Nočno hranjenje!? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


LORELAJ -> Nočno hranjenje!? (23.9.2004 21:57:52)

Moja pupika ima 5,5 meseca in še vedno ponoči jemo vsaj 1X, se pa zgodi da tudi dvakrat. Vem, da ne gre samo za crtanje ker vedno poje do konca (izprazni dojko). Nekateri mi pravijo naj jo tega odnavadim, naj ji raje ponudim čaj ali vodo. Pediatrinja pol meseca nazaj ni nič komentirala, da je s tem kaj narobe. Kakšne izkušnje imate ve? Jo je bolje odnavadit ali ne?

lp, Lorelaj




tina.nika -> Nočno hranjenje!? (23.9.2004 22:02:59)

Mislim, da je se prehitro zahtevat od tvoje:duda:da ne bi vec jedla ponoci.Jaz imam :duda::roza:, ki je bila stara 7 m. in je nehala jesti ponoci - sama od sebe - sele slab mesec nazaj. Tudi ce bi se vedno hotla jest ponoci, bi ji pac dala. Ce pa se bo predolgo vleklo pa ji poskusi dati bolj "mocno" vecerjo.

LP, Tina:sloncek:




KATY&TIMMY -> Nočno hranjenje!? (23.9.2004 22:05:34)

ciao!če te tebe ne moti in če imaš dovolj mleka ji ne dajaj ne čaja ne vode,najbolj zdravo in najboljše je tvoje mleko.:bravo:pediatrinja ti ni nič rekla ker so zelo veseli če se otrok doji,meni je rekla da se odžeja in nahrani z tvojim mlekom,ti kar tako naprej,toplo priporočam dojenje.:bravo:9nebesamoj sinek bo imel 14m,pa se še dojimo in upam,da se bova še nekaj časa.9nebesa:bravo:9nebesa:sloncek:

lp,Katja&Timi:morje::morje:




Taša -> Nočno hranjenje!? (23.9.2004 22:08:26)

Moja prva hči je nehala jesti ponoči okrog 3 meseca ta druga zdaj pa še ni stara 3 mesece pa že skoraj 2 meseca ponoči ne je.Dojeni. Sta pa nehali sami od sebe. Eni prej eni kasneje. LP




LORELAJ -> Nočno hranjenje!? (23.9.2004 22:12:51)

Hvala za odgovore!
Lepo je slišat, da ni moja edina, ki še vedno je ponoči. Tudi jaz upam da bom še veliko časa dojila, čeprav moj me že nekaj časa sprašuje kdaj bom končala. Pa ga postavim pred dejstvo prilagojeno in cena ali jaz. Kaj mislite da se odloči?:)-
(Drugače nima nič proti dojenju samo za tiste reči ni najbolj primerno.;))

lp, Lorelaj




SonjaS -> Nočno hranjenje!? (23.9.2004 22:20:09)

Naša miška bo stara 11 m. in se še vedno drži urnika,
ki ga ima že od rojstva - dojenje 2x, včasih tudi 3x, do 4x na noč...Tudi meni so svetovali naj preneham z dojenjem ponoči vendar se sama nisem znala odločiti KDAJ je pravi čas, sedaj pa je že tako velika, da
poskuse s čajem, vodo in trepljanjem po ritki zavrne
z glasnim jokom in ne odneha dokler ne dobi zize...Tako še vedno samo sanjam prespane noči in upam, da bo kmalu tudi naše dete spustilo vsaj eno nočno dojenje če že ne obeh...

Lep pozdra,v Sonja




Teja N -> Nočno hranjenje!? (24.9.2004 8:52:52)

Tudi Timotej se doji enkrat ponoči, star je 11 mesecev.
Lp,
Teja:)




mehurčica -> Nočno hranjenje!? (24.9.2004 9:34:23)

Pri nas je čisto isto kot pri SonjiS, je pa moj malecki star 8,5 mesecev.

:miska:




mehurčica -> Nočno hranjenje!? (24.9.2004 9:35:51)

Aja, pa včasih je tud več kot 4x na noč!:zmeden:




BARBARA R. -> Nočno hranjenje!? (24.9.2004 13:03:18)

Boge neprespane mamice! Kristina se je samo 2x v treh mesecih in pol zbudila ob treh ponoči. Sicer pa je vedno spala do pol petih ali petih zjutraj. Zadnjih 14 dni pa si je sama uredila urnik in lepo, sladko spimo do šestih zjutraj. Sploh mi ni jasno kako zmorete. Jaz bi bila čisto fuč.




mala Zala -> Nočno hranjenje!? (24.9.2004 14:12:40)

Moja Zala sicer že od drugega tedna, ko smo jo prinesli iz porodnišnice, spi celo noč - nekje od 22h (zadnje dni gre spat celo ob 21h), pa do 6 - 6.30 zjutraj (spala je že tudi do pol 8h), tako, da se ne morem pritoževati, da sem neprespana in utrujena zaradi tega. Sem, pa ne od tega, ampak od kaj drugega (malo sem razvajena, priznam:)!

Dojiva se ne polno, skoraj vsakič jo dam k prsim za kake 10 min, pa vendar mora dobiti (še cel obrok) po steklenički. Pa še to bova počasi opustili, samo še zvečer jo bom pristavila, bolj za to, da se malo pocrkljava. Žal, dojenje ni steklo. Kljub vsem poskusom - počitku in pitju enormnih količin tekočine, čajev za dojenje, uživanju tablet za več mleka, nama ni uspelo. To je prav začaran krog... Nejevolja, žalost,...vse to pa gotovo vpliva tudi na nastanek mleka. Jezna sem na vse po vrsti - od babic in sester v porodnišnici, pa sester in zdravnikov na pediatriji, pa vse, ki modrujejo in pametujejo, da ima vsaka ženska dovolj mleka, da nahrani svojega otroka :grrr:. No zdaj sem zajadrala...

Rada bi odgovorila Barbari R.: dala bi vse, da bi lahko polno dojila, tudi, če bi se morala ponoči 10x zbuditi, saj vem, da bi bilo to za mojo lubiko najbolje. Barbara R. - ali ti polno dojiš? Ker če, potem imaš resnično pridkano pupiko (dojeni otroci se menda pogosteje zbujajo kot zalivančki - a ni hecen izraz??).

Ne razumem pa punc, ki so imele mleka za prodajo v mlekarno in so ga po svoji lastni neumnosti (ker so pač hotele biti po porodu manekenke) - izgubile. Poznam dva taka primera. Žal:((...

Pa lp:zajcek:!




BARBARA R. -> Nočno hranjenje!? (24.9.2004 21:05:46)

mala Zala!
Ja, midve se polno dojiva. Mnogo težav smo prebrodili in veliko solz pretočila. Nam je pa prav babica pomagala. Ta, ki je bila pri porodu prisotna je nekajkrat prišla k nam domov. S skupnimi močmi in ob veliki podpori in potrpljenju mojega moža so stvari počasi stekle.




mala Zala -> Nočno hranjenje!? (24.9.2004 22:01:01)

Bravo:bravo::bravo::bravo:, nama žal ni uspelo, pa čeprav so mi doma pomagali prav vsi. Patronažna, ki je pa prišla k nam domov dvakrat, pa...pa to je že druga zgodba, saj sem jo že enkrat opisovala:(.

LP:zajcek:!




Stran: [1]