|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jokav dojenček,mamica pa zmatrana:(
5.3.2007 9:39:37   
EnjA
lep pozdrav!

Imam 2.5 meseca starega dojenčka, ki kar dosti joka! Krčev nima, ne vem zakaj joka, pomaga pa samo to da greva v voziček ter na sprehod, kjer potem zaspi! Ne pomaga niti če ga nosim,pojem, še bolj se včasih joka! Kaj naj naredim in kdaj to mine da nehajo jokati! In kdaj se začno sami zamotiti z igračkami?
Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jokav dojenček,mamica pa zmatrana:(
5.3.2007 10:15:08   
pinkiponki
A je dojenček sit?? Mogoče je pa še lačen, ne vem, ugibam. Drugače pa so dojenčki potem okrog 4m že toliko dojemljivejši, da spremljajo stvari okrog sebe in jih je tudi lažje pomiriti in zamotiti. Igrajo se pa kasneje, spet različno eni prej, drugi kasneje, samo tam okrog 6m se pa že tudi s kakšno igračo bolj zamotijo.
Pa srečno!

_____________________________

pozdravček od mene

Včasih sonček2*, zdaj pinkiponki
Taja 13.10.2004
Jaš 27.9.2006
Tin 1.6.2009
http://www.moj-album.com/album/6793309/




(odgovor članu EnjA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jokav dojenček,mamica pa zmatrana:(
5.3.2007 10:24:22   
ms3
mogoče pa vseeno ima krče ?! user posted image  

tudi pri nas je bilo tako, nič ni pomagalo, tako da sem jo kdaj kar pustila v posteljici da je jokaka in potem zaspala. po moje ne pomaga nič, počakat moraš, da otrok zraste.

AnjA po moje ti že lahko daš dojenčku kakšno igračko v roke da bo gledal.
pri 3 mesecih sem ji začeja dajati igračke v roke, pri 4 mesecih je 10-15 min sama ležala na tleh in gledala igračke, ki so bile obešene nad njo, pri 6 se je sama kotalila po tleh in se zamotila do 30 min.

(odgovor članu pinkiponki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jokav dojenček,mamica pa zmatrana:(
5.3.2007 10:33:24   
bini
jaz bi vseeno ostala pri teoriji - lakota ali pa krči in bi skušala iskati rešitve v tej smeri... ker to se je pri nas izkazalo za edini razlog joka, ki kar se kar ni nehal...
pa srečno!!

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu ms3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jokav dojenček,mamica pa zmatrana:(
5.3.2007 11:04:58   
lenika
Jaz pa dvomim, da je lačna, ker potem bi tudi v vozičku jokala. Eni dojenčki so bolj jokavi od drugih. Iz meseca v mesec bo bolje. Pri nas je bilo resnično veliko, veliko bolje šele pri skoraj 9 mesecih, ko se je začel kobacat po vseh štirih in tako sam postal mobil in lahko pride kamor želi.
Meni so vsi govorili, da bo hitro minilo, nisem verjela, a sem sedaj ugotovila, da je res.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jokav dojenček,mamica pa zmatrana:(
5.3.2007 11:12:31   
simanej
Moj sonček je v bolnišnici veliko jokal, ponoči ni spal, in ko sva prišla domov, smo ugotovile da je bil lačen, saj sem imela malo in preslabo mleko, in ko smo začeli dodajati je bilo vse vredu. In odtakrat spi ponoči in podnevi brez problema. Poskusi tudi dajati čaj , mogoče je pa je žejen. Kaj pa uporabljaš dudo, mi jo in s tem ga zelo hitro potolažim, poskusi. Pa daj mu še kakšno ninico, mi uporabljamo plenički, in ko ga dajem spat jo primeme in zaspi.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jokav dojenček,mamica pa zmatrana:(
5.3.2007 11:51:08   
nuala
Vem da ti ne bo v posebno pomoč, ampak jaz sem s starejšim vsak dan prehodila cca 1o km ( voziček, še raje je imel kengurujčka ) in to do cca 9 meseca.

