Ali dajete čaj? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Nogavica -> Ali dajete čaj? (28.12.2006 21:18:13)

Moja dojenčica je stara en mesec in me zanima, če bi ji morala dajati čaj. Čez dan jo dojim, pred spanjem pa dobi flaško, ker meni očitno več ne priteče dovolj. Eni (pediatrinja) pravijo, da mora piti malo čaja, drugi pa pravijo, da dokler se doji, ni nujno. Kako pa sploh vem, če je žejna?

Kdaj ste začele dajati čaj? Kak čaj jim dajete? Koliko na dan oz. koliko naenkrat in kdaj jim ga date?

Hvala za odgovore.





Maxica -> RE: Ali dajete čaj? (28.12.2006 21:21:53)

Jaz polno dojim. Sem pa tu pa tam, ko sem videla, da bi se kar naprej dojil, čeprav je bil sit, skuhala malo bebi čaja ali kamilice in mu dala za piti. Ampak tega je tako malo spil, da ni omembe vredno. Edino, ko kakšen dan ne more kakati, pa vidim, da se napenja, mu skuham bebi čaj, pa fino posladkam, in to mu res pomaga.
Ni pa nujno dajati čaja, mamino mleko je itak tako sestavljeno, da je ta prednje za odžejat, šele naprej nasiti. Če se ti ne zdi potrebno, ne dajaj. Vsaj zaenkrat še ne.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




sonchica -> RE: Ali dajete čaj? (28.12.2006 21:21:56)

jaz sen mojega sicer slab mesec dojila , ker na žalost ni blo mleka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image] ampak sem mu čaj začela dajati ko je bil star 3 tedne in to komarčkovega al pa kamiličnega da je ležje kakal če ga je ščipalo !




lelaval -> RE: Ali dajete čaj? (28.12.2006 21:40:57)

Jaz sem rodila junija, tako, da sem ji ob polnem dojenju dala čaj za pit v tisi vročini.




viv_ -> RE: Ali dajete čaj? (28.12.2006 21:46:38)

Ja, dajem čaj. Komarček HIPP.




tulip -> RE: Ali dajete čaj? (28.12.2006 21:51:46)

Jaz mu nisem dajala nič prve mesece, sem polno dojila.




mojcab -> RE: Ali dajete čaj? (28.12.2006 22:13:33)

Če vidiš, da ima res suha usta, potem ji lahko skuhaš malo bebe čaja in ga ji kar na žličko daš. jim je všeč žlička in jo fajn sprejmejo.
Drugače pa če res čez dan dojiš, ni otrok žejen.
poskrbi ,da boš imela dovolj vlage v stanovnaju (kak lonec vode na radiator), pa bo šlo.

pa srečno!




Sandra* -> RE: Ali dajete čaj? (28.12.2006 22:27:37)

Naš je star skoraj 5 mesecev. Pri treh sem mu ponudila stekleničko s čajem in vodo, pa ne zna cuckat, tako da mi se samo dojimo, sedaj pa počasi uvajamo gosto hrano.

Včasih mu dam pit iz navadnega lončka, mu je ful zanimivo, pa ravno tako vse ven pljune. Meni je patronažna rekla, da poskusiš in če noče očitno dovolj dobi z dojenjem!




Anonimen -> RE: Ali dajete čaj? (28.12.2006 22:27:44)

Kdaj ste začele dajati čaj? Kak čaj jim dajete? Koliko na dan oz. koliko naenkrat in kdaj jim ga date?


Pri tej starosti sem jo izključno dojila, temperature zunaj pa so bile več kot 30 stopinj.

Čaj je začela piti nekje pri 9 do 10-ih mesecih, čaj za dojenčke ali meta. Koliko je spila, ne vem. Če so pleničke polulane je to znak, da je tekočine dovolj.




Katrin -> RE: Ali dajete čaj? (28.12.2006 22:31:31)

Prvih 6 mesecev sva se izključno samo dojili, potem pa smo pričeli piti vodo.

lp, katrin




Marogica -> RE: Ali dajete čaj? (28.12.2006 22:32:33)

Pri ta večjem sinu, sem kljub dojenju dodajala čaj, saj je bilo zunaj čez 30 stopinj. Pri ta mlajšemu pa sem dajala čaj, ker sem mu dajala adaptirano mleko. Le-to se smatra kot hrana, ne pa še kot (dodatek)pijača.

Mene je bilo vedno groza, da bi bila moja otroka kdaj žejna. Saj hitro nakažejo, če niso žejni. sem se pa bolje počutila.




CAPA -> RE: Ali dajete čaj? (29.12.2006 7:31:21)

Pozdravljena!
Imam 3-mesečno hčerkico in se prav tako čez dan dojiva, zvečer pa dobi flaško. Ker pa mamo proti večeru že kar vroče v stanovanju (imamo podstrešno stanovanje - in gre vsa toplota gor k nam), ji dam tudi vsak dan flašo čaja. Enkrat popije več, drugič manj.
Sej boš sama vidla al rab mlek al čaj. Naša[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image], če je žejna, se začne dreti, ko ji hočem dat mleko, če pa ji dam čaj pa vleče ko nora...

