|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prevelika teža?
26.3.2007 19:44:03   
majas
Ja tudi moji nonstop govorijo joj kaka bajskika si, kaka lička imaš...mi je šlo na začetku to z+takooo na živce zdaj pa sem prav vesela da se lepo redi pa je samo dojena...tako da se res ne sekiraj

_____________________________

Otroci hočejo objem, naročje,
prijazno besedo, dotik, nekoga,
da jim prebere pravljico, nekoga,
da se z njim smeje in pogovarja


(odgovor članu majas)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Prevelika teža?
26.3.2007 21:27:22   
alička
Sem šla tudi jaz gledat knjižico. Pri točno treh mesecih je imela 6800 in 63 cm, po tistem grafu, ki ga riše naš pediater vsakokrat je bila v normalnem razponu, kamor spada 94% deklic. user posted image

Tako kot so ti punce že prej napisale, ne se sekirat, ni predebela, sploh če je samo dojena. En prehladek, pa lahko izgubi vse zaloge. Kar naj ima lepa okrogla lička, ko se bo začela plaziti in papcat sadje in zelenjavo, bo izgubila odvečne gramčke, če ne boš pa takrat gledala, da ne bo jedla piškotkov, pa žemljic...

(odgovor članu LARA 612)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Prevelika teža?
26.3.2007 21:50:51   
Putka
Jaz mislim, da pri dojenih otrocih teža čist drugače narašča kot nedojenih. Itak je vsak obrok malce drugačen, prilagojen otroku, klimi,... Se mi bolj problematično zdi pri tistih, ki pijejo adaptirano mleko, ker je veliko bolj hranljivo in se prej rodijo. Poznam kar nekaj malih "požeruhcev", starši pa jih z veseljem z velikimi obroki hranijo, da potem lepo spijo 3-4 ure.

Pa ne pozabit, da čeprav se dojenčki ne gibljejo veliko, so lahko zelo aktivni in veliko pokurijo. Naša je zelo malo spala in dojenčki rabijo za igro in raziskovanje veliko energije, največ pa itak možgani pokurijo. In bolj so budni, več rabijo.

Sem pa eno zanimivo teorijo slišala, bi rekla da kar drži. Jaz sem že tak primer, ker me je mama že pri treh mesecih s slajenimi kašicami pitala (taka je bila pač doktrina). Namreč, število maščobnih celic pri odraslem osebku se ne spreminja, samo njihov volumen. Tako da s hujšanjem samo zmanjšaš obseg mašč.celic, ne pa število (tukaj učinkuje le liposukcija). Se pa število m.c. spreminja nekje do drugega leta starosti, takrat se delijo glede na potrebe. Kar pomeni, da zelo ješči otroci in sladkosnedi, ali pa bolj leni pridobijo več maščobnih celic, ki se jih ne znebijo nikoli več. Torej je debelost pogoena s prehranjevalnimi navadami od rojstva dalje.
KAr zame ne pomeni, da bo moj otrok od rojstva na dieti. Nič pa ni narobe s tem, da jo od malega učim o zdravi prehrani in gibalnih navadah.

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 28
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




imunski sistem
Lelly28 RR

ali otrokom dajete prehranska dopolnila za bolši imunski sistem?

da (11%)

ne (67%)

občasno (22%)


Število vseh glasov: 9

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!