|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: se je res zredila premalo??
14.2.2007 17:27:19   
Nataša31
ojla!

Moram se še jest razkurit. midva s Tiborjem sva se zaradi 'pametne' pediatrinje nehala dojiti. se je  prvem mesecu zredil 800g in to je bilo zanjo premalo!!!!!!!!!!!!
Je rekla naj dodamo, ker je presuh in se je premalo zredil. Iz 3400 na 4200. Groza. in potem sva začela dodajati, ker sem bila čisto na tleh, pa psiha. In posledica? Zmanjkalo mi je mleka, pri 4mesecih. NIkoli več!! Pri ta drugem ne bom poslušala 'pametnih nasvetov'.
Mi je kar hudo pri srcu, ker nisem Tiborja dlje časa dojila. Pa tako fajn je bilo...
Nataša

(odgovor članu atteya)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: se je res zredila premalo??
14.2.2007 22:05:51   
***pika***
Pa saj so blesavi! Madonca - 800g, pa saj to je čisto fajn. Človk bi kar zadavu kakega 'pametnega' dohtarja user posted image
Joj, 100x hvaležna svoji patronažni - če je ne bi bilo, mogoče tudi jaz ne bi več dojila.

(odgovor članu Nataša31)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: se je res zredila premalo??
14.2.2007 22:11:18   
Anonimen
Naj povem še to, tabele ki jih uporabljajo tu v Avstraliji so na osnovi tabel iz Ohia (ZDA) sestavljene v šestdesetih letih, na osnovi majhne skupine otrok ki so bili povečini hranjeni s stekleničko. Tako da ni čudno da večina dojenih otrok zgleda da se ne redi dovolj. Sedaj je WHO sestavila nove tabele na osnovi prebivalstva celega sveta (http://www.who.int/childgrowth/standards/en/). Ne vem kakše tabele uporabljajo v Slovenji.


Verjetno še kar "ta stare", glede na to, da so to predtiskani obrazci in jih v silni skrbi niso zamenjali čez noč. Vsaj naše niso.

Novi standardi pa jemljejo za "osnovo" dojenega otroka; mislim, da je minimalno pridobivanje na teži v prvih mesecih 450 gramov, po LLL pa nekaj čez 500 g (ne vem več točno).

Drugače pa je zdravstvo v večini primerov RES katastrofa. Prve tedne so vsi samo morili s tehtanjem in tabelcami in dodajanjem (dokler nisem zahtevala na pisno).

Potem smo pa dobili eno super pediatrinjo, ki je žal že odšla v pokoj user posted image  in je Mičico vedno najprej pogledala, povedala, kako zdrava zgleda in šele na koncu narisala tiste tabelce. Pa je prvi mesec rekla...no, saj nekak bo....glede na to, kako živa zgleda. Tako da upanje obstaja, še je kje zdrava pamet doma.

ps. jaz obožujem tabele, vse imam zmerjeno in preračunano. Ampak pri otroku...vse računat...dajte no, ne vem, zakaj potem rabi mamo 24 ur na dan prvih nekaj mesecev user posted image

(odgovor članu Princess Mononoke)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: se je res zredila premalo??
15.2.2007 0:26:27   
zmajči25
Moja je bila tudi suhica ko se je rodila in do pribl. 6. meseca starosti. Se je redila po 500 g na mesec in ni pediatr. prav nič komplicirala glede tega. Ko smo pa začeli uvajat GH pa je kar naenkrat začela pridobivat na teži in je sedaj pri 11. mesecih nekje v zlati sredini kar se teže in višine tiče.
Tako da nič se sekirat in ne dodajat, če imaš zadosti mleka. Meni so tudi polnili glavo s tem, da nimam zadosti mleka, da ni dovolj hranljivo,... Pa sem tudi jaz v paniki mleko in flašo nabavila pa je user posted image  ni hotela niti videt. In nisem nič dodajala in sem izključno dojila do 6. meseca starosti in je še zdaj pravi mali sesalec user posted image .
Ne poslušat raznih "dobronamernih" nasvetov, delaj po občutku in ne se sekirat, če pač ne pridobiva teže po njihovih tabelah! Vsak otrok je svet zase.

