pri vratu, da bo glavica bolj stabilna in ne bo preveč opletala. Sej bo nehal, naš je isto delal.




eya -> RE: podiranje kupčkov (2.4.2007 11:17:10)

Pri nas smo tudi tako podirali kpček. Itak ga je hitro podrl in ni bil dolgo v takem položaju.




srki -> RE: podiranje kupčkov (2.4.2007 12:10:40)

Kupček je podrl na način, kot si ga opisala.

Ko je bil starejši, okrog 5. 6. meseca pa sem ga dala v sedeči položaj.

S podiranjem kupčkov je bila pri nas prava drama, saj se je zaradi kupčkov, čeprav jih je podiral redno, ponoči zbujal vsako uro-do dve uri. Potem spet podrl kupček, zaspal nazaj in tako se je zgodba ponavljala do 10. meseca.




bobek05 -> RE: podiranje kupčkov (2.4.2007 14:03:58)

mi s mo jih podirali na več načinov:

- na rami + masiranje po hrbtu
- na roki (tako da je ležal na roki, glavico pa je imel na dlani), ob tem smo ga masirali po hrbtu - če si ne znaš predstavljat poglej v moj album pod Prvo leto je za nami (ena izmed prvih slik)
- kasneje tudi sede + masiranje po hrbtu




Naja30 -> RE: podiranje kupčkov (2.4.2007 14:48:31)

Mi ga podiramo tako, da mi visi tamala čez ramo, ker ga hitreje podre. Pa malo jo trepljam po hrbtu.




alja01 -> RE: podiranje kupčkov (3.4.2007 11:46:41)

Tud mi podiramo kupček na rami, pri tem pa jo rahlo božam po hrbtu - pomaga.




tejcka -> RE: podiranje kupčkov (3.4.2007 20:40:01)

Mi ga ponoči nismo podiral, ker smo ga lahk nosil ne vem kok cajta, pa ni blo nč. Spau je pa tko kot takrat, ko je bil kupček podrt. Čez dan sem ga "vrgla čez ramo"[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image], kasneje ga je pa najhitreje podrl sede.
Pediatrinja mi je rekla, da takrat, ko mu ne podreš kupčka, je najbolje, da leži na desnem boku, ker gre tako zrak sam ven [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image], ona že ve!

Lp, T.




Stran: [1]