|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mozolji in suha koža pri novorojenčku
23.3.2007 11:53:53   
Tekica
Pozdravljene,

prosim za pomoč. Naš mali ima že kakšne tri dni zelo veliko majhnih mozoljčkov na čelu, ima pa tudi zelo suho kožo. Mažemo z vsem - začeli smo z ribodermom - še bolj suha. Bepanthen - ni bilo učinka - luščenje, Bübchen - ognjičeva krema za obraz - se mi zdi, da sicer stari izginjajo, je pa veliko novih.

Otroka samo dojim, jem že vse, res pa mi je zadnje dni udarilo na napolitanke in bobi palčke - morda sem pretiravala??

So tudi vaši otroci imeli to in koliko časa? Ste imeli kaj posebnega?

Aha, Klemen je star 23 dni.

Hvala

_____________________________

Naš angelček - lumpek Klemen se je rodil 28. 2. 2007.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mozolji in suha koža pri novorojenčku
23.3.2007 12:28:48   
mimi30
Mozoljčki so nastali verjetno zato, ker se koža čisti in niso nič nevarnega oz. nenavadnega. Bodo verjetno sami izginili. Za suho kožo smo mi dodajali kapljico mandljevega olja v banjico in uporabljali kremo A-derma Exomega. V posvetovalnici so mi rekli, da z mastnimi kremami ne bomo rešili problema suhe kože. Vprašaj malo v lekarni, mogoče ti bodo oni svetovali drugače.

_____________________________

If you can dream about it, you can do it.

(odgovor članu Tekica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mozolji in suha koža pri novorojenčku
23.3.2007 13:04:04   
srki
Naš je tudi imel mozoljčke, mislim da se je temu reklo osip, nič hudega, koža se mu je sama sčistila, je pa trajalo kakšen mesec-dva. Jaz nisem z ničemer mazala, zdravnik mi je rekel, da mormo bit veliko na zraku. Pa se mi zdi, da je bila koža, kadar smo bili zunaj, veliko boljša, ko pa smo prišli noter, je vse ven butnilouser posted image . Mogoče se mi je pa samo tako zdelo.

Skratka, čim manj umetnih kremc! 

(odgovor članu mimi30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mozolji in suha koža pri novorojenčku
23.3.2007 13:26:55   
LuLu
oj, jaz sem ravnokar imela patronažno na obisku in sma se glih o teh mozoljčkih menle... nič skrbet, jaz tudi dojim in jem vse..
je normalno, da se spustijo mozoljčki, enim bolj, enim manj, pač se na koži vidi reakcija na vso prehrano, okolje, zrak, počutje,... tako kot pri nas odraslih... bo zginlo samo od sebe, jaz ne bom z nobeno kremo mazala, ker potem lahko še kakšno reakcijo na kremo sprožim. Kožo ima tudi suho, se lušči, in tudi to je normalno, pri umivanju malo podrgni, z mandljevim oljem namaži in tudi to bo enkrat zginlo. Moj mali pa je star 21 dni.
LP

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mozolji in suha koža pri novorojenčku
23.3.2007 14:16:59   
Strawberrie Cherrie
Linolea fett krema + Linola fett kopel -> nam je pomagalo, mogoče bo tudi vam.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mozolji in suha koža pri novorojenčku
23.3.2007 14:27:18   
BLAŽIKA
Dojenčkom se začne nekje po 20 dneh čistiti kri in to je potem reakcija(mozoljčki). Bodo izginili po par tednih.user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mozolji in suha koža pri novorojenčku
23.3.2007 14:28:02   
BLAŽIKA
Pa probajte otroka čim manj mazat z raznoraznimi kremicami, ker se potem situacija samo še poslabša. Veliko zraka in je problem rešen.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mozolji in suha koža pri novorojenčku
23.3.2007 15:54:37   
sonja_ez
Probaj ga mazat s svojim mlekom. Čeprav čokolada naj ne bi bila problem, se je raje izogibaj.

(odgovor članu Tekica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mozolji in suha koža pri novorojenčku
23.3.2007 18:07:34   
Lunca1
Mozoljčki bodo izginili sami od sebe, naj te ne skrbi. Dojenčki okrog 1 meseca postanejo pubertetniki in sicer zato, ker se njegovo telo znebi tvojih hormonov. Najbolje da pustiš na miru, pa bo.

(odgovor članu sonja_ez)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mozolji in suha koža pri novorojenčku
23.3.2007 20:36:10   
frufru
Za suho kožico našega poba se je najbolje obnesla hidratantna krema od Mustele

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mozolji in suha koža pri novorojenčku
23.3.2007 21:28:02   
Naja30
Koža se čisti. Se strinjam, da se jo čim manj maže, vsaj jaz nisem. Sem pa pri kopanju dala kapljico mandeljnovega olja v banjico in je imela tako svilnato kožico user posted image

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mozolji in suha koža pri novorojenčku
24.3.2007 17:24:41   
alja01
Tud mi smo mel na začetku mozolčke in suho kožo, pa nam je pediatrinja priporočala bepanthen losjon za suho kožo in je pomagalo.user posted image
Lp

_____________________________

26.11. 2006 je v najino življenje posijal sonček z imenom Alina.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mozolji in suha koža pri novorojenčku
26.3.2007 1:31:08   
Princess Mononoke
Mozoljčki se pojavijo zaradi hormonov matere in bodo sami zginili čez par tednov. Vse kar je potrebno narediti je umivati s čisto vodo in posušiti. Čim manj krem in podobnih stvari. Prav uporaba raznih krem bo naredila suho kožo in stanje poslabšala. Večina dojenih otrok bo imela ta problem, vendar vedno v nekaj tednih zgine.

(odgovor članu alja01)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mozolji in suha koža pri novorojenčku
26.3.2007 14:08:44   
ribicau
Naša jih je dobila pri treh tednih, pa je sedaj že bolje (6 tednov)! So mi vsi rekli, da bodo sami izginili (ko se koža sčisti) in se zadeva res izboljšuje. Mi jo pri kopanju milimo (1x na teden) z niveinim milom, po kopanju pa mažemo z olivnim oljem iz lekarne. No glavice jasno ne mažemo, samo lasišče umijemo z milom in je to to. Mozoljčke ima po čelu in obrazu. Drugih krem, olj, losionov ne uporabljamo in ima ful lepo kožo. Je dobila tudi pohvalo pri pediatrinji.

LP

(odgovor članu Princess Mononoke)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mozolji in suha koža pri novorojenčku
26.3.2007 18:32:31   
Tekica
Hvala, punce. No, danes je star 26 dni in mozoljev skoraj ni več, uporabljala sem par kapljic mandljevega olja v vodi, ko sem ga umivala in nekaj tudi pri kopanju, pa zunaj smo bili in je vse izginilo. Sem mu dvakrat namazala z ognjičevo kremo in se mi je zdelo, da je bilo najhujše mimo, potem pa sem pustila pri miru.

Tudi s svojim mlekom sem ga namazala, no, še večkrat se je pa sam, ker se je mojstrsko namočil v svoj lastni podrti kupček user posted image . Sem ga obrisala in to je bilo to. Torej, je že mimo. Hvala

_____________________________

Naš angelček - lumpek Klemen se je rodil 28. 2. 2007.

(odgovor članu ribicau)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Zaupate medicino?
willma



popolnoma (26%)

delno (66%)

ne (8%)


Število vseh glasov: 137

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!