Epiduralna in dojenje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


petra.horzi -> Epiduralna in dojenje (1.1.2007 23:22:40)

zasledila sem en članek, ne vem sicer kje, da epiduralna in sredstva proti bolečinam zavirajo dojenje
matere, ki so rodile z epiduralno oz. veliko sredstvi proti bolečinam, naj bi prenehale dojiti najkasneje do 6.meseca,zaradi premalo mleka ali da otrok noče sesati.naj bi tudi vplivalo na sposobnost sesanja pri novorojenčkih
zanima me kakšne izkušnje imate s tem, mamice, kkii ste rodile z epiduralno, ali imate res probleme pri dojenju?
v članku je pisalo da so naredili raziskavo in so to potrdili
zanima me ali je to res?
če bi se dalo naredit anketo naprimer
hvala za odgovore in lep pozdrav




Seven* -> RE: Epiduralna in dojenje (1.1.2007 23:27:32)

Petra. Tole je popolni nesmisel. Sama sem bila junija operirana na kolenu in mi je anestezistka SAMA svetovala spinalni blok kar je neke vrste poglobljena epiduralna analgezija. Po tem nisem imela NOBENEGA problema z dojenjem. Se vedno dojim, od takrat je vec kot pol leta.

Epiduralna deluje zelo lokalno, to so neke vraze, tako kot jih vecina misli, da ne mores dojiti, ce rodis s carskim rezom. No, pri carskem rezu je vec moznosti, kot pri epiduralni, kjer ne vidim moznih tezav..

Petra a si noseca?




Eviii -> RE: Epiduralna in dojenje (2.1.2007 0:49:11)

jaz sem tudi imela porod z epiduralno, ki se je sprevrgel v carski rez s spinalno analgezijo. težave z dojenjem? nikakršne. dejan ima 10 mesecev in se še kar lepo doji. dodajala nisem niti kapljice umetnega mleka. dejan lepo napreduje in se razvija v pravega moža. ker trenutno dela zobke s polno paro, se precej doji. meni pa mleka res ne primanjkuje (še celo mastitis sem fasala pred enim mesecem in pol). jaz sem torej dokaz, da niti po epiduralni niti po carskemu dojenje ni oteženo (jaz sem dojila od vsega začetka, mleko sem dobila 2 dni po operaciji).
tudi jaz sem mislila vprašati, če si spet noseča. v tem primeru srečno.




StBarbara -> RE: Epiduralna in dojenje (2.1.2007 0:53:43)

Jaz sem rodila z epiduralno, pa nikoli nisem imela težav z dojenjem; dojim že 2,5 let.




Lunca1 -> RE: Epiduralna in dojenje (2.1.2007 6:44:23)

Midve sva imeli probleme z dojenjem in imela sem EA. Samo je imela že tudi moja mami probleme, sestro je dojila samo 1 mesec, naju s sestro pa sploh ne. Pa takrat ni bilo EA. Po drugi strani pa zdaj starejša sestra doji brez problemov (EA je imela), otrok pa je star 2,5 meseca.




dskubin -> RE: Epiduralna in dojenje (2.1.2007 8:52:50)

Prvič slišim kaj takega. Jaz sem rodila z EA, dobila navaaaaaaaaaaaaal mleka đe 2. dan, dojila do 9 meseca - pa mi ni še zmanjkalo mleka, ampak se je mali sam prenehal dojiti (jaz to povezujem z novo nosečnostjo, ker je začel štrajkati ravno tiste dni, ko smo ponovno zanosili).




mojčika -> RE: Epiduralna in dojenje (2.1.2007 10:26:02)

IZVIRNO SPOROČILO: Lunca1

Midve sva imeli probleme z dojenjem in imela sem EA. Samo je imela že tudi moja mami probleme, sestro je dojila samo 1 mesec, naju s sestro pa sploh ne.


Enako




Maxica -> RE: Epiduralna in dojenje (2.1.2007 11:12:11)

Prvega sem rodila z EA in dojila 23 mesecev, nisva imela nikakršnih težav. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




mika -> RE: Epiduralna in dojenje (2.1.2007 14:30:49)

rodila z epiduralno, pupa je zagrabila takoj in sva se dojili 18mesecev.





petra.horzi -> RE: Epiduralna in dojenje (2.1.2007 17:48:11)

ej ne morem se spomnit kje sem prebrala ta članek
prov moram ga najdit, pa napisat čist točno kako je pisal
men se je tud zdel to kr neki, zato sm pa napisala to
jz pač nism mela EA, dojim pa še vedno, tko da ne vem
hvala za odgovore res, pa se priporočam še naprej:)




frutka_ -> RE: Epiduralna in dojenje (2.1.2007 18:26:53)

To si prebrala na MON-u.




Anonimen -> RE: Epiduralna in dojenje (2.1.2007 20:05:21)

v prvo rodila z ea in dojila 5 mesecev potem se je tamala odstavla sama. torej tu bi lahko to držalo.
v drugo sem rodila brez ea in dojila 4 dni, ker tamala sploh ni znala sesat. tako da tole pri meni ne bi blo ravno 100% zanesljivo.




petra.horzi -> RE: Epiduralna in dojenje (3.1.2007 15:33:22)

oj
zdej sm šele vidla, seven, da si me vprašala, če sm noseča:) zaenkrat še ne, ubistvu ne nameravam met druzga otročka vsaj dve, tri leta, če se bo pa pač vmes slučajno zgodil, pa tud ne bo nč narobe:)
to me je sam tko zanimal, k sm zasledila ta članek in prov res bom najdla kje sm to prebrala in bom dobesedno prepisala kaj piše
lih zato ker se mi to ni zdelo čist verjetno, sm vprašala vas za mnenje
lp 




Stran: [1]