ZA UŠESKOM (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anonimen -> ZA UŠESKOM (4.3.2007 7:25:47)

moji 10 mesečnici se je zadnjič tam kjer se ušesna mečica dotika glave naredila ena ranica. sem mislila, da si je mogoče malo zatrgala ušesek, saj ima kar izrazite viseče mečice. zdajle pa porajtam da ima zadaj za mečico kar skoraj 1 cm dolgo ranico., na drugem ušesku pa se nekaj začenja. kaj bi bilo to?




Anonimen -> RE: ZA UŠESKOM (4.3.2007 8:02:52)

Meni so rekli,da je to od potu ,ker se otrok poti za ušeskom.Lahko je tudi,če se ne obriše dovolj po kopanju.
Mi smo to mazali z olivnim oljem in po dveh mazanjih je izginilo.Poskusi,saj olivno olje ne more škodovati.




Nogavica -> RE: ZA UŠESKOM (4.3.2007 9:10:37)

Jaz tudi mislim, da zato, ker ni bilo čisto suho. Mi po vsakem kopanju malo namažemo z olivnim oljem.




Seven* -> RE: ZA UŠESKOM (4.3.2007 9:25:29)

Imas otroski puder? Po vsakem kopanju napudraj, da se posusi zadeva. Pomaga tudi Lamprehtovo mazilo, ce si iz nasih koncev. Mi smo imeli zaradi obveze Emine glave kar dolgo s tem problem.




paris -> RE: ZA UŠESKOM (4.3.2007 10:34:40)

Pri nas temu rečemo frš. Rata od vlage. Poizkusi s praško pasto ali propolisom namazat.




April -> RE: ZA UŠESKOM (4.3.2007 12:36:40)

Našemu se je to tudi dostikrat naredilo, predvsem zaradi tega, ker ima za učeski zelo nežno kožo. Nam je lekarnarca svetovala da po umivanju namažemo z bepanthenom. Se je hitro zacelilo.




Anonimen -> RE: ZA UŠESKOM (4.3.2007 13:04:57)

hvala pnce, bomo probal :)




žiža -> RE: ZA UŠESKOM (4.3.2007 13:52:42)

moji taveliki pa alergija za ušesi ven udarja. Se ji tud naredijo ranice pa taka cukrovca ven priteče.




krfjolca -> RE: ZA UŠESKOM (4.3.2007 14:58:48)

Ja, pri nas ima zelo občutljivo kožo za ušeski. Kadar rata rdeče, na tanko namažem s Tea tree kremo od Justa, pa je v enem dnevu dobro.




Anonimen -> RE: ZA UŠESKOM (4.3.2007 15:20:26)

[quote

moji taveliki pa alergija za ušesi ven udarja. Se ji tud naredijo ranice pa taka cukrovca ven priteče.
[/quote]

ja miji tut neki vn teče??!! na kaj pa ma alergijo tvoja?




atteya -> RE: ZA UŠESKOM (4.3.2007 15:56:42)

Meni pa pediatrinja pravi, da je to atopični dermatitis. Ima ga pa že od rojstva in to samo za ušesi, drugje smo ga uspeli pozdraviti.




Anonimen -> RE: ZA UŠESKOM (4.3.2007 21:43:22)

zdej pa res ne vem če nam šla pokazat k dohtarju?? ker ma tut po eni nogi v pregibu neki, pa širi se ji po stegnčku pa mečih in se že en cat paca! ****o mast! pa je zanč na posvetovalnici rekla da naj ji kar z daktarinom mažem k je mela tut pomoje soor pa po riti ene pike pa ji je daktarin pocajtov. je rekla da so lahko glivice tiut na nogi. sam zdej pa več k v enem tednu noga ni ok. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




A-N-J-A -> RE: ZA UŠESKOM (5.3.2007 4:40:23)

PRI ALERGIJI SE NAREDIJO hrastice za ušesi ,na pregibih,ličkih in zunanji strani meč.
Naša je bila alergična na kr.mleko.Zdaj ji ga sicer dajem,vendar v malih količinah,če ga spije preveč ima takoj hrastice.




žiža -> RE: ZA UŠESKOM (5.3.2007 13:59:01)

še kot dojenček je bila alergična na kr. mleko, pšenico in jajčni beljak. Zdej je v glavnem dobro le še jajčni beljak je na zadnji kontroli pokazalo.
ja v bistvu gre pri naši za atopični dermatitis, ki pa se ob kakšni alergiji bolj izrazito pokaže. se ji pa poleg tega za ušesi pojavlja na zapestju, med prsti, po mečih in pod kolenom.




Baucka -> RE: ZA UŠESKOM (5.3.2007 16:35:21)

Naša ima s tem že probleme od rojstva. Redno mažemo z bepantenom in to tako, da vatirano palčko v kremo namočim in namažem za ušesi. Tako da pride v vsako gubico. Če sem mazala samo s prstom ni bilo dovolj.

Ima pa moja nečakinja pri 4 letih še vedno probleme s tem. To naj bi bil znak, da ima suho koži, pravtako kot temenci. Mi še jih vedno občasno dobimo.




Stran: [1]