mučijo nas krči (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


m0jc4 -> mučijo nas krči (20.9.2004 15:33:32)

Pozdravljene!
Ne mine dan brez krčev in napenjanja! Večinoma dojim, občasno pa dodajam Conformil in zdaj Novalac AC1 (formula za otroke s krči).Pazim kaj jem, vedno podre kupčka, detece pa se kar naprej napenja in napenja (čez celi dan, najbolj pa zvečer). Dosti prdi (in vsakega prdeca smo veseli), s kakanjem pa imava težave (le 1x na dan ali pa še to ne). Zdravniki pravijo: to je vse normalno!
Res nimam pojma kaj ji naj dam. Poleg čaja (kumina+janež+kamilica) in tudi v Sab Simplex kapljice (dala sem ji jih 4x) sem že izgubila zaupanje.

Hvala za odgovore.

Mojca :miska:




malika -> mučijo nas krči (20.9.2004 15:38:47)

V Avsrtiji dobiš Lefaksin kapljice, ki so nam zelo pomagale.
Pomaga tudi kuminov sirup,ki ga prodajajo naše lekarne. Pri nas je oboje pomagalo, Sab simplex pa ne.

Baje pomaga tudi če ti ješ kislo mleko.




Tipi -> mučijo nas krči (20.9.2004 16:19:45)

Mi s tem nismo imeli težav. Bom ti napisala kaj sem prebrala na forumu:
- kapljice, ki jih izdelujejo Koroške lekarne (menda se kupijo samo v Dravogradu)
- brinjevo olje (otroka namažeš po trebuščku)
- lovorjevo mazilo (isto kot brinjevo olje)
- pitje, kislega mleka kot je napisala Malika
- masiranje otroka po trebuščku v smeri urinega kazalca
- lefaxin kapljice
- čaji (janež, kumina, komarček)

Toliko se spomnim, bo še katera kaj dodala.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.9.2004 19:15:21)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Bajska -> mučijo nas krči (20.9.2004 21:47:37)

Pa še en nasvet iz stare babiške šole, pa čeprav čuden: otroka položiš na trebuh in masiraš okoli danke - otroku zelo paše, saj se na ta način sprostijo vsi vetrovi. Srečno!




Anonimen -> mučijo nas krči (20.9.2004 22:14:05)

Tudi jaz sem začela ugotavljati, da je dobro, če otroka položim ob krčih na trebušček - takoj neha jokat!

Glede vetrovnih kapljic - kupijo se lahko v vseh koroških lekarnah (SG, Dravograd, RAdlje ob Dravi...).




Blink1 -> mučijo nas krči (21.9.2004 8:52:46)

Ola

Mogoče mu nehaj dodajat umetno hrano...Nejo je hudo dajalo, ko sem ji dajala moje mleko in umetno mleko... Mogoče je to:zmeden:




jagoda -> mučijo nas krči (21.9.2004 9:28:57)

Ojla!

Jaz sem že pravi strokovnjak glede krčev, saj jih je imel Adam že v porodnišnici. Na srečo je zdaj že veliko bolje. Mi smo poizkusili Sab simpleks, Lefaxin in Vetrovne kapljice iz Koroških lekarn, ki so še najbolj pomagale. Zelo mu paše tudi Plantex čaj. Pozkusili smo tudi lovorjevo mazilo iz Celjskih lekarn, ki pa nam ni preveč pomagalo.

Čimmanj krčkov!

Adam (rojen 26.7.) pošilja lupčka Evi!




Anonimen -> mučijo nas krči (21.9.2004 9:39:15)

9nebesaPozdrav: nič drugega ti ne ostane kot počakat da to obdobje mine,to vse spada poleg na žalost,le redke se lahko pohvalijo da njihovi otročki niso imeli krčkov.Popazi na svojo prehrano,če dojiš pa kar si naštela uporabljaj pa večkrat ji bušija zmasiraj,nekaterim tudi paše če se jih položi na buši čez kolena in se jih masira po hrbtičku.Poskusi pa potrpi bo kmalu mimo.Pozdrave!!!!:duda::duda::angel::rozica:




Anonimen -> mučijo nas krči (21.9.2004 11:02:46)

Moji nečakinji je zelo pomagal čas Planteks. Tudi moj sin je imel parkrat krčke, pa sem mu dala Planteks in je bilo dobro. Sicer se je pa pozneje pokazalo, da je bil samo lačen... Samo več mu je bilo treba dati jesti. Takrat je še rad jedel...




m0jc4 -> mučijo nas krči (21.9.2004 13:31:39)

Punce res vam hvala za nasvete!

Malo sva se razbrcali, potelovadili, se masirali, kopali v topli vodi, bili nekaj časa na trebuščku, pili čajeka, v katerem je bilo nekaj Sab kapljic, se z vozičkom peljali po makadamski cesti in...........
........že zvečer in danes zjutraj sva uspeli v plenice spraviti nekaj dnevno zalogo. JUPI!!!!!!!!!!!! :bravo:

Tud napenja se zdaj manj, ampak bomo vajo ponavljali.
:)

Pozdravčki!

Mojca :zajcek:




Nogavička -> mučijo nas krči (21.9.2004 16:29:44)

Nam je najbolj pomagal kuminov sirup, ki ga delajo v lekarni v Kamniku.

L.p.


Tea




Stran: [1]