Plivit D3 (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Pupica -> Plivit D3 (7.10.2004 10:45:35)

Pri prvi posvetovalnici sva dobili kapljice Plivit D3. V lekarni, pa mi NI na škatlico nalepila koliko krat na dan po koliko kapljic. Če ima še katera iste bi lepo prosila, če lahko pogledate kolikokrat in koliko kapljic. Hvala:)

Sej verjotno sem sama kriva ker sva se zaklepetale in ko mi je razlagala da prve 3 dni, po 1 kapljico, nasl.3 dni po 2 kapl., ..naslednji dan ko pa sem jo prišla vprašat, pa ni več vedela:zmeden::zmeden::zmeden:Bom mogla mal mn čvekat, pa bl poslušat;)

Lep dan vsem!




malika -> Plivit D3 (7.10.2004 10:58:39)

Jaz jih dajem 5 kapljic na dan.Pa poglej kako dolgo je rok uporabe. jaz sem jih ravno včeraj nesla nazaj v lekarno, ker so mi dali ene z rokom do 7.2004 edruge pa 9.2004(oboje sem dvignila marca).jemati jih pa mora eno leto .In potem sem še dobila porcijo, da so mi bile pravilno izdane, ker so takrat še bile v roku. Halo!!! če pa se dajejo eno leto. Saj leto dni ne traja do 7. oz. 9. meseca.In zdaj moram do pediatra po nov recept.Zaradi njihove šlamparije in moje zaupljivosti spet ena pot več.




puncica -> Plivit D3 (7.10.2004 11:00:34)

Ja te kaplice so bile pri nas križ in težave, smo jih kr zamenjal z oleovid, pa je ravno danes rekla patronažna da so plivit boljše, ko je naša piška bolj švohcana, pa da naj kar tiste uporabljam da zdaj itak ne bo več krčkov:((, ja no ne vem več kaj naj. Naša je bla po njih grozna, na morju smo misl da bomo kr domov šli, potem pa smo jih ukinal in je bla 100% boljša.

Glede doziranja, pri nas je bilo že od začetka 2 kaplici pa nič zviševanja, potem pa pri drugi posvetovalnici 3 kaplice, zdje pa ne vem več kako bo. Mogoče pa je blo tud to krivo ko sem takoj začela devat 2 kaplice, namesto postopoma, ma naša pediatrinja v posvetovalnici je čudna, pojma nima, sem kr jezna nanjo.:grrr:




Pupica -> Plivit D3 (7.10.2004 11:06:12)

Jah, zdej sem pa še bl v dilemi, ali je blo 3 ali 5? ž

A to jih vsi :duda: jejo celo leto?:zmeden:Jah pojma nimam, še dobr da ste ve punce z RR tu 9nebesa





kimi -> Plivit D3 (7.10.2004 18:09:34)

Ja vitamini se jejo do 1 leta. Mislim, da je to predvsem zaradi kosti. In mejnikov na glavi-mislim, da so mejniki tista mehka luknica, ki jo je treba paziti. Nekje pri 1 letu pa se zaraste.




*petra* -> Plivit D3 (7.10.2004 21:15:21)

Fontanela se zapre do 24 meseca. Tako je dopustno. Je pa baje nezaželjeno, da se zapre pred enim letom. Dobro pa je jemati kapljice v zimskih mesecih oz., ko ni več toliko sončka. Poleti mi nismo jemali sedaj bomo počasi pričeli dozirati.
Nočko




Stran: [1]