Ušesni termometer (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroška oprema



Sporočilo


Maxica -> Ušesni termometer (13.2.2007 10:03:55)

Kje bi lahko našla tak ušesni termometer, kot ga imajo npr. v porodnišnici, ko ti zjutraj pridejo zmerit temperaturo? Da je hiter in zanesljiv? Imamo ene tri doma, pa ko se ga rabi, noben ne dela.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Tako da bi rada sedaj našla takega, ušesnega, se mi zdi, da bi bil še najboljši za moje otročičke. Hvala.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




andrejaz -> RE: Ušesni termometer (13.2.2007 10:08:51)

V Hoferju imajo od včeraj v akciji ušesnega za cca 18 EUR. Kako je pa zanesljiv pa ne vem




Naja31 -> RE: Ušesni termometer (13.2.2007 10:09:50)

Mi imamo ušesni termometer od Brauna. Dobili smo ga za darilo, ampa mislim, da je bil kupljen v Big Bangu. Pa saj jih imajo povsod.
Je pa res, da ti ušesni niso najbolj primerni za mičkane dojenčke, ker imajo še majhna ušeska in ne moreš dovolj v ušesek potisniti. Jaz sem na začetku vedno čudila kako pokaže, da ima otrok 35 stopinj. No, pa sem pogruntala v čem je fora. Dokler je bil še majhen, sem mu temperaturo merila v ritki s klasičnim termoterom. Ko se je začel ob tem preveč premetavati pa so bila tudi že ušeska dovolje velika.

Meni je ušesni super zadeva, ne samo za otroka, ampak tudi za odrasle.

2 leti nazaj je stal 12.000.




srki -> RE: Ušesni termometer (13.2.2007 10:35:05)

Jaz sem ga dobila za darilo po rojstvu otroka od stare mame, kupila ga je v lekarni, takrat je bil drag kot pes, ene 12 jurjev. Pa mi po pravici povedano ni kaj všeč, ravno zaradi tega, ker če ga ne daš pravilno v uho, ti pravilno ne izmeri temperature. Znamke pa ne vem.

Zanimivo je še to, da kadar vem, da nima vročine, mi vedno lepo zapiska in izpiše temperaturo, kadar pa je vroč in želim vedeti, kolikšna je temperatura, zapiska trikrat, kao neka napaka, tako da če se pusti, mu dam kar tistega za pod pazduho, samo pri miru mora bit, kar je pa že umetnost.




eya -> RE: Ušesni termometer (13.2.2007 10:40:49)

V lekarni jih ziher prodajajo, pa v otroških trgovinah tudi.

Pri teh termometrih je treba z njim naciljati točno na bobnič, da pokaže pravi rezultat. Pa ne ve, koliko kaj ušesno maslo moti meritve?

Mi imamo takega, ki je za uho in za na čelo, pa tole za na čelo funkcionira, ko mali spi, sicer ne, ker noče biti pri miru (moraš z njim potegnit od ene do sruge sence). V ušesu pa kar ok pokaže, samo je treba prav vstavit.




mily -> RE: Ušesni termometer (13.2.2007 11:04:52)

Ja pri teh ušesnih je problem, ker imajo dojenčki še premajno uho, da bi lahko natančno zmerili. Jaz sem mela digitalnega in je bil navadno sranje. Sem z roko čustla da je gorela, nameril mi je pa samo 37°. Zato sem začela uporabljati samo klasičnega na živo srebro. Je res malo nerodno, ker otroci težko čakajo tiste minutke, ampak jst sem jo kr v roke vzela in jo nosla, medtem sem jo pa držala za roko, da se je lepo zmerla vročina. zdej je pa že tko vlka, da razume, da mora počakat pri miru.




*maja -> RE: Ušesni termometer (13.2.2007 13:52:55)

Mi imamo že 6 let Braunovega (baje so ti tudi najbolj zanesljivi) in smo zelo zadovoljni. Smo ga pa uporabljali pri vseh otrocih že od majhega pa nismo imeli nobenih problemov, kot jih opisujejo predhodnice pred mano.




Antigona -> RE: Ušesni termometer (13.2.2007 15:12:51)

Tudi mi imamo Braunovega in nisem imela nikoli nobenih težav. Kupila sem ga pa takrat v E Leclercu je bil okoli 10 tisoč sit, istega so v lekarni takrat prodajali za 17 tisoč [image]http://www.ringaraja.net/forum//smileys/smiley11.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]!!! Barabe lekarniške!!!! 




Baucka -> RE: Ušesni termometer (13.2.2007 16:41:36)

Braunovega za 12.000 sit. Mislim, da smo ga kupli v Mullerju.




happy mam -> RE: Ušesni termometer (23.2.2007 18:27:48)

žIVJO.Mi smo ga kupili v Mulerju, stane nekje 5.000 sit. Do sedaj je še dober , pa ga uporabljamo cca. 7 mesecev.




Stran: [1]