kaj naj je če ima drisko? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


DrejcDrejc -> kaj naj je če ima drisko? (25.2.2007 13:14:36)

Naš fant je star 10 mesecev in ima že nekaj dni drisko. Tekoča župca z belimi grudicami in nitkami, ki prileti naenkrat in potem moraš otroka skor vsakič skopat, ker je cel od te župce... Nima apetita, pije še vedno najraje samo mleko (čeprav pri driski to ni ravno najbolje, je pa edina tekočina, ki jo lahko spravim vanj), kaj naj mu dam za jest, da omilim to driskanje? Kako dolgo trajajo take driske? Katera tekočina je najboljša?
Zakaj imamo odrasli na voljo cele kupe nekih stvari, da si ublažimo zadeve, pri otrocih moraš pa le neki čakat, da zadevo sam preboli?




cmokec -> RE: kaj naj je če ima drisko? (25.2.2007 13:17:23)

Korenje zapira, zato mu lahko skuhaš juhico:
na žlički maščobe prepražiš zdrob (ne sme porjaveti), zaliješ z vodo, dodaš nariban korenček in malo posoliš.

Lahko daš tudi banano, ali naribano jabolko, ki je že oksidiralo (porjavelo).

Pazi, da ne daš vsega naenkrat, da ga ne bo preveč zaprlo.




Marogica -> RE: kaj naj je če ima drisko? (25.2.2007 13:52:33)

Za pit mu daj čaj iz suhih borovnic in umešaj mu kakšno ogljevo tableto, ki zapira.
Je naj riž, tudi slane palčke, če bo sploh kaj hotel. Pa probiotičen jogurt tudi pomaga.

Izogibaj se pa mleka-striktno.




Laubica -> RE: kaj naj je če ima drisko? (25.2.2007 13:59:33)

Mi smo vedno dajali Lineks kapsulo-jo odpreš in prah vsipaš v čaj ali probiotični jogurt-ta je našemu vedno pomagal




Lunc_a -> RE: kaj naj je če ima drisko? (25.2.2007 13:59:37)

Ničesar se ne izogibam ,če ima sin drisko,je kar hoče




Lunc_a -> RE: kaj naj je če ima drisko? (25.2.2007 14:03:42)

ja,pa zagotovo ima virusno okužbo.Driska lahko traja tudi po teden dni.otrok naj veliko pije da ne dehidrira




*pepelka* -> RE: kaj naj je če ima drisko? (25.2.2007 14:13:29)

Ničesar se ne izogibam ,če ima sin drisko,je kar hoče


Tudi zdravniki sedaj zatrjujejo, da pri driski ni potrebna nobena dieta. Otrok naj je vse kar se mu zazdi, da bi jedel. Pije pa naj šipkov čaj, ali pa borovničev.




BLAŽIKA -> RE: kaj naj je če ima drisko? (25.2.2007 14:58:22)

Lahko daš tudi banano, ali naribano jabolko, ki je že oksidiralo (porjavelo).


Pa čaj iz borovnic ali šipek. Kupi pa mu sojino mleko, to smo pili mi, ko smo imeli drisko, tako nam je priporočal pediater.

Pazi pa da ne bo dehidriral.




Baucka -> RE: kaj naj je če ima drisko? (26.2.2007 10:51:26)

Čaj iz suhih borovnic in šipkov čaj. Lahko mu daš kar par suhih borovnic za pojest. Albert kekse, bobi palčke, banano. Kuhan korenček, surov odpira. Drugače lahko je vse. Izogibaj pa se sladkemu in mastnemu. Pa veliko naj pije.




2mama -> RE: kaj naj je če ima drisko? (26.2.2007 16:06:27)

Tudi mi smo pravkar dali skozi 8-dnevno drisko. Pa me je pediatrinja opozorila, naj nikar ne dajam nekih prezgank (nasveti zlatih babic [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]) ipd, ker gre verjetno za virozo (kot pravi Lunca). Naj je veckrat na dan kot sicer, pa ceprav samo za pol zlicke. In naj je tisto, kar mu pase (ker je imel tudi zmanjsan apetit), pa veliko pije. Je bilo res tako. Predvcerajsnjim je driska šla, vrnil pa se neverjetni apetit.




soncicaT -> RE: kaj naj je če ima drisko? (26.2.2007 16:26:17)

Pa dobro je nabavit elektrolite..seveda po navodilih pediatra!




DrejcDrejc -> RE: kaj naj je če ima drisko? (26.2.2007 20:36:04)

Lep kupček nasvetov, hvala vsem!
Zdaj smo že malo bolje, kakec ni več taka župa, ampak zgolj še mehek in čudno obarvan, sklepam, da viroza počasi pojenja. Jaz sem mu od začetka dajala normalno za jest, kolikor je pač pojedel, dokler mi niso začeli okoli govorit, da ne sme mleka, pa sadja, pa sladkega, pa... in potem sem bila že čisto paf. Me veseli, da v bistvu po nekaterih teorijah nisem delala narobe. Je pa res, da nisem imela doma borovnic, oglja, Linexa. Niti nisem vedela, če te pripravke lahko daješ dojenčku. Po moje je viroza dolga svoj teden dni, z zdravili ali brez, ta zgolj olajšajo probleme, predvidevam. Ko otrok prvič dobi drisko in je zelo očitno bolan, pa kar težko veš, kaj bi naredil, da mu bo bolje.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (26.2.2007 21:16:21)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1]