|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Noseča in kmalu brez službe
13.11.2006 14:28:00   
blue sky
Lep pozdrav vsem skupaj!

Sem že dala tale tekst pod rubriko "Družinska zakonodaja", ampak do zdaj ni bilo nobenega odgovora, zato pišem še enkrat tule. Upam, da ni s tem kaj narobe.

Že nekaj časa me muči en problem, in sicer sem od 30. januarja 2006 zaposlena preko javnih del v negospodarstvu - to je tudi moja prva zaposlitev. Pogodba mi poteče 30. decembra letos, PDP pa imam 2. marca 2007. Kolikor sem seznanjena, grem v tem primeru potem takoj na zavod in se tam prijavim kot brezposelna oseba, 28 dni pred PDP pa se z zavoda odjavim in grem na CSD v porodniško. Upam, da se do sem ne motim.

Prejšni teden pa sem neformalno izvedela, da naj bi mi podaljšali pogodbo do nastopa porodniške, da bi lahko potem dobivala "celo" porodniško. Sodelavki, ki je istočasno začela delati z mano, pa naj bi menda podaljšali pogodbo še za eno leto, namesto mene pa našli drugo zamenjavo. user posted image user posted image

Je to dovoljenouser posted image , meni se zdi to diskriminacija. Ali lahko njej podaljšajo, meni pa samo zaradi nosečnosti ne??? user posted image user posted image user posted image

Vsak vaš nasvet in pomoč je dobrodošla!
Upam, da nisem preveč zakomplicirala, ampak trenutno sem zaradi tega res čisto na tleh. Hvala!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Noseča in kmalu brez službe
13.11.2006 14:33:10   
Anonimen
Javna dela so itak samo za 1 leto, tak da če ti podaljšajo je to njihova dobra volja, kdo te predlaga zakaj .... vsaj pri nas je tako.

(odgovor članu blue sky)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Noseča in kmalu brez službe
13.11.2006 14:38:09   
piščanc
sicer lahko da slabo razumem ampak a ti niso podaljšali par mesecev ravno iz tega razloga, da bi dobivala celo porodniško.

itak bodo morali namesto tebe najti zamenjavo - saj greš na porodniško. ali si ti pričakovala, da te bodo zaposlili za nedoločen čas, potem pa takoj iskali zamenjavo?

bodi vesela za pričakovano materinstvo in uživaj. službo boš pa našla po končani porodniški, pa ne bit tok fouš, no

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Noseča in kmalu brez službe
13.11.2006 14:46:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blue sky

Lep pozdrav vsem skupaj!

Sem že dala tale tekst pod rubriko "Družinska zakonodaja", ampak do zdaj ni bilo nobenega odgovora, zato pišem še enkrat tule. Upam, da ni s tem kaj narobe.

Že nekaj časa me muči en problem, in sicer sem od 30. januarja 2006 zaposlena preko javnih del v negospodarstvu - to je tudi moja prva zaposlitev. Pogodba mi poteče 30. decembra letos, PDP pa imam 2. marca 2007. Kolikor sem seznanjena, grem v tem primeru potem takoj na zavod in se tam prijavim kot brezposelna oseba, 28 dni pred PDP pa se z zavoda odjavim in grem na CSD v porodniško. Upam, da se do sem ne motim.

Prejšni teden pa sem neformalno izvedela, da naj bi mi podaljšali pogodbo do nastopa porodniške, da bi lahko potem dobivala "celo" porodniško. Sodelavki, ki je istočasno začela delati z mano, pa naj bi menda podaljšali pogodbo še za eno leto, namesto mene pa našli drugo zamenjavo. user posted image user posted image

Je to dovoljenouser posted image , meni se zdi to diskriminacija. Ali lahko njej podaljšajo, meni pa samo zaradi nosečnosti ne??? user posted image user posted image user posted image

Vsak vaš nasvet in pomoč je dobrodošla!
Upam, da nisem preveč zakomplicirala, ampak trenutno sem zaradi tega res čisto na tleh. Hvala!!!


Dovoljeno je , ker je to pogodba za določen čas.

