Plenični osip (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Blanka77 -> Plenični osip (6.10.2004 20:59:42)

vem, da se je o tem na forumu že pisalo, ampak iskalnik ne najde tiste teme, v kateri ste res super razložile, kako se znebiti te nadloge. Ampak takrat me zadeva ni zadevala in si nisem zapisala mazil, s katerimi se namaže ritka. Stanje sicer ni alarmantno, me pa skrbi, da se ne bi razširilo. Ali dojemčke to srbi? Ni videt, da bi jo kaj motilo. Ne vem niti, kako sva to uspeli pridelati, saj jo redno previjam, umivam jo z vodo in ne z robčki, ritko osušim in namažem. A so mogoče krive plenice (Babylove)? So mi bolj všeč od Pampersk, ker so bolj mehke.
Imam Bepanten, ampak ne pomaga. Veste morda še za kakšno mazilo?

Hvala za pomoč
Lep večer vsem in mirno noč

Blanka




kimi -> Plenični osip (6.10.2004 21:24:32)

Jaz na žalost ne vem nič, ker zaenkart takšnih problemov še nismo imeli.




Dadi -> Plenični osip (6.10.2004 21:35:48)

Blagor ti Kimi. Jest se non stop borim proti tem plenicnim izpuscajem. Jest mazem s Prasko pasto, sem pa tut z Bepanthenom pa tudi ni bilo nobenega velikega ucinka. Mi je pa tudi v lekarni zmesala eno mazilo. Samo ne vem recepture.




bebica -> Plenični osip (6.10.2004 21:36:39)

Nam je pomagala Praška pasta, Gorenjskih lekarn.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.10.2004 22:33:23)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




pika8 -> Plenični osip (6.10.2004 22:38:10)

:duda:Midve sva imeli taki močan plenični osip(14 dni po prihodu iz porodnišnice),kljub rednemu previjanju,da sva 2x šli k zdravniku zaradi tega.Pa mi je dala Canesten in ribje mazilo,pa ji sploh ni nič pomagalo,mazala sem tudi z bepantenom,nič.Potem pa sem kar praško pasto kupla,v 3 dneh ji je bilo 3/4 boljše.Od takrat pa še do sedaj ni imela niti pike.:angel::duda::angel:


Lp pika8




Jančika_ -> Plenični osip (7.10.2004 7:03:15)

Pri nas sicer na srečo nimamo teh problemov, vsaj zaenkrat, moram potrkat! Oglašam se zaradi tvojega vprašanja o plenicah. Našemu malčku Babylove zelo ustrezajo, nikoli ni bilo niti pikice, pa tudi mimo in skozi ne gre nič. Sicer sem zdaj prešaltala na Moltex Öko, če pa mi jih bo kdaj zmanjkalo (dobijo se samo v Müllerju, ki ga v Celju nimamo), bo spet nabavila Babylove.

Res pa je, da je vsak otrok drugačen in čisto možno je, da jih tvoje dete ne prenaša najbolje. Poskusi kak teden spet Pamperske, pa boš videla.




Blanka77 -> Plenični osip (7.10.2004 8:19:23)

Hvala za nasvete.

LP

Blanka




Seven* -> Plenični osip (7.10.2004 9:44:20)

Mi smo imeli vnetje 1 mesec!!! Pomagala pa je PRASKA PASTA!!!! Najbolj smrdeca in najboljsa pasta kar jih je. :)) :)) :))




mala Zala -> Plenični osip (7.10.2004 16:34:39)

Blanka, probaj Bebival, midve ga skoz uporabljava, pa nisva imeli še nobenih problemov. Imajo ga v naši lekarni, 150 ml stane okrog 800 SIT. Probaj, morda bo Lani ustrezal. Držim pesti;)!

Pa, pa:zajcek:!




Jančika_ -> Plenični osip (7.10.2004 17:53:43)

Aja, kremo pa uporabljam Babycreme od Welede, ki vsebuje ognjič. Zelo vredu, ampak malo dražja.




Stran: [1]