(odgovor članu atteya)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: se je res zredila premalo??
15.2.2007 9:59:04   
Shorty_
Punce res ste zlate! Ful ste me pomirile zdej ko bom spet v dvomih bom šla prebrat vaše post in bo prec bolšuser posted image  vam bom pa sporočila kako napredujemo 12.3 ko mamo spet posvetovalnico držite pesti da bo vsaj 0.5kguser posted image

Najlepša vam hvala resuser posted image

(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: se je res zredila premalo??
15.2.2007 19:34:58   
miska2004
Še dobro da ste odprle tole temo! Naša pediatrinja je tudi prejšnji teden nekaj komentirala, da se mali kao ni dovolj poredil (805gr v enem mesecu, zdaj je star 3 mesece) in da če bi dodajala. Pa sem rekla da ne, ker imam dovolj mleka. Halo?? Ne vem kaj bi rada, da bi bil buhtelj al kaj. Zdaj ste me pomirile oz. potrdile moje mišljenje, da se dojiva še naprej.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: se je res zredila premalo??
15.2.2007 20:32:29   
Seven*
Shorty, nic ne skrbi! user posted image user posted image user posted image Ti samo doji takrat ko bo zelela, v miru.. Pa pocivaj dovolj, zadostno jej in pij. Pa sporoci kako je bilo na tehtanju. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: se je res zredila premalo??
16.2.2007 20:34:47   
atteya
A, da je 800g premalo? Hm, čudno! Men se to zdi čist solidno, saj več ko več ne gre. Itak je pa tako, da se otrok dovolj redi, če na dan pridobi nekje okrog 30g.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: se je res zredila premalo??
16.2.2007 20:40:48   
Anonimen
. Itak je pa tako, da se otrok dovolj redi, če na dan pridobi nekje okrog 30g.


Novi standardi razvoja določajo kot minimalno zadovoljivo pridobivanje na teži v prvih mesecih 450g na mesec, to je 15 g na dan.

(odgovor članu atteya)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: se je res zredila premalo??
18.2.2007 12:03:47   
KIKI****
Shorty, otroci so različni.
Naj ti napišem še za moja dva.
user posted image  rojstvo 3640 g 51 cm
1.m  4350g 54 cm
2.m 5500g 57 cm
3.m 6360g 61,5 cm
6.m 7830g 69 cm

user posted image rojstvo 3640g 52 cm
1.m 4450g 53 cm
2.m 5120 g 54 cm
3,5.m 5850g 59,5 cm
6m 3 tedne  7000g 65 cm
8.m 7250g 67 cm
9,5 m 7650 g 69 cm
12.m 7950g 73,5 cm
21 m 10100g 83 cm

Tud naša tamala je zelo zelo malo jedla-mleka sem imela več kot dovolj-dojila sem jo 9 mesecev, ampak se ji ni dalo jesti, tudi ko sva šli na gosto hrano je pojedla po 1/2 malega frutka na obrok!! pri 5 mesecih je na obrok po flaški pojedla cca 60 ml.

(odgovor članu atteya)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: se je res zredila premalo??
24.2.2007 21:29:37   
Shorty_
No da malo poročam v enem tednu smo se zredili za celih 115g ! no naša punca bo res manekenka ni kaj 16g na danuser posted image .
ne sekiram se več ker sem bila jz tudi bolj ne ješča pri letu sem tehtala slabih 7 kil ob rojstvu pa 3250guser posted image
no sedaj ni več tako grozno pri meni.

Hvala vam za odgovore pa vam še poročam

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Katero ime bi izbrale?
OliveOyl



a.) Tina (71%)

b:)Marie (17%)

c.)Maria (13%)


Število vseh glasov: 374

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!