(odgovor članu blue sky)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Noseča in kmalu brez službe
13.11.2006 15:26:27   
dulcinea
Bodi vesela, da so ti podaljšali do porodniške in boš tako dobivala celo porodniško. Saj če ne bi bla noseča bi tudi tebe verjetno vzeli še za eno leto. Braz skrbi. Mogoče te tudi vzamejo po porodniški. Držim pesti.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Noseča in kmalu brez službe
13.11.2006 16:50:28   
petraz
Sama sem bila vključena v javna dela in ti lahko povem, da načeloma traja delo samo eno leto, izjemoma dve. Jaz sem sicer dobila podaljšano za dve leti, ampak zato, ker so se otroci res radi učili z mano, vidni so bili tudi rezultati in ker sem se full trudila pri svojem delu, poleg tega pa sem delala z nižjo stopnjo izobrazbe. Ne se sekirati.... Lahko pa si jim hvaležna, da so ti delo podaljšali za teh nekaj mesecev, saj boš tako lahko dobila tudi večjo porodniško. user posted image

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Noseča in kmalu brez službe
13.11.2006 18:58:08   
Anonimen
Pozdravljena,
kolikor vem (sem se pozanimala na zavodu) ti morajo podaljšati pogodbo za celo leto porodniške, ker ti baje mora biti za porodniškim dopustom pogodba o delovnem razmerju. Na CSD pa dobiš samo starševsko nadomestilo, ki pa je nekje okoli 50 000 sit če se ne motim.
Mogoče pa je pri tebi kaj drugače, ker si celo leto zaposlena.
V vsakem primeru je super če boš dobivala celotno porodniško in če ti bodo podaljšali del. razmerje do nje!
Srečno

(odgovor članu petraz)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Noseča in kmalu brez službe
13.11.2006 19:26:13   
Kristina_1
Lahko. Tudi če ti podaljšajo za eno leto, greš 28. dni pred PDP na porodniško in medtem, ko si na porodniški ti preteče pogodba. Za čas ko boš na porodniški, bodo pa namesto tebe itak mogli najti zamenjavo.
Pri tej pogodbi ne boš nič prikrajšana, razen za dopust, če greš na porodniško pred 1.7.2007. V tem primeru ga dobiš le sorazmerni del.

(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Noseča in kmalu brez službe
13.11.2006 20:32:51   
sazi
Za anonimno - tudi če ji pogodbo podaljšajo samo do nastopa porodniške, dobi celotno porodniško. Važno je, da si na dan nastopa porodniške zaposlen, potem se ti pa štejejo dohodki (od katerih so bili plačani ustrezni prispevki) zadnjih 12 mesecev in povprečje je tvoja porodniška.

(odgovor članu Kristina_1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Noseča in kmalu brez službe
13.11.2006 22:22:44   
ČebelicaMaja
Pri nas tudi zaposlujemo javna dela- in ja, to lahko naredijo, so pa naredili lepo gesto, ker jim ne bi bilo terba podaljševat za tiste 3 mesece, če ne bi hoteli... v izračun  za porodniško pa pride zadnjih 12 mes.- sicer bi ti tiste 3 mes. obračunali zajamčeno plačo RS- ki pa je mizerno nizka-tko da je to kar OK- tako ali tako pa ti lahko podaljšajo samo še za 1 leto - torej bi ti v vsakem primeru po porodniški potekla pogodba- ena je sicer pisala da ti jo morajo za celo leto podaljšat-pa ni res- če je pog. sklenjena za določen čas- ti poteče z dnem poteka določenim v pogodbi ne glede na okoliščine- tudi meni je potekla med porodniško, tako da sem uradno brezposelna po preteku porodniške. Je pa tako, da boš lahko normalno uredila porodniško in jo prejemala celih 12 mes- v roku 8 dni po preteku porodniške se moraš javit na Zavod, od katerega boš pa prejemala (mislim, da če si zaposlena manj kot 5 let) 3 mesece 70% svoje plače... to je to. Sicer ti pa vse razlžijo tudi na CSD, jaz sem jih, ko sem zanosila kar po telefonu vprašala, da sem dobila vse informacije. So bli ful prijazni.

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Noseča in kmalu brez službe
14.11.2006 7:21:22   
blue sky
Punce, super ste!user posted image  Hvala vsem za nasvete, se kar bolje počutim. No, vsaj porodniško bom dobivala kot je treba, pol bom pa že nekako.

Lepo se imejte!

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dieta
Michonne RR

Ali ste trenutno na kakšni dieti?

Da (41%)

Ne (59%)


Število vseh glasov: 17

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!