šport in dojenje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


sju -> šport in dojenje (23.2.2007 12:32:18)

ali mogoče katere ve ali je res da šport (tek, smučanje, kolesarjenje....) pripelje do tega da ti zmanjka mleka.....jaz bio rada čim dlje dojila ampak se ne bi odpovedala športu (že med nosečnostjo je bilo težko:))

Hvala za pomoč




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.2.2007 14:35:32)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




MALINČICA -> RE: šport in dojenje (23.2.2007 17:32:20)

Meni je tudi ena znanka odsvetoval fitness, ker je ona kao po treh tednih na fitnesu izgubila mleko, zaradi napora.
Mislim, da ni govorila resnice, čeprav pa bom tud sama še raje počakala, mi je vseeno hudo vsak teden vsaj trikrat nekomu uturit trimesečnika, ker bi pač jaz rada na fitness. Bi pa hodila skupaj z mojim, tako da niti ne pride v poštev, da bi ga on pazil. Bom vidla, mogoče bom kako RR-jevko zahaklala, da greva skupaj, hehe! Po moje ti tud zarad tega ne bo mleko usahnilo. 




Jančika_ -> RE: šport in dojenje (23.2.2007 19:10:52)

Teči sem začela 6 tednov po porodu in sem kar orenk trenirala, saj sem šla tri mesece in pol po porodu na tekmo (10km). Zdaj je mali star sedem mesecev in pol in še vedno dojim, zadnjih 14 dni tako rekoč polno, ker je ob prehladu zavračal gosto hrano.
Tako da - ne, samo od športa pa res ne boš izgubila mleka.




Primoza -> RE: šport in dojenje (23.2.2007 19:14:59)

Je možno, posebno vzdržljivostni športi, kjer je zraven vedno tudi malo dehidracije.




Jančika_ -> RE: šport in dojenje (23.2.2007 20:08:49)

Primoza, mislim, da se zaradi dehidracije trenutno res lahko zmanjša količina mleka, kar izginilo pa ne bo. Seveda je treba paziti, da dovolj piješ (že tako ali tako, pri dojenju pa še bolj).




Primoza -> RE: šport in dojenje (23.2.2007 20:15:44)

Midva z ankaa-o imava izkušnjo, da se pri kakem 15 urnem pohodu v malo hitrejšem tempu po hribih količina mleka drastično zmanjša in je ni kar tako enostavno dobiti nazaj.




Jančika_ -> RE: šport in dojenje (23.2.2007 20:18:21)

15 ur, ha? To pa verjamem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].




Stran: [1]