Pomoč pri prvih zobkih (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


S@nta -> Pomoč pri prvih zobkih (7.1.2007 18:53:29)

Našega sončka full mučijo zobki, revček je čist nervozen, pa si drgne dlesni, pa joče,pa bi rad jedo, pa ga boli.Sline se sploh več ne trudi pogoltnit, mamo že celi potok za njim po stanovanju.paše mu mokra brisačka med dlesnimi, ampak se takoj segreje in ne pomaga dolgo.calgel pa je tak kot, da bi sam vodo gor mazala.
Imate mogoče kaki pameten in uporaben nasvet, kako bi mu lahko omilila trpljenje?
Star bo 5 mesecev.




Anonimen -> RE: Pomoč pri prvih zobkih (7.1.2007 18:55:16)

grizala ki jih daš v hladilnik in ostanejo dlje hladna. še kaka druga žavba se dobi, pa homeopatske kroglice OSANIT ampak te samo v avstriji. v skrajni sili žlička calpola




mluna -> RE: Pomoč pri prvih zobkih (7.1.2007 19:09:28)

Ojla!

Tud mi imamp probleme. No s prvim dvema jih ni bilo ta zgornja dva pa ne sprašuj.
No pr nas je Calgel en mal pomagal. Sam jaz mu dam kalgel na tisto palčko za masiranje dlesni.
jaz sem jo kupla v DM ( zobn.ščetka pa špe ena ščetka, pa ta palčke ).
Al pa tud hladne žvečilke.
no pr nas pa že sedaj čakamo 5 zobek. Upadm, a ne bo tk kudo kot s 3 in 4.

LP




S@nta -> RE: Pomoč pri prvih zobkih (7.1.2007 19:16:09)

Saj ima grizala, pa jih noče dat v usta, kot da so mu pretrda, saj tudi dude ne sprejme  več,ampak začne jokat, če mu jo hočeš dat.
Ne vem pa kaj je to calpol,kaj proti bolečinam?
Kaj bi bilo,če bi mu dala mal svečke,bi pomagalo al lahk škodi?




Luskan -> RE: Pomoč pri prvih zobkih (7.1.2007 20:03:48)

Tista grizala, ki jih daš v hladilnik, so mehka in naš [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] jih zelo rad grize - tudi on bo star 5 mesecev, tista gumijasta pa so res malo trda. Calpol je sirup - paracetamol, uporabljaš ga za zbijanje vročine ali proti bolečinam. Nam je že prišel prav po prvem cepljenju, ko je imel ponoči 39 vročine - je padla v minuti, super. 




Anonimen -> RE: Pomoč pri prvih zobkih (7.1.2007 20:20:01)

IZVIRNO SPOROČILO: S@nta

Saj ima grizala, pa jih noče dat v usta, kot da so mu pretrda, saj tudi dude ne sprejme  več,ampak začne jokat, če mu jo hočeš dat.
Ne vem pa kaj je to calpol,kaj proti bolečinam?
Kaj bi bilo,če bi mu dala mal svečke,bi pomagalo al lahk škodi?



najdi mehko grizalo
calpol je pa ala lekadol samo da je sirup in za otroke. ga je kr fajn imet doma.




Baucka -> RE: Pomoč pri prvih zobkih (7.1.2007 21:27:11)

Naša tudi ni hotela teh grizal ko so ji rasli zobki, prej jih je oboževal potem pa naenkrat ne več. Jaz sem ji dala zaprt paket ročkov ji dala v vrečko za zamrzovanje (da jih ni mogla odpret) in jih je zelo rada grizla. Pa jabolko sem olupla in ga malo obrizla tako da je pasala v njena usta. Ga je zelo rada strugala. Samo naša je tedaj bila stara že 7,5 mesecev, tako da sva že GH uvajali.




petra.horzi -> RE: Pomoč pri prvih zobkih (7.1.2007 23:48:48)

js sm od prijateljice dobila iz avstrije kremo DENTINOXGEL. je ful dobra, sm Janu namazala dlesni ko ga je matral, pa je čez pol minute nehal jokat. calgel mu ni pa nč pomagal
baje da se je dentinox dal včasih tud pr nas dobit, zdej pa ne vem zakaj se ga ne da več, k je res dost bolši kot calgel




S@nta -> RE: Pomoč pri prvih zobkih (8.1.2007 11:18:56)

saj ima tista mehka grizala,ki jih daš ohladit,ampak on da v usta sam stvari iz blaga,vse kar je  bolj trdo sam predaja iz roke v roko,bog ne daj,da bi zašlo v usta.Mogoče je krivo,ker se je parkrat lopnil,ko še ni obvladal rokic,pa si je zapomnil in zdaj sploh več ne poskusi.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Bomo probali s homeopatskimi kroglicami,če nam jih bo kolega dostavil.
hvala za nasvete





Stran: [1]