Kaj za nosek? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Teja N -> Kaj za nosek? (3.10.2004 18:27:28)

Timoteju že par dni teče iz noska. Se mi ful smili, ker ne zna ne ven pihnit, ne not pošmrkat, ponoči se mu v spanju kar zaleti, ko mu majbrž tista pacarija dol teče...
Kar naprej ga brišemo,pa malo si skušamo pomagat z aspiratorčkom ali vatiranimi palčkami, samo ta naš škrat tako sovraži vsako drezanje v nos, da se ob čiščenju ful razjoka in se pol od joka nov smrkelj naredi...:(
In se pol sprašujem, če se sploh splača ga matrat.
A obstaja kaka stvar, ki bi malo ustavila to poplavo?
Slišim za Operil, pa Sterimar in podobne stvari. Kakšne so vaše izkušnje? S fiziološko spirat se mi zdi brez veze, ker nima zamašenaga nosu, samo teče mu.

Hvala za vaše nasvete.
Lp,
Teja:)




Janeja -> Kaj za nosek? (3.10.2004 18:39:15)

Jaz mojmu :angel: kadar je tak revček kar dam Operil - po eno kapljico v vsako nosnico - res pa da sam pred spanjem.
Čez dan se mal pomatramo s svečkami :( , ponoči pa z Operilom vsaj lepo zaspi in si odpočije.

Moje mnenje: po ena kapljica definitivno nardi več koristi kot pa škode!

Pa čim manj smrkanja vama želim. :rozica:




frutka_ -> Kaj za nosek? (3.10.2004 21:10:25)

Ravno danes sem govorila z eno zdravnico, ki mi je predlagala operil razpršilo za otroke. Mislim, da se s fiziološko raztopino le izpira...hm?
Sicer pa so fine tudi inhalacije, morda kamilične, ki jih v posodi daš pod posteljico in posteljico celo prekriješ z rjuhico, da para ostane noter, ali pa kakšno eterično olje, morda eukaliptus, ki ga prižgeš v svečniku čez dan, to kar fajn pomaga pri dihanju, pa mazilo za pod nos, Vick.




malika -> Kaj za nosek? (4.10.2004 10:41:07)

jaz sem pri pediatru dobila operil.




Stran: [1]