rota virus (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Vrtec in varstvo



Sporočilo


sonjasunny -> rota virus (28.11.2006 12:29:42)

Ni še potrjeno, ampak baje je že v našem vrtcu v Ljubljani. Punčka iz naše skupine ima drisko in bruha, pa tudi v sosednjih skupinah otroci manjkajo zaradi istih vzrokov.

Je še kje drugje zaslediti sume?

Upam, da so samo sumi in da jih ne bo!!!




BarbaraE -> RE: rota virus (28.11.2006 12:50:08)

A lahko poveš točno, kateri vrtec v LJ je to??

Hvala




anitaz -> RE: rota virus (28.11.2006 13:13:15)

Mi smo ga ravnokar preboleli. Imamo jo pa v vrhniškem vrtcu.




Katrin -> RE: rota virus (28.11.2006 21:50:43)

Tudi pri nas visi enako obvestilo že dva tedna  (Lj-Dravlje) in vsak dan čakam, kdaj bo tudi najina [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] dobila drisko, pa je zaenkrat še ni.

lp, katrin




sonjasunny -> RE: rota virus (29.11.2006 11:16:05)

BarbaraE, moj Matic je v Lj, na Galjevici. Zaenkrat se še drži. Upam, da bo tako ostalo.




Mina1 -> RE: rota virus (29.11.2006 11:34:03)

Misli, da je ta viroza in v hujši obliki rota virus kar povsod po malem. Prejšnji teden je bil moj mali piškote res bogi, je bruhal in driskal (vrtec v Lj Bežigrad), pa takoj hkrati z njim sem sama fasala.

Čuvajte se, ker rota virus zna biti zelo zahrbten, jaz sem bila s prvim na infekcijski 4 dni in noči, bilo je res hudo in je kar nevaren za tako male škratke.




Mina1 -> RE: rota virus (4.12.2006 8:47:23)

Evo, pa ga imamo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] - ne razumem, a ne morejo na oglasni deski v vrtcu napisati, ko prvi otrok "faše" rota virus.

Za vikend je bilo zelo hudo, bomo videli, kaj bo danes rekla pediatrinja, se bojim, da bomo dobili napotnico za infekcijsko. Jaz se še v redu držim, 4,5 letnik tudi, je pa fasala tole sranje še babi in dedi. Imam že čisto razžrte roke od varekine in teh dezif. sredstev.

Bogi revček mali, že tako je bolj drobčkan in suhcan, zdaj pa je lahek kot pero. Eno samo bruhanje in vodena driska.

Baje 100/h razsaja po vseh vrtcih.  Smo že bili 2x na infekcijski zaradi tega, pa imam/o tako zelo slabe in grde spomine na to.

Kaj pa lahko zdravnica razen linexa sploh še predpiše, če je otroček v domači negi???




Anonimen -> RE: rota virus (4.12.2006 18:04:28)

V se enem vrtcu za Bezigradom so tudi danes rekli, da razsaja viroza z bruhanjem in drisko ..





Anonimen -> RE: rota virus (4.12.2006 18:14:57)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Tudi odrasli zbolevajo.Pri nas jih je že nekaj z bruhanjem in drisko,pa baje v domovih starejših zboleva veliko ljudi.




Mina1 -> RE: rota virus (5.12.2006 7:52:46)

Tudi odrasli zbolevajo seveda, za otroka je toliko bolj nevarno, ker lahko dehidrera, če ne pije, zaradi driske in nenormalnega bruhanja. Vse gre ven.

Pri nas je sedaj dedi še bogi, babi je bolje, se je ustavilo vse, piškotek pa še driska in to tako zelo smrdi prav po rotavirusu, nemogoč vonj in vse je treba intenzivno sčistiti in dezifincirati v nulo. Non stop peremo. Samo da se je bruhanje ustavilo in da ni bilo treba v bolnico na infekcijsko, za las smo ze zmazali, samo za to, ker je piškotek sam od sebe pil.

Tako da bodite pozorni, momogrede ga dobiš. 




pinki3 -> RE: rota virus (5.12.2006 14:20:39)

Bravo, cestitam, da piskotku ni bilo treba v bolnico. Ce smem, samo nasvet: ce se le da ga 2 tedna obdrzite doma, saj rota virus in delna dehidracija zelo oslabi imunski sistem. Sami smo se pred 2 letoma ravno tako na las zmazali bolnici zaradi rota virusa. Ker pa smo ga dali (pre)kmalu spet v vrtec, je bil takoj za tem na antibiotikih. In kot da to se ni dovolj, smo ga po antibiotikih (10 dni) dali spet v vrtec. V 2 dneh je fasal RSV - respiratorni virus. In pristal v bolnici, 1 teden kisika itd.




Mina1 -> RE: rota virus (5.12.2006 14:25:09)

Pinki3, hvala, vem, tale rota virus je[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image], naš prvi je bil na infekcijski zaradi tega. Živa groza...

Piškotek je pa čisto drobcen sedaj, ful švohcan, bledo zelen, samo leži, tako da...ga moramo res čuvati in paziti, da starejši bratec še kaj ne faše.





Stran: [1]