Sem pa imela zato lepšo postavo kot sedaj.
Utrujena sem bila pa včasih ful; mož mi je najbolj pomagal ker je vstajal vsako 2 noč, da sem se lahko naspala.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu EnjA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jokav dojenček,mamica pa zmatrana:(
5.3.2007 11:54:51   
lenika
Aja, naj omenim še to, da naš niti vozička ni maral in je v njem jokal. Tako, da jaz bi takrat bila srečna, če bi se hotel vozit v vozičku, ker je bila pomlad in potem poletje in bi bila cele dneve na terenu.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: jokav dojenček,mamica pa zmatrana:(
5.3.2007 12:18:53   
sisi80
Izkoristi voziček za sprostitev in sprehode v tem lepem vremenu, naš sinček pred 4. mesecem ni maral niti vozička. Izkoristi vsako pomoč (mož, tašča, starši) in pojdi sama spat ali v trgovino. Vsak teden bo lažje in vsak mesec boš bolj uživala. Tvoj user posted image  je bolj zahteven, ampak bo minilo.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: jokav dojenček,mamica pa zmatrana:(
5.3.2007 13:01:16   
krfjolca
Pri nas je isto. Nič mu ni prav, tudi naročje ga ne pomiri včasih. Zamoti se sam skoraj nič, morda za minuto, da skočim vsaj na wc. Smo pa stari skoraj 4 mesece in je zdaj že veliko veliko bolje. Je pač zahteven dojenček, kaj naj. Morda pa v tolažbo - menda so po raziskavah otroci, ki so kot dojenčki zahtevni, kasneje med inteligentnejšimi otroci. ;)
Pri nas so sicer bili v prvih mesecih močni krči, ampak ko so ti izzveneli, je sitnoba še vedno ostala user posted image . Malo smo ga seveda ob krčih razvadili z nošenjem naokoli (kaj pa boš naredil drugega), pa bi se tudi zdaj ves čas nosil naokrog. Pomagam si s kengurujčkom, ker je mulo že zelo težak (ima skoraj 8kg user posted image ).
Morda bi tudi ti poskusila s kakim kengurujem ali slingom. Naš se včasih samo v naročju niti ne umiri, v kenguruju pa takoj, saj je fino utesnjen in to mu paše.


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu sisi80)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: jokav dojenček,mamica pa zmatrana:(
5.3.2007 13:28:40   
CIPRESA
EnjA naj te ne skrbi preveč, nekateri dojenčki so pač takšni. Tudi naš Žiga je bil bolj jokavček, bolj kot ne je bil po naročju in nič mu ni bilo prav. Ampak vesela novica "to mine" slej ko prej. Boš videla iz meseca v mesec bo bolje. zdaj je najhuje ker ti še nemore povedati kaj ga muči in vse kar ga muči in mu ne prija izraža z jokom. Najhuje je ko neveš kaj bi še naredil da bi bilo bolje, in potem še sama  rataš žalostna.
Pri nas je prav tako najbolj pomagalo da sva šla ven z vozičkom in je gledal naokoli ali pa spal. Na enem mestu dalj časa kot 5 min. ni zdržal, vsedla se nisem z njim v naročju dolgo časa ker enostavno ni hotel biti pri miru, vse je moralo biti v gibanju.
Še bolj žalostna pa sem bila ker se ni želel stisniti k meni ali da bi včasih se pri meni cartal, jaz sem pa to tako želela.
Danes je star 1,5 leti in je vse drugače. Lahko sedim na klopci in ga opazujem ko se sam igra v peskovniku ali pa skupaj riševa, pojeva se stiskava.....skratka malo še potrpi in počakaj boš videla ko bo še malo zrasel bo vse drugače!!!

Največ kar boš sedaj naredila je da ohraniš trezno glavo in ko si že z živci čisto na koncu ker mu ni nič prav in samo joka, si vzemi 5 min. da zadihaš (tačas pa naj ga ima mož ), tako sem jaz šla skozi našo kalvarijo jokauser posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: jokav dojenček,mamica pa zmatrana:(
5.3.2007 16:49:37   
Baucka
V knjigi od rojstva do šole od Penelope Leach je prikazano kako se zavije dojenčka v "bubo". Poskusi mogoče mu bo pasala. Kaj drugega mi ne pade na pamet. Pa če mu paše voziček, ga lahko v stanovanju tudi voziš. Jaz sem večkrat delala Gunci gunci, sem pa tja z vozičkom, tudi po kuhinji.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: jokav dojenček,mamica pa zmatrana:(
5.3.2007 16:59:30   
Strawberrie Cherrie

IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Pri nas je isto. Nič mu ni prav, tudi naročje ga ne pomiri včasih. Zamoti se sam skoraj nič, morda za minuto, da skočim vsaj na wc. Smo pa stari skoraj 4 mesece in je zdaj že veliko veliko bolje. Je pač zahteven dojenček, kaj naj. Morda pa v tolažbo - menda so po raziskavah otroci, ki so kot dojenčki zahtevni, kasneje med inteligentnejšimi otroci. ;)
Pri nas so sicer bili v prvih mesecih močni krči, ampak ko so ti izzveneli, je sitnoba še vedno ostala user posted image . Malo smo ga seveda ob krčih razvadili z nošenjem naokoli (kaj pa boš naredil drugega), pa bi se tudi zdaj ves čas nosil naokrog. Pomagam si s kengurujčkom, ker je mulo že zelo težak (ima skoraj 8kg user posted image ).
Morda bi tudi ti poskusila s kakim kengurujem ali slingom. Naš se včasih samo v naročju niti ne umiri, v kenguruju pa takoj, saj je fino utesnjen in to mu paše.


zakaj bi se lahko podpisala pod toleuser posted image user posted image user posted image

zdaj sedi pri meni v naročju in se poizkuša osvobodit, da ga neb držala (pri 3mesecih?)user posted image user posted image

prav sprašujem se kako fino dolgočasno bi bilo, če bi imeli kakšno uro na dan miruser posted image user posted image

pomojem ga bo minilo - 1xuser posted image user posted image

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Ime za fantka


Katero ime za fantka?

Mark (43%)

Tinej (6%)

Tian (26%)

Anej (25%)


Število vseh glasov: 413

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!