Probaj nimaš kej falit....

lp




lenika -> RE: Ali dajete čaj? (29.12.2006 8:41:37)

Midva sva se polno dojila. Pri 3 mesecih sredi poletja sem mu ponudila čaj, vendar ga je zavračal, oziroma mogoče le dvakrat potegnil. Ko je začel jesti gosto hrano, je začel piti tudi čaj in sedaj ga ima full rad, pa tudi vodo pije.




Anonimen -> RE: Ali dajete čaj? (29.12.2006 10:00:43)

Ja dajem čaj ( janež + kumina + kamilice za lažje kakanje ) in vodo ( prekuhano ) ! Mi je tako svetovala tudi patronažna in dajem že od začetka.




najina pikica* -> RE: Ali dajete čaj? (29.12.2006 12:33:48)

jst sm mojemu sinčku začela dajati čaj tam okoli 3-4 tedna,tistega za proti krčem narejenega iz domačih začimb!in pol nam je to vstalo kr v navadi,če mu nism adaptiranega mleka naredila v čaju in ne v vodi,sm mu dala čez dan mal čaja za popit!




Allia -> RE: Ali dajete čaj? (29.12.2006 13:37:38)

Pri nas pol leta sploh ni marala čaja, šele zdaj, ko ima 8 mesecev ga je počasi začela piti.Pa še to ga popije malo. Je pa vsak dan večji napredek, saj vztrajam in ji ga kar pogosto ponujam čez dan, ker je le dobro da otrok dobi tekočino.Ima pa najraje kamilice. Sicer pa mi je pediatrinja rekla, da dokler dojim ni problema, saj dobi dovolj tekočine.




eya -> RE: Ali dajete čaj? (29.12.2006 20:53:17)

Mi smo začeli dajati dodatno tekočino šele z uvajanjem GH, pri 5,5 mesecih, prej se je pa samo dojil.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.12.2006 21:33:22)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Eva MT -> RE: Ali dajete čaj? (30.12.2006 10:22:50)

Jaz ji do približno šest mesecev - šest in pol nisem dajala čajev ali druge tekočine razen svojega mleka.

Zdaj ji pa dajem vodo.




Luskan -> RE: Ali dajete čaj? (2.1.2007 21:44:21)

Jaz mu dajem adaptirano mleko, zato je žejen. Čaj mu dajem od začetka drugega meseca - HIPP za prebavo ali komarček, pije pa tudi prekuhano vodo. Star je skoraj pet mesecev, spije pa nekje med 2 deci in dva deci in pol na dan in to zelo rad.




Anonimen -> RE: Ali dajete čaj? (3.1.2007 8:01:39)

jz ga polno dojim pa sem in tja dobi čaj..un od hippa....pa to že od 2 tedna dalje...




LanaM -> RE: Ali dajete čaj? (3.1.2007 15:35:16)

mi bomo stari 8 mesecevb, pa  smo šele sedaj začeli piti čaj, pa še to le slab dcl na dan...prej ga namreč nmi hotela. če se dojita. čaj ni potreben. s prvimi požirki pr dojenju se otrok itak odžeja




petra.horzi -> RE: Ali dajete čaj? (3.1.2007 15:51:26)

jz sm mojmu dajala od tretjega tedna komarčkov čaj, ker ga je ful napenjalo (sm pol ugotovila da je to zato k jz jem čokolado[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image], ampak vseeno), sam ga je zelo mal spil. če sm mu ga dala po flaški, ni skor nč, po žlinčki je pa še neki popil, drugače pa kot so ti že druge napisale, če se bo skoz hotla dojit, tud če veš da ne more bit lačna, pol ji ga lahko daš, ker je najbrž samo žejna. pa še to samo zato, da ne bo skoz priklopljena nate[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Strawberrie Cherrie -> RE: Ali dajete čaj? (3.1.2007 18:37:30)

Hm, a mislite, da bi mi poizkusila dajati malo čaja? Ker naš [sm=duda.gif] se naje, podreva kupčka, potem se nekaj časa cartlamo, nato pa zahteva še hrane - mu dam še drugo joško, mal potegne, potem je pa samo 'priklopljen' in se cartla, tam pa tam mal potegne, dkler ne zaspi????




Anonimen -> RE: Ali dajete čaj? (3.1.2007 22:52:03)

IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

Hm, a mislite, da bi mi poizkusila dajati malo čaja? Ker naš [sm=duda.gif] se naje, podreva kupčka, potem se nekaj časa cartlamo, nato pa zahteva še hrane - mu dam še drugo joško, mal potegne, potem je pa samo 'priklopljen' in se cartla, tam pa tam mal potegne, dkler ne zaspi????


vašemu bolj manjka duda :)


js sem obema dajala čaj od prvega dne ko smo prišli domov skoraj.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>