Dojenje in osemmesečnica (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


pearl -> Dojenje in osemmesečnica (22.3.2007 9:23:54)

Stari smo 8 m in se še zelo dosti dojimo, tudi večkrat na dan. Imamo tri obroke, po obrokih pa še zmeraj ziza. Tudi zaspimo ne brez nje. Zdaj me pa že počasi skrbi, kako bomo preklopili na dvakratno dojenje?
Kakšne so vaše izkušnje?




eya -> RE: Dojenje in osemmesečnica (22.3.2007 9:30:16)

Enostavno poskusi enkrat po obroku brez dojenja, mogoče ga niti ne rabi. Najbolje pri tistem obroku, kjer poje dosti goste hrane-koliko pa sicer poje GH na obrok? Za uspavanje čez dan pa uporabi kako drugo metodo-božaj jo, zapoj uspavanko...

Jaz sem enostavno ukinila dojenje čez dan tako, da mu nisem več ponudila, pa je šlo brez problemov.




Blejka26 -> RE: Dojenje in osemmesečnica (22.3.2007 9:48:35)

moja je stara 15mesecev pa se tud dojiva-najhuje je ker mi tud zaspi samo z dojenjem in ne vem kako naj jo odvadim,ker se ji kar meša če ne dobi zize za spat




Ivi33 -> RE: Dojenje in osemmesečnica (22.3.2007 11:26:51)

Ne se sekirat, mi smo se med porodniško dojili kar naprej, potem sem šla pa v službo (12 mesecev), pa smo preklopili na zjutraj in zvečer. Je tudi zaspal pri tem. Pred kratkim pa sem šla službeno za par dni od doma, smo pa zaključili z dojenjem. Se samo malo pcrkljamo, pa je.

Tudi sama sem imela takšne in drugačne pomisleke. Ampak je dejstvo,
da smo mame tiste, ki kompliciramo.




rainbow -> RE: Dojenje in osemmesečnica (25.3.2007 0:00:21)

Ne vem, zakaj bi morala preklopiti na dvakratno dojenje; saj to ni neko pravilo.
Moja ta mala je do prvega leta zelo malo goste hrane jedla, dojila se je po želji, nikoli si nisem delala nekih pravil, kdaj jo dojit.
Prva omejitev ki je bila, je bil konec nočnih izletov k zizi[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image], podnevi pa se je cartala še do leta in pol.




stuhica -> RE: Dojenje in osemmesečnica (25.3.2007 1:16:17)

tud jaz ne vem zakaj le 2x no ja mi smo stari 7 me in 3 tedne pa se še vedno dojimo sicer samo zjutraj oz tud ponoč če slučajn vstanemo - drgač čez dan GH- po obroku ga počas nisem več pristavljala ker tud sam ni niti hotel - očitno poje dovolj Gh tako da  mu potem damo še zvečer mleko flaško mojega mlekca stisnjenega!




Anonimen -> RE: Dojenje in osemmesečnica (25.3.2007 12:40:55)

Ob svojem času se vse postavi na svoje mesto [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].

Mičica se je bila dojila n-krat na dan, a ko je bilo treba preiti na stekleničko, nismo imeli nobenih teav. Pri 8-ih mesecih pogosto dojenje ni nič nenavadnega.




tina104 -> RE: Dojenje in osemmesečnica (26.3.2007 21:31:59)

Naš 19-mesečnik se še vedno doji večkrat na dan. Ko smo kje drugje, ni problem, kar pozabi večinoma na zizo in tudi na veliko je gosto hrano. Doma pa se na zizo spomni veliko krat. Zaspi tudi na zizi še vedno. V vrtcu zna zaspat sam.




Stran: [1]