glavica nazaj (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


tinala -> glavica nazaj (5.1.2007 17:17:46)

ojla,

imam eno vprašanje.
moja mala je stara 2, 5 meseca in že lepo drži glavico naravnoct. Vendar sem ravno sedaj brala o tem handlingu in ugotovila, da so mi v porodnišnici čisto naroe razložili previjanje!!v glavnem, tudi dvigujem jo očitno narober, skratka katastrofa. V glavnem, vprašanje pa je: ali jo je pametno imeti v ležalniku ki je sicer prav za take male narejen) in kako veš, da glavico preveč obrača nazaj pri tako nizki starosti (vedno išče namreč svoje igrače, ki so ponavadi za glavo, oz. ko drema v stolčku, ima tudi glavico nagnjeno malo nazaj in vstran.




ČebelicaMaja -> RE: glavica nazaj (5.1.2007 20:33:44)

Jaz sem šla na tečaj handlinga in masaže, pa so nam tam izrecno naročili, naj bodo vse igračke vsaj v liniji otrokovih očk, če že ne malo pred njimi (30cm), sploh pa ne za njim, ker vzpodbujaš nezaželeno zategovanje glavice nazaj...tudi v posteljici in na previjalki bodi pozorna na to. Malo si preberi poste o razvojni, tam ful dober vse piše...načeloma ležalnik ni priporočljiv, ampak jaz mislim, da zmerna uporaba ne bo škodila, vsaj nam ni...




Luskan -> RE: glavica nazaj (5.1.2007 20:48:16)

IZVIRNO SPOROČILO: ČebelicaMaja

...načeloma ležalnik ni priporočljiv, ampak jaz mislim, da zmerna uporaba ne bo škodila, vsaj nam ni...


Se strinjam, sploh, če otrok nima nekih motoričnih težav in se normalno razvija.




Bonnie_RR -> RE: glavica nazaj (5.1.2007 20:52:35)

Pri mojem tamalem je pediatrinja na 1. pregledu pri 6 tednih ugotovila, da glavico preveč visoko dviguje in mi je pokazala pravilen handling v tem primeru. V naročju smo ga vedno morali imeti naslonjenega na naše telo (z glavico na rami) in z eno roko ovitega prek telesa, da si ga držal za pleničko (ne znam ravno fajn opisat). Poleg tega pa ga nismo smeli dajat nič na trebušček kravice pasit. Tega smo se res držali in na naslednjem pregledu ni bilo zaznati nobenih nepravilnosti več, ampak samo napredek.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Glede stvari... Meni je mami vedno govorila, da na smeš stat za otrokovo glavo, da te mora videt. Tako smo vedno pazili, da ni imel ničesar za seboj in da ni bilo nič zanimivega (igrače ipd.) za njegovo glavico, ampak pred njim. Moram rečit, da se nikoli ni nekaj nazaj obračal...

Ležalnik... Mi smo ga imeli, še danes ga s pridom uporabljamo za dnevni spanec. Mi imamo z njim samo pozitivne izkušnje, ga pa uporabljamo samo uro-2 na dan. Tudi prej ni bil nikoli predolgo noter.

Lp




mika -> RE: glavica nazaj (5.1.2007 22:55:41)

Glede stvari... Meni je mami vedno govorila, da na smeš stat za otrokovo glavo, da te mora videt. Tako smo vedno pazili, da ni imel ničesar za seboj in da ni bilo nič zanimivega (igrače ipd.) za njegovo glavico, ampak pred njim. Moram rečit, da se nikoli ni nekaj nazaj obračal...

Ležalnik... Mi smo ga imeli, še danes ga s pridom uporabljamo za dnevni spanec. Mi imamo z njim samo pozitivne izkušnje, ga pa uporabljamo samo uro-2 na dan. Tudi prej ni bil nikoli predolgo noter.


enako je bilo pri nas




Strawberrie Cherrie -> RE: glavica nazaj (7.1.2007 15:33:50)

Ja menda začne škilit - to mi govori cela žlahta, tako da mu nihče ne stoji zadaj, ampak mu vsi skačejo kar pred nos[sm=jezicek.gif]




Vesna -> RE: glavica nazaj (7.1.2007 20:38:54)

moj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]je star 5mesecev,pa se še zdaj nazaj obrača takoj ko ga kam položiš,pa mu vse naprej dajem,pa ne pomaga dosti.sicer nam niso na nobenem pregledu rekli da  je kaj narobe.pediatrinji sem omenila to obračanje nazaj,pa je rekla da gleda proti viru svetlobe,in sem pogruntala da  se res bolj proti oknom obrača.





Stran: [1]