kaj dat za jest 10-mesečniku (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


soncicaT -> kaj dat za jest 10-mesečniku (7.2.2007 20:43:50)

Ki bruha? No zdajle je drugič danes, v pon je imel vročino, danes ne. Ima tudi bolj smrdeče blato.

Zanima me, kaj mu dat za pit in jest (ker je, ampak izbruha). Lahko šipkov čaj, ne?

Hvala.




Miška76 -> RE: kaj dat za jest 10-mesečniku (7.2.2007 21:43:33)

Ti mu dajej čimveč za pit (kamilice,šipek,hibiskus ali pa katerikol instant čaj), jutri se pa pejta k pediatru pokazat, za vsak slučaj.




soncicaT -> RE: kaj dat za jest 10-mesečniku (7.2.2007 21:53:18)

Hvala. Bova šla, ja.

Lp




vanč -> RE: kaj dat za jest 10-mesečniku (8.2.2007 7:11:46)

Jst ne bi dala kamilice, ker kamilica sprovocira bruhanje. Mislim, da je šipkov čaj najbolj primeren in po možnosti nesladkan. Dokler je akutno ne bi dajala hrane, razen mogoče prepečenec ,grissine,.. Sploh pa ne mleka.




Dashenka -> RE: kaj dat za jest 10-mesečniku (8.2.2007 7:29:21)

Ponudi mu, kar mu paše. Pazi le, da ne dehidrira.

Če ima zraven še smrdeče blato zagotovo preboleva nek virus.

Ko je moja hči pri 10m prebolevala rotavirus, smo uspeli preprečiti dehidracijo.
Tiste 4 dni, ko je dobesedno teklo skoznjo, smo ji non-stop ponujali vodo in adaptirano mleko, apetita ni imela, tako da je pojedla le po nekaj žličk GH.

Sicer je podriskala po vsaki steklenici mleka, vendar ni dehidrirala.

Diete pa pediatri ne predpisujejo več, le močno mastne hrane ne priporočajo.









Baucka -> RE: kaj dat za jest 10-mesečniku (8.2.2007 10:24:26)

Šipkov čaj tudi zapira. Čaj mu dajaj po požirkih. Meni so vedno ko mi je blo slabo dajali kamilični čaj in ga še sedaj ne morem niti vohat, saj me spominja na bruhanje, pa mislim, da še dodatno draži.
Za jest pa kurjo juhco, pa zdrob not zakuhaj ima aminokisline in če ima virozo bo mu pomagala jo prebolet. Pa raje večkrat pa po malo.




Seven* -> RE: kaj dat za jest 10-mesečniku (8.2.2007 13:41:16)

Soncnica, pomemben podatek bi bil, ce se dojita ali ne. Drugace je pa voda cisto fajn zadeva za te stvari.




soncicaT -> RE: kaj dat za jest 10-mesečniku (8.2.2007 19:07:21)

Pri pediatru smo dobili eno brošuro:

NADOMEŠČANJE TEKOČINSKE IZGUBE: šipkov čaj, blagi ruski čaj ali čaj suhih borovnic, ki ga sladkamo z glukozo v prahu (1 mala zlicka glukoze na 100ml tekocine) ter navadna voda v malih kolicinah po zlicki vsakih nekaj minut.

PREHRANA: običajna lahka prehrana, primerna starosti. Izogibamo se tezko prebavljivi hrano z veliko vlaken (surovo sadje, zelenjava), mascobam, sladkim jedem in zacimbam. Dojencku lahko ponudimo pasirano kuhano korenje, rizeve kosmiče, banane, nastrgana jabolka ali podobno lahko hrano.

BRUHANJE PRI OTROKU: Otroku, ki izgublja veliko tekočine z bruhanjem je potrebno nadomestit tekočino, najbolje z glukozo sladkanim šipkovim čajem (1zl glukoze na 100ml čaja), ohlajenim na sobno T. Otroku ponudimo čaj večkrat  po malem in to 2-3 zlicke na 5 minut! Kamiličnega čaja pri bruhanju NE DAJEMO, ker še dodatno drazi zelodcno sluznico. Pri dojenem otroku in otroku ki je na umetni prehrani, izpustimo en mlečni obrok, namesto tega skrbno ponudimo tekočino na način, kot je ze opisano. Ko se bruhanje pomiri, ponudimo otroku starosti primerno lahko hrano!

Tu je nekaj iz brošure.

Moj mali je danes bruhal se zjutraj, zdaj cez dan se hoče samo dojit, dajem mu tudi vodo in šipkov čaj. Jutri pa gremo dat kri in vodo, upam da bo kmalu bolje. Tako da seven, se dojiva, ja.

LP




Stran